Ārzemēs
Lietuvā atceras 1991. gada 13. janvāra traģiskos notikumus Viļņā
Lietuva pirmdien, 13. janvārī, atceras 1991. gada traģiskos notikumus Viļņā, pieminot Brīvības aizstāvju dienu. Toreiz naktī uz 13. janvāri padomju karaspēka īpašās vienības ar militāro tehniku iebrauca neapbruņotu Viļņas televīzijas torņa aizstāvju pūlī un sāka šaut uz civiliedzīvotājiem. Tika nogalināti 14 cilvēki, vēl simtiem ievainoti. Šie notikumi bija "ar prātu grūti aptverami", teica Lietuvas Televīzijas diktore, kura 13. janvāra naktī studijā ziņoja par notikumu attīstību līdz brīdim, kad apraide tika pārtraukta. 
Irānas varasiestādes brīdina protestētājus
Irānā turpina paplašināties protesta akcijas saistībā ar varasiestāžu mēģinājumiem slēpt Ukrainas lidmašīnas notriekšanu. Protesti notikuši gan galvaspilsētā Teherānā, gan vairākās citās pilsētās.
Vulkāna aktivizēšanās Filipīnās paralizē dzīvi Manilā
Vulkāna aktivizēšanās dēļ faktiski paralizēta dzīve Filipīnu galvaspilsētā Manilā un tās apkārtnē. Seismologi brīdina, ka drīzumā varētu sekot spēcīgs vulkāna izvirdums, kas var radīt arī cunami vilni. Tūkstošiem cilvēku jau tagad evakuēti no bīstamākajiem reģioniem.   
Lielbritānijas karaliene rīko krīzes tikšanos ar princi Hariju
Lielbritānijas karaliene Elizabete Otrā un vairāki citi augstākie karaļnama pārstāvji pirmdien, 13. janvārī, tiksies ar princi Hariju. Karalienes privātajā Sandringemas muižā tiks meklēti veidi, kā atrisināt krīzi, ko izraisījis prinča negaidītais paziņojums par viņa un viņa dzīvesbiedres Meganas lēmumu samazināt savu lomu karaļnama pārstāvniecībā.  

ĪSUMĀ:
Pastiprinās bažas par notikumiem Lībijā; izskan brīdinājumi par «otru Sīriju»
Pastiprinās bažas par notiekošo Ziemeļāfrikas valstī Lībijā, kur saasinās konflikts starp divām konkurējošām valdībām, turklāt aktīvāk sāk iesaistīties ārējie spēlētāji – kā Krievija un Turcija. Līdzīgi kā Sīrijā, abas atbalsta pretējās karojošās puses. Konflikta plosītajā Lībijā jau tā haotiskā situācija draud iziet ārpus kontroles. Izskan brīdinājumi par „otru Sīriju” Lībijā. Notikumu attīstību ar īpašu uztraukumu vēro Eiropas Savienība, bažījoties par jauniem migrācijas viļņiem un reģionālo drošību.
Maltā stāsies amatā jaunais premjerministrs
Maltā pirmdien, 13. janvārī, amatā stāsies jaunais premjerministrs Roberts Abela. Viņš šajā amatā nomaina Džozefu Muskatu, kurš no amata atkāpās pēc skandāla ap nogalinātās žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicijas izmeklēšanas lietu. Aktīvisti gan šaubās, vai jaunajam premjerministram izdosies attīrīt valsts politiku un ekonomiku no noziedzības. 
Irānā turpinās protesti pret valsts vadības rīcību, noliedzot atbildību pasažieru lidmašīnas notriekšanā
Irānā turpinās iedzīvotāju protesti pret valsts vadības rīcību, noliedzot ukraiņu pasažieru lidmašīnas notriekšanu. Jau otro dienu protestētāji pieprasa valsts augstāko līderu atkāpšanos no amata. Amerikas Savienotās Valstis (ASV) uzskata, ka pieaugošais saspīlējums Irānas iekšienē nozīmē to, ka Teherāna vairs neplāno turpmākas atbildes uz ģenerāļa Kāsema Soleimani slepkavību.
Francijā viedokļi par piedāvāto kompromisu pensiju jautājumā atšķiras
Francijas premjerministrs ir piedāvājis piekāpties jautājumā par pretrunīgi vērtēto pensiju reformu. Tādējādi valdība cer izbeigt gandrīz 40 dienas ilgās protesta akcijas, kas pārņēmušas valsti un paralizējušas transporta sistēmu. Vadošo arodbiedrību vidū viedokļi par valdības piedāvājumiem atšķiras, savukārt opozīcijas partijas premjera rosinājumu sauc par manipulāciju.
Jaunākie
Interesanti