Ārzemēs
Nīderlandes vēlēšanās uzvar populisti
Vien divas dienas pēc uzbrukuma Nīderlandē aizritējušas provinciālās vēlēšanas. Tajā uzvaras laurus plūkuši populisti un triecienu piedzīvojusi premjera Marka Rutes koalīcija.
Nīderlandes uzbrucējam izvirzīs apsūdzības terorismā
Turcijā dzimušajam Gokmanam Tanisam, kurš nedēļas sākumā sarīkoja apšaudi Nīderlandes pilsētā Utrehtā, izvirzīs apsūdzības terorisma motivētās slepkavībās. Viņa tiesas prāva sāksies piektdien un notiks aiz slēgtām durvīm.
Trešais balsojums par «Brexit» vienošanos varētu notikt pirmdien
Eiropas Savienības (ES) valstu līderi ceturtdien sanāk Briselē, lai vērtētu Lielbritānijas valdības priekšlikumu pagarināt izstāšanās sarunas līdz 30. jūnijam. Šādu lūgumu trešdien oficiāli ir izteikusi britu premjere Terēza Meja. Visticamāk, ka sarunu laiks tiks pagarināts. Tomēr Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks tam par nosacījumu ir izvirzījis izstāšanās vienošanās apstiprināšanu britu parlamentā jau nākamnedēļ. Tādēļ, visticamāk, trešais balsojums britu parlamentā notiks pirmdien.
ASV atstās Sīrijā 400 karavīrus
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) atstās Sīrijā 400 karavīrus arī pēc grupējuma “Daīš” jeb “Islāma valsts” sakāves. Par to paziņojis Baltā nama saimnieks Donalds Tramps.
Meja «Brexit» pagarinājumu prasa, lai panāktu parlamenta atbalstu savam izstāšanās līgumam
Lielbritānijas premjere Terēza Meja trešdien, 20. martā, vakarā sniedza publisku paziņojumu, kurā skaidroja, kāpēc lūgusi Briselei pagarināt “Brexit” termiņu līdz 30. jūnijam. Viņa teica, ka divus gadus pēc “Brexit” referenduma Londona un Brisele nav spējusi vienoties par to, kā realizēt “Brexit”,  un tāpēc Lielbritānija nevar pamest bloku jau nākamnedēļ 29. martā.
Dzen pēdas teroristu izlaupītajām senlietām. Intervija ar Irākas Nacionālā muzeja direktori
Irāka ir viena no tām senajām kultūras zemēm, kas visvairāk ir cietusi konfliktos un zaudējusi gan cilvēkus, gan unikālas kultūras vērtības. Starptautiskās muzeju padomes pētījumā par to, kā pasaulē cīnās ar vēsturisku objektu izlaupīšanu un iegūtā nelegālu tirdzniecību, minēts, ka vieni no aktīvākajiem laupītājiem ir teroristiskās organizācijas, kas senās vietas ne tikai spridzina, bet arī izmanto savam labumam, proti, iegūto nelegāli pārdod, lai vāktu naudu ieročiem un dzīvošanai. Turklāt daudzi no šiem artefaktiem nonāk tieši Eiropā.
Pētniece: Krampas-Karrenbaueres atbilde Makronam nav uztverama kā visas Vācijas «nē»
“”Nē kundze” jeb “Madame Non”.  Šādu iesauku Francijā iemantojusi Annagrēta Krampa-Karrenbauere, Angelas Merkeles pēctece Vācijas Kristīgo demokrātu savienības priekšsēdētāja amatā. Iemesls ir viņas atturīgā reakcija uz Francijas prezidenta Eiropas reformu idejām. Daudzām Emanuela Makrona ierosmēm viņa pateikusi “nē”. "Cirac" institūta pētniece gan norādījusi, ka Krampas-Karrenbaueres atbilde nav uztverama kā visas Vācijas atbilde.
Somijā popularitātes kāpumu piedzīvo eiroskeptiķi
Pēc negaidītas premjerministra atkāpšanās mēnesi pirms valdības termiņa beigām Somija gatavojas parlamenta vēlēšanām. Tajās izšķirsies, vai varu zaudēs līdzšinējā centriski labējā koalīcija laikā, kad pieaug atbalsts sociāldemokrātiem un Zaļajai partijai. Tikmēr liela uzmanība tiek pievērsta arī kādam citam spēkam – skaļajai un brīžiem skandalozajai Somu partijai, kas varētu veidot arī jaunas eiroskeptiskas grupas kodolu Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tā pašlaik piedzīvo popularitātes kāpumu.
Jaunākie
Interesanti