Ārzemēs
EK rosina noteikumus paātrinātai e-pierādījumu iegūšanai
E-pasti, fotogrāfijas, kā arī sarakste dažādās aplikācijas un sociālās saziņas vietnēs ir kļuvusi ne tikai par būtisku mūsdienu dzīves sastāvdaļu, bet arī noziedznieku komunikācijas veidu. Tiesībsargājošo iestāžu pieredze liecina, ka teroristi bieži vien kaļ savus plānus un koordinē rīcību, izmantojot modernās saziņas tehnoloģijas. Tomēr piekļūt šādai sarakstei, kas var kalpot par pierādījumu, mēdz būt visai grūti. Tas tādēļ, ka dati nereti glabājas serveros, kas atrodas citās valstīs. Līdz ar to Eiropas Komisija (EK) nesen ir nākusi klajā ar priekšlikumu, kā vienkāršot un paātrināt šādu tā dēvēto e-pierādījumu iegūšanu.
Par Vācijas sociāldemokrātu līderi ievēlēta Andrea Nālesa
Par Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līderi svētdien pirmo reizi šīs partijas 155 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē ievēlēta sieviete - partijas Bundestāga frakcijas priekšsēdētāja, bijusī nodarbinātības un sociālo lietu ministre Andrea Nālesa.
Armēnijā devīto dienu protesti pret bijušā prezidenta kļūšanu par premjeru
Armēnijas premjers Seržs Sargsjans ir pārtraucis sarunas ar opozīcijas līderu Nikolu Pašiņanu, kurš bija gatavs apspriest tikai valdības vadītāja atkāpšanos. Sargsjans to nodēvēja par šantāžu. Tikmēr Erevānas ielās jau devīto dienu turpinās masu protesti pret to, ka bijušais valsts prezidents tagad ir kļuvis par premjerministru, pēc būtības nodrošinot sev palikšanu pie varas uz mūžu.
Ukraiņu žurnālisti brīdina par korupcijas sekām
"Nepieļaujiet mūsu kļūdas" – ar tādu brīdinošu vēsti Latvijā sestdien, 21.aprīlī, no Odesas ieradās vairāki ukraiņu žurnālisti, kas pētījuši, kā notika traģēdija 2014.gadā. Valsts, kuru nebūtu novājinājusi korupcija, tik viegli nepakļautos Krievijas ietekmei, teica viens no žurnālistiem.
Pasaulē piesardzīgs optimisms par Ziemeļkorejas paziņojumu apturēt kodolizmēģinājumus
Pasaules līderi pozitīvi uztvēra Ziemeļkorejas paziņojumu par kodolieroču un raķešu izmēģinājumu apturēšanu. Tomēr gan Eiropa, gan ASV, gan arī Āzijas reģiona valstis pasvītro, ka tagad aiz vārdiem būtu jāseko arī darbiem. Proti, Ziemeļkorejai būtu ne tikai jāatsakās no turpmākiem izmēģinājumiem, bet arī pilnībā jāatbrīvojas no kodolieročiem. 
Latvijas karavīri piedalās Apvienoto reaģēšanas spēku mācībās Lielbritānijā
No šodienas, 21.aprīļa,  līdz 3.maijam Lielbritānijā, Solsberī poligonā, norisināsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācības, kurās Latvijas bruņotos spēkus pārstāvēs aptuveni 80 Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīru, 19 kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas “CVR(T)” un citas militārās tehnikas vienības, informē ja Aizsardzības ministrijā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti