Ārzemēs
ASV turpinās protesti, tiek demontēti pieminekļi
Amerikas Savienotajās Valstīs turpinās protesti, kas aizsākās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves. Protestētāji daudzviet gāzuši statujas un pieminekļus, kas, viņuprāt, simbolizē verdzības koloniālo pagātni, kā arī saistās ar rasismu.
Eiropā dažviet atkārtoti Covid-19 uzliesmojumi
Kaut arī visās Eiropas valstīs mīkstina Covid-19 pandēmijas laikā ieviestos ierobežojumus, dažviet reģistrēti vīrusa uzliesmojumi. Tāpēc dažu valstu pilsētās karantīna ieviesta atkārtoti.
Eiropā nogalināts vēl viens Kadirova kritiķis
Austrijas varasiestādes šodien paziņoja, ka aizturējušas kādu Krievijas pilsoni aizdomās par sestdien pastrādātu čečenu disidenta slepkavību. Tiek ziņots, ka vīrietis bijis Čečenijas autoritārā līdera Ramzana Kadirova kritiķis. Draudi trimdā mītošo Kadirova varas oponentu drošībai pastiprinātas uzmanības lokā nonāca pēc bijušā čečenu lauka komandiera nogalināšanas 2019.gadā Berlīnes parkā un tam sekojušās Maskavas un Berlīnes attiecību saasināšanās.
ASV Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un protestu zīmē
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) vakar notikušās Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un pret rasismu vērsto protestu gaisotnē. ASV prezidents Donalds Tramps savā runā Vašingtonā kārtējo reizi apsūdzēja Ķīnu mēģinājumā noslēpt vīrusa uzliesmojumu. Tāpat Baltā nama saimnieks pievērsās valstī notiekošajiem protestiem, apsolot sakaut “radikāli kreisos”.
Horvātijā norisināsies parlamenta vēlēšanas
Horvātijā šodien norisināsies parlamenta vēlēšanas. Sīva cīņa gaidāma starp divām partijām – valdošo konservatīvo “Horvātijas Demokrātisko savienību” un sociāldemokrātu vadīto “Restartē Koalīciju”. Ņemot vērā to, ka neviena no partijām, visticamāk, negūs pārliecinošu vairākumu, dziedātāja Miroslava Škoro jaunā labējā partija, kurai tiek prognozēta trešā vieta, varētu spēlēt lielu lomu jaunās valdības veidošanā.
Par EKRE līderi ievēlēts Martins Helme
Par Igaunijas valdošajā koalīcijā ietilpstošās labēji populistiskās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) jauno priekšsēdētāju sestdien ievēlēts līdzšinējais EKRE priekšsēdētāja vietnieks, finanšu ministrs Martins Helme.
Kanādā pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežojumus
ASV kaimiņvalsts Kanāda ir viena no valstīm, kuru Brisele šonedēļ iekļāva drošo valstu sarakstā. Tas nozīmē, ka teorētiski kanādiešiem ļauts ieceļot Eiropas Savienībā. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz jauno Covid-19 gadījumu skaitu pēdējās 14 dienās, vispārējo slimības izplatības tendenci, kā arī valdības rīcību krīzes situācijā. Kanāda gan savas robežas vēl stingri sargā. Tur ierobežojumus mīkstina pakāpeniski.
Par spīti sliktajai situācijai valstī - Brazīlijas prezidents nepieņem likumu par sejas masku lietošanu
Jaunais koronavīruss Dienvidamerikas valsti Brazīliju skāris ļoti smagi. Tā šobrīd ir otrajā vietā pasaulē gan saslimušo skaita, gan nāves gadījumu skaita ziņā. Par spīti tam Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru šo problēmu neuztver pietiekami nopietni un vakar atteicās pieņemt likumu, kas paredzēja noteikt stingrus sejas masku nēsāšanas noteikumus. Neskatoties uz krīzi valstī, prezidenta popularitāte nav tik viegli sašūpojama.
ASV atzīmēs Neatkarības dienu klusāk, nekā ierasts
ASV sestdien, 4. jūlijā, atzīmēs Neatkarības dienu. Ierasts, ka šajā dienā miljoniem amerikāņu satiekas ar tuviniekiem un draugiem, lai kopīgi nosvinētu nozīmīgākos nacionālos svētkus. Šogad daudzi Neatkarības dienas pasākumi ir atcelti, jo ASV joprojām strauji izplatās Covid-19. Svinības aizēnos arī protesti pret rasu nevienlīdzību un ekonomiskās problēmas.
Merkele aicina gatavoties nekontrolētajam «Brexit»
Starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju joprojām ir nopietnas domstarpības par to, kādam vajadzētu izskatīties abu nākotnes tirdzniecības līgumam. Arī pēdējais sarunu raunds, kas norisinājies šonedēļ, atšķirības nav mazinājis.
Turcijā sākusies tiesas prāva pret 20 apsūdzētajiem Hašogi slepkavības lietā
Stambulas tiesā piektdien sākusies prāva pret 20 Saūda Arābijas pilsoņiem par žurnālista Džamala Hašogi slepkavību 2018. gadā Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Visi apsūdzētie tiek tiesāti aizmuguriski. Starptautiskās žurnālistu aizstāvības organizācijas “Reportieri bez robežām” pārstāvis Turcijā sacījis, ka Stambulas prāva “ir labākā cerība uz taisnīgumu” Hašogi lietā.
Jaunākie
Interesanti