Ārzemēs
Kijivā gatavo iedzīvotājus, iespējams, smagākajai ziemai kopš Otrā pasaules kara
Ukrainas galvaspilsētas Kijivas vadība brīdinājusi, ka priekšā var būt smagākā ziema kopš Otrā pasaules kara un var nākties evakuēt daļu iedzīvotāju. Krievijas spēki savus triecienus Ukrainā arvien biežāk vērš ne tikai pret energosistēmas objektiem, bet arī pret medicīnas iestādēm. Tā apgalvo britu izlūkdienesti. Bet pēc pārbaudēm vienā no Ukrainas lielākajām svētnīcām – Kijivas Pečeras klosterī – parlamentā iesniegts likumprojekts par Ukrainas pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāta aizliegšanu valstī.
Dažviet Ķīnā atjauno Covid-19 ierobežojumus
Vairākās lielajās Ķīnas Tautas Republikas pilsētās, tai skaitā galvaspilsētā Pekinā, atjaunoti Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi. Infekcijas uzliesmojuma apstākļos varas iestādes turpina īstenot tā dēvēto kovida nulles politiku. 
Eiropā darbu sāk Ziemassvētku tirdziņi
Austrijā, Francijā, Vācijā, Ungārijā un citās Eiropas valstīs darbu sākuši Ziemassvētku tirdziņi. Tradīcijai ir liels spēks, un cilvēki, neraugoties uz cenu pieaugumu un citām problēmām, atkal dodas baudīt svētku atmosfēru, karstvīnu un tradicionālos gardumus.
Ukrainas prezidenta padomnieks Podoļaks: Pārdzīvosim arī šo ziemu
Šonedēļ apritēs deviņi mēneši, kopš Krievija sāka plaša mēroga iebrukumu Ukrainā. No daudzām Ukrainas vietām Krievijas okupanti atsisti, bet lielākās bažas raisa gaidāmā ziema. Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks intervijā Latvijas Televīzijai gan par to saka – pārdzīvosim tāpat kā līdzšinējos kara mēnešus.
NASA bezpilota kosmosa kuģis sasniedzis Mēnesi
ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) misijas "Artemis" bezpilota kosmosa kuģis "Orion" veiksmīgi sasniedzis Mēnesi. Tas ir pirmais solis ASV plānos tur atkal nogādāt cilvēkus.
Viļņa plāno demontēt padomju karavīru pieminekļus, neraugoties uz ANO iebildumiem
Lietuvas galvaspilsētas Viļņas pašvaldība nākamnedēļ plāno sākt darbus, lai demontētu PSRS okupācijas karaspēka karavīru pieminekļus Antakalnes kapsētā. Šāds lēmums pieņemts neraugoties uz to, ka ANO Cilvēktiesību padome (UNHRC) ir atstājusi spēkā pagaidu ierobežojumus, kas liedz Viļņas varasiestādēm demontēt pieminekļus.
Svarīgākais šobrīd