Ārzemēs
ASV tomēr ļauj Irānas prezidentam doties uz ANO
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) varas iestādes tomēr izsniegušas iebraukšanas vīzu Irānas prezidentam Hasanam Ruhani. Viņš nākamnedēļ piedalīsies Ņujorkā notiekošajā  Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālajā asamblejā. 
Eiroparlamentārieši: Eiropā jābūt vienotai pieejai cīņā ar naudas atmazgāšanu
Cīņa ar naudas atmazgāšanu un banku darbības uzraudzība sastopas ar nopietnām problēmām visā Eiropā. Par to ir pārliecināti Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Šonedēļ Strasbūrā viņi apsprieda pašreizējo situāciju. Daudzi eiroparlamentārieši uzstāj, ka ir nepieciešama ciešāka starpvalstu sadarbība un vienota Eiropas pieeja gan banku uzraudzībā, gan cīņā ar naudas atmazgāšanu.
Attaisno bijušos Fukušimas atomelektrostacijas vadītājus
Japānas tiesa ir attaisnojusi trīs enerģijas kompānijas TEPCO bijušos vadītājus, kuri tika apsūdzēti par nolaidību Fukušimas atomelektrostacijas katastrofas novēršanā. Šāds tiesas spriedums izraisījis gan traģēdijā cietušo cilvēku, gan vides aizstāvības organizāciju nosodījumu. Vienlaicīgi tiek pausta cerība, ka Japānā aktualizēsies diskusijas par pilnīgu atteikšanos no kodolenerģijas.
Eksperts: Bruņojuma sacensība starp valstīm jau notiek
ASV un Krievijas izstāšanās no Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līguma (INFT) radījusi bažas par jaunu bruņojuma sacensību. Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta pārstāvis Īans Entonijs gan norāda – bruņojuma sacensība notiek jau vairākus gadus. Viņš skaidroja, ka būtiska ir arī Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma (START) pagarināšana. Lai tas notiktu, ASV un Krievijas interesēm šajā jautājumā ir jābūt vienādām, tomēr šobrīd tas tā nav.
NATO ģenerālleitnants: Baltijas valstīs pieaugusi spēja pielāgoties hibrīddraudiem
Savos aizsardzības plānos NATO ņem vērā, ka kāds konflikts var sākties ar hibrīdveida draudiem. Tāpēc cilvēki tiek trenēti šādas krīzes pārvaldībai, un šajā jomā pieaugusi Baltijas valstīs spēja šajā jomā, intervijā LTV raidījumā “Pasaules panorāma” norādīja NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris, ģenerālleitnants Erhards Būlers.
Kas īsti notika starp Trampu un Boltonu? Politikas vērotāju skatījums
Vētraina laulība, kas ilga 17 mēnešu – tā Rietumu prese dēvē ASV prezidenta Donalda Trampa un viņa padomnieka Džona Boltona sadarbību, kurai pielikts punkts. Tramps tviterī skopi paziņoja, ka nepiekrīt daudziem Boltona ieteikumiem un Boltonu atlaiž. Kurš būs nākamais, patlaban ir aktuālākais jautājums, īpaši laikos, kad daudzviet pasaulē gruzd ASV svarīgi konflikti.
Tramps par nacionālas drošības padomnieku ieceļ Robertu O’Braienu
ASV prezidents Donalds Tramps izvēlējies savu jauno nacionālās drošības padomnieku – tas ir Roberts O’Braiens, diplomāts ar pieredzi, līdz šim bijis Savienoto Valstu īpašais sūtnis ķīlnieku jautājumos. Viņam jāstājas Džona Boltona vietā, kuru pagājušajā nedēļā atbrīvoja no amata. Vienlaikus Tramps trešdien paziņoja, ka „būtiski pastiprinās” sankcijas pret Irānu pēc nedēļas nogales uzbrukumiem Saūda Arābijas naftas ieguves objektiem.  
Jaunākie
Interesanti