Ārzemēs
Serbijā turpinās plaši protesti pret valdību
Serbijā jau sešas nedēļas turpinās plaši protesti pret prezidentu Aleksandru Vučiču un valdības īstenoto politiku. Tos izraisīja decembra sākumā notikušais uzbrukums vienam no opozīcijas partiju līderiem.
Maķedonijas nosaukuma maiņa izraisa krīzi Grieķijas valdībā
Nedēļas nogale Grieķijas valdībai nesusi krīzi kaimiņvalsts Maķedonijas nosaukuma dēļ. Šonedēļ gaidāms uzticības balsojums premjera Aleksa Cipra valdībai. Par atkāpšanos no amata svētdien paziņoja aizsardzības ministrs Pans Kammens, līdz šim Cipra koalīcijā ietilpstošo nacionālistu līderis. Viņš ir pret Atēnu un Skopjes panākto vienošanos par Maķedonijas nosaukuma maiņu uz Ziemeļmaķedoniju, par kuras ratifikāciju drīzumā jābalso Grieķijas parlamentam. Ciprs zaudējis parlamentāro vairākumu, kas palielina ārkārtas vēlēšanu iespēju, un pats aicina sarīkot uzticības balsojumu viņa valdībai
Japānas ārlietu ministrs Maskavā runās par Kuriļu salām
Lai apspriestu domstarpības par Kuriļu salām, Japānas ārlietu ministrs Taro Kono pirmdien ierodas vizītē Maskavā, kur tiksies ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu. Krievija aizvadītajā nedēļā apsūdzēja Japānu, ka tā saasina spriedzi un grauj izredzes uz miera līgumu pirms šomēnes gaidāmās abu valstu līderu Sindzo Abes un Vladimira Putina tikšanās.
Lielbritānijas premjere: «Brexit» neizdošanās graus uzticību demokrātijai
Nespēja īstenot izstāšanos no Eiropas Savienības būs katastrofisks un graujošs trieciens uzticībai demokrātijai, pavēstīja Lielbritānijas premjere Terēza Meja. Rakstā svētdien avīzē "Sunday Express" Meja aicināja parlamenta deputātus atbalstīt viņas piedāvāto "Brexit" plānu, par kuru balsojums paredzēts otrdien.
Brīvības aizstāvju dienā Lietuvā piemin 1991.gada traģiskos notikumus
Lietuvā svētdien piemin Brīvības aizstāvju dienu, atceroties 1991.gada 13.janvāra traģiskos notikumus. Toreiz naktī uz svētdienu padomju karaspēka īpašās vienības ar militāro tehniku iebrauca neapbruņotu Viļņas televīzijas torņa aizstāvju pūlī un sāka šaut uz civiliedzīvotājiem. Tika nogalināti 14 cilvēki, vēl simtiem ievainoti. 
Eiropas populisti kopīgiem spēkiem gatavojas Eiroparlamenta vēlēšanām
Gatavojoties maijā plānotajām Eiroparlamenta vēlēšanām, Eiropas galēji labējie politiķi sākuši grupēties un veido jaunu kustību, kas apvienotu nacionālistus un pret migrāciju noskaņotos. Eksperti jaunajai kustībai, ko vada Itālijas vicepremjers Mateo Salvīni, paredz līdz pat 20-25 procentiem vietu nākamajā Eiroparlamentā, taču šaubās par jaunās grupas spējām sadarboties ilgtermiņā.
ASV valdības darbs daļēji apturēts jau 22 dienas - ilgāko laiku valsts vēsturē
ASV jau 22.dienu daļēji apturēts valdības darbs, kas ir valsts vēsturē nepieredzēti ilga šāda situācija. Kamēr politiķi joprojām nespēj vienoties par budžetu valdības aģentūru finansēšanai, simtiem tūkstoši valdības darbinieku palikuši bez algām. ASV prezidents Donalds Tramps atsakās parakstīt budžetu, ja tajā nebūs iekļauti vairāki miljardi dolāru sienas būvēšanai uz robežas ar Meksiku, bet Demokrātu partija to atsakās darīt. Tramps piedraudējis izsludināt ārkārtas stāvokli, taču pagaidām nogaida.
Maķedonijas parlaments nobalso par valsts nosaukuma maiņu
Maķedonijas parlaments piektdien apstiprināja izmaiņas konstitūcijā, lai pārdēvētu valsti par Ziemeļmaķedonijas Republiku. Premjerministram Zoranam Zaevam izdevās nodrošināt nepieciešamās divas trešdaļas balsu balsojumā, ko boikotēja nacionālistu opozīcija, vēstīja BBC.
Polijā aresti par spiegošanu Ķīnas labā
Aizdomās par spiegošanu Polijas drošības dienesti aizturējuši uzņēmēju no Ķīnas un Polijas pilsoni. Vietējie mediji vēsta, ka Ķīnas pilsonis ir vadošs darbinieks Ķīnas telekomunikāciju milža "Huawei" Polijas filiālē. Telekomunikāciju sektorā strādājis arī aizturētais Polijas pilsonis – mobilo sakaru operatorā "Orange Polska". Pār "Huawei" gulstas aizdomu ēna par saitēm ar Ķīnas izlūkdienestiem, kā dēļ vairākas valstis liegušas izmantot ķīniešu uzņēmuma tehnoloģijas mobilo sakaru tīklu attīstīšanā.
Vācijas un Grieķijas līderi slavē abu valstu sadarbību
Stereotipi par slinkajiem grieķiem un striktajiem vāciešiem atstāti pagātnē, un abu valstu sadarbība būs ārkārtīgi nozīmīga arī turpmākajos gados. Ar šādiem samiernieciskiem vārdiem Grieķijas premjerministrs raksturojis Atēnās notikušās sarunas ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.
Tramps gatavs izsludināt ārkārtas stāvokli
ASV prezidents Donalds Tramps no jauna piedraudējis izsludināt nacionāla līmeņa ārkārtas stāvokli, lai iegūtu finansējumu savam plānam uzsliet barjeru visā ASV un Meksikas robežas garumā.
Venecuēlas režīms nonāk aizvien dziļākā starptautiskā izolācijā
Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro, sākot savu otro prezidentūras termiņu, nonāk arvien dziļākā starptautiskā izolācijā. Liela daļa Latīņamerikas valstu, ASV, Kanāda un Eiropas Savienība paziņojušas, ka neatzīst Maduro par Venecuēlas prezidentu un apsūdz viņu par valsts novešanu arvien smagākā ekonomiskajā krīzē. Opozīcija vaino sociālistu valdības nemākulīgu politiku, bet Maduro – ārvalstu sazvērestību.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti