Ārzemēs
Vašingtona pirms Baidena inaugurācijas: gan bailes no nekārtībām, gan izpratne par drošības pasākumiem
Trešdien, 20. janvārī, Vašingtonā norisināsies jaunā ASV prezidenta Džo Baidena inaugurācija. Tā sāksies pulksten 19.00 pēc Latvijas laika. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm gan pandēmijas, gan drošības apsvērumu dēļ skatītāji nevarēs šo ceremoniju vērot klātienē. Tā vietā uz slavenā Vašingtonas mola zāliena ir izvietoti tūkstošiem karogu, kas reprezentē amerikāņus.
Britu salās gatavojas stiprai vētrai
Ziemeļanglijas un Velsas iedzīvotāji gatavojas stiprai vētrai “Kristofs”. Tā atsevišķos reģionos var radīt plūdus un bojāt infrastruktūras objektus.
Iznāks Hitlera grāmatas «Mein Kampf» tulkojums poļu valodā
Polijā trešdien, 20. janvārī, iznāks nacistiskās Vācijas vadoņa Ādolfa Hitlera pirms gandrīz simt gadiem sarakstītās grāmatas “Mein Kampf” jeb “Mana cīņa” tulkojums poļu valodā. Tas būs akadēmisks izdevums, kura veidotājs vēlas, lai tā lasītāji iegūtu plašāku kontekstu par Hitlera literāro darbu, kurā nākamais diktators nodefinēja nacisma idejas un mudināja iznīcināt ebrejus. Grāmatas izdevēji saņēmuši pārmetumus par necieņu pret nacistu režīma upuriem.
Tramps atstās Balto namu, neatvadījies un nesaticis amata pēcteci Baidenu
Rit pēdējā Donalda Trampa diena ASV prezidenta amatā, un jau trešdien, 20. janvārī, inaugurēs nākamo ASV līderi – Džo Baidenu. Šis vēsturiskais notikums aizrit ASV ļoti sarežģītā laikā, kad Trampa politikas dēļ sabiedrība ir sašķēlusies un radikalizējusies. Tramps joprojām neatzīst savu zaudējumu vēlēšanās un atstās Balto namu, neatvadījies un nesaticis Baidenu, laužot daudzu gadu senas tradīcijas.
Par Trampu balsojušie latvieši uzskata – ne viss ASV prezidenta vēlēšanās bijis godīgi
Tikai 21% Republikāņu partijas atbalstītāju Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) tic, ka demokrātu pārstāvis Džo Baidens ir likumīgi ievēlēts valsts prezidenta amatā. Tā liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas. Šaubas par vēlēšanu norisi izsaka arī Amerikā dzīvojošie latvieši, kuri vēlēšanās balsoja par republikāni Donaldu Trampu. Tomēr jautājumā, vai Tramps ir atbildīgs par 6. janvāra grautiņiem Kapitolijā, viņu viedokļi dalās.
Lielbritānijā Covid-19 testu var veikt mājās
Lielbritānijā Covid-19 analīzes dienā tiek veiktas vidēji pusmiljonam iedzīvotāju. Koronavīruss tiek testēts medicīnas iestādēs, speciālos testēšanas centros, kā arī patstāvīgi mājās, pasūtot testa komplektu oficiālajā mājaslapā. Bezmaksas analīžu rezultātus nekādā gadījumā nedrīkst izmantot, lai ceļotu, tad par testu jāmaksā pašam, kas ir ap 100 eiro.
Žurnālistu atbalstam EK piedāvājusi divas iniciatīvas 
Koronavīrusa radītā finanšu krīze būtiski ietekmē arī plašsaziņas līdzekļus daudzviet Eiropā. Tas draud vēl vairāk sašaurināt viedokļu daudzveidību. Turklāt pieaug arī dezinformācijas apjoms. Savukārt žurnālisti vairākās Eiropas valstīs arvien vairāk saskaras ar draudiem, agresiju un spiedienu. Briseles politiķi uzskata, ka šī problēma beidzot ir jārisina.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt