Ārzemēs
Spānija Covid-19 upuru skaita ziņā apsteidz Ķīnu; Krievijā atliek referendumu
Spānija jaunā koronavīrusa Covid-19 upuru skaita ziņā ir apsteigusi Ķīnu, kur sākās vīrusa epidēmija. Eiropas Savienības līderi pauž solidaritāti eirozonas ceturtajai lielākajai ekonomikai. Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins koronavīrusa uzliesmojuma dēļ spiests atlikt nākammēnes paredzēto tautas nobalsošanu par izmaiņām valsts konstitūcijā.  
Par Hašogi slepkavību Turcija izvirza apsūdzības 20 Saūda Arābijas pilsoņiem
Turcijas prokuratūra izvirzījusi oficiālas apsūdzības 20 Saūda Arābijas pilsoņiem par žurnālista Džamala Hašogi slepkavību 2018. gadā Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Par to 25. martā ziņo Turcijas mediji. Apsūdzēto vidū ir divi bijušie kroņprinča Mohammeda bin Salmana palīgi. Pret aizdomās turētajiem tiks sākta tiesvedība, tomēr konkrēts datums pagaidām nav nosaukts.
Izraēlas mediji: valsts ir vāji sagatavota pandēmijai
Izraēlas Valsts kontrole paziņojusi, ka valstij nav stratēģiskā plāna cīņai ar globālo Covid-19 pandēmiju. Tādējādi ir apstiprinātas iepriekš izskanējušās bažas par Izraēlas nespēju tikt galā ar infekcijas radīto krīzi.
Tramps Covid-19 dēļ ASV ieviestos ierobežojumus plāno atcelt līdz Lieldienām
ASV prezidents Donalds Tramps uzskata, ka koronavīrusa infekcijas Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojošie pasākumi būtu jāatceļ līdz Lieldienām, jo pretējā gadījumā tiks nodarīts vēl lielāks kaitējums ASV ekonomikai. ASV politiskie līderi ir vienojušies arī par 2 triljonu dolāru lielu ekonomikas stimulēšanas finansējumu. Taču tikmēr Ņujorkas gubernators Endrjū Kuomo par nākotnes perspektīvām izsakās visai skeptiski, norādot, ka pašlaik Ņujorkā tiek piedzīvots tikai krīzes sākumsposms un pārējai valstij būtu jāgatavojas daudz lielākiem izaicinājumiem.
Spānijā par karantīnas noteikumu pārkāpumiem 1000 aizturētie
Spānijas policija pēdējo dienu laikā par koronavīrusa epidēmijas dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpumiem aizturējusi apmēram 1000 cilvēkus. Valstī arī konstatēti vairāki gadījumi, kad inficētie cilvēki patvaļīgi pametuši ārstniecības iestādes.
Lietuvā miruši četri Covid-19 pacienti
Lietuvā pēc saslimšanas ar koronavīrusa izraisīto Covid-19 miruši četri cilvēki, no kuriem trīs nāves gadījumi apstiprināti pēdējo 24 stundu laikā, vēsta ziņu portāls LRT.lt. Trīs nāves gadījumi saistīti ar Ukmerģes pilsētu.
Igaunijā koronavīrusa dēļ nosaka papildu ierobežojumus
Igaunijas valdība koronavīrusa Covid-19 epidēmijas dēļ valstī noteikusi jaunus ierobežojumus, tai skaitā pavēlējusi slēgt daļu veikalu un izklaides vietas. Iedzīvotāji no trešdienas, 25. marta, arī  nedrīkstēs pulcēties sabiedriskās vietās.
REPORTĀŽA no Braitonas: Kā briti ievēro stingros ierobežojumus
Apvienotajā Karalistē ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimuši teju 7000, bet miruši 335. Pirmdien, 23. martā, valstī izsludināts ārkārtējais stāvoklis, tādēļ no otrdienas, 24. marta, visu iedzīvotāju pienākums ir uzturēties mājās. Dzīvesvietu pamest drīkst atsevišķos gadījumos, un ierobežojumu ievērošanu uzraudzīs policija. Kā valstī aizvadīta pirmā stingro ierobežojumu diena?
Sākot iestāšanās sarunas ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju, ES cenšas demonstēt vienotību
Eiropas Savienība ir nolēmusi uzsākt iestāšanās sarunas ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju. Tāds lēmums otrdien, 24. martā, tika pieņemts dalībvalstu ārlietu ministru videokonferencē. Valstis, kas līdz šim bija pret paplašināšanās sarunu uzsākšanu ar Skopji un Tirānu, tagad ir mainījušas savu nostāju, lai demonstrētu bloka vienotību koronavīrusa epidēmijas laikā.
Francija ievieš arvien stingrākus ierobežojumus Covid-19 dēļ
Jau otro nedēļu Francijā liegts pulcēties un bez iemesla pārvietoties. Ielās patrulē kārtībnieki, kuri nopratina cilvēkus un uzrauga, vai tiek ievēroti jaunie noteikumi. Sods par to neievērošanu var pārsniegt simt eiro. No otrdienas, 25. marta, slēgti arī tirgus laukumi, cilvēkiem ļauts sportot tikai vienatnē vienreiz dienā un ne ilgāk par stundu. Pārvietoties aizliegts tālāk par kilometru no dzīvesvietas.
Kādēļ Japānai koronavīruss iet secen?
Lai gan viena  no pirmajām valstīm, uz kurieni no Ķīnas aizceļoja jaunais koronavīruss, bija Japāna, pēc diviem mēnešiem šī zeme joprojām ir to valstu vidū, kas no Covid-19 pandēmijas ir cietušas vismazāk. Iemesli šai noturībai tiek minēti visdažādākie, tomēr neviens no tiem epidemiologus līdz galam neapmierina.
Covid-19 ārkārtējās situācijas dēļ atliek Lukašenko vizīti Latvijā
Valsts prezidents Egils Levits otrdien, 24.martā, tālsarunā ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko vienojās, ka  koronavīrusa Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ šajā aprīlī paredzētā Baltkrievijas prezidenta vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku iespējami drīz, abām pusēm saskaņojot datumus, informēja prezidenta kanceleja.
Koronavīrusa pandēmija piespiež valstis pastiprināt ierobežojumus
Valstis visā pasaulē ievieš arvien stingrākus ierobežojumus, lai nepieļautu jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Pašlaik aptuveni 20% pasaules iedzīvotāju ir spiesti palikt majās, lai izsargātos no inficēšanās ar bīstamo vīrusu. Tas līdz šim ir nonāvējis jau vairāk nekā 16 tūkstošus cilvēku.
Covid-19 Dienvidkorejas pieredze: iedzīvotāji maksimāli jāinformē par infekcijas ceļiem
Pirmdien, 23. martā, Dienvidkorejā tika reģistrēts vismazākais jaunu Covid-19 saslimšanu skaits. Dienvidkoreja ir otrā pandēmijā visstiprāk cietusī valsts Āzijā pēc Ķīnas, tomēr cerība, ka vīrusu infekcija tur atkāpjas, sāk izskatīties pavisam īsta. Dienvidkorejas pieredze, kā ierobežot epidēmiju, var izrādīties noderīga tajās valstīs, kur jaunu inficēto skaits joprojām bīstami pieaug, vēsta Rus.LSM.lv.
Jaunākie
Interesanti