Ārzemēs
Krievijā apcietina «Latvijas spiedzes» vīru
Tiesa Maskavā apcietinājusi Konstantīnu Antonecu – Gorčakova fonda ārštata ekspertes Antoņinas Ziminas vīru. Zimina, kura saskaņā ar viņas teikto prasījusi Latvijas pilsonību, tiek apsūdzēta valsts nodevībā. Par to pašu tur aizdomās arī Antonecu, ziņo Rus.lsm.lv.
Lietuvā amatā stājies jaunais valsts prezidents Nausēda
Lietuvā amatā stājies jaunais valsts prezidents Gitans Nausēda. Viņš amata zvērestu deva svinīgā sēdē piektdienas, 12. jūlija, rītā Lietuvas Seimā. 55 gadus vecais ekonomists prezidenta pilnvaras pārņem pilnvaras no līdzšinējās prezidentes Daļas Grībauskaites, kas šajā amatā atradusies desmit iepriekšējos gadus.
Spānijā aug pieprasījums pēc ilgtspējīgas modes
Spānijas jauno dizaineru vidū arvien populārāka kļūst ilgstpējīga mode jeb dabai draudzīgs apģērbs. Turklāt aug arī pieprasījums. Kaut arī šāds apģērbs nereti ir dārgāks, tas arvien vairāk sāk izkonkurēt lēto un dabai ne tik draudzīgo piedāvājumu.
Bosnijā piemin Srebrenicas slaktiņa upurus
Bosnijā ceturtdien, 11. jūlijā, pieminēja pirms 24 gadiem notikušā Srebrenicas slaktiņa upurus. Toreiz Bosnijas serbu partizāni un militāro grupējumu dalībnieki nogalināja vairāk nekā 8000 Bosnijas musulmaņu vīriešu.
Londonā īpašā konferencē diskutē par mediju brīvību
Pēdējos gados pasaulē ir rekordliels bojāgājušo un cietumos ieslodzīto žurnālistu skaits. Bēdīga statistika ir ne tikai kara zonās, bet arī šķietami mierīgajā pasaulē. Kā nosargāt mediju brīvību sarežģītos laikos – par to gan pieredzējuši žurnālisti, gan mediju eksperti un valdību pārstāvji diskutēja starptautiskā konferencē Londonā. Īpaša saruna bija veltīta arī Latvijai un Baltijai.  
Pasaulē bažījas par Merkeles veselības stāvokli
Trīs epizodes, kurās Vācijas kanclere Angela Merkele redzama trīcam, raisījušas diskusijas par Eiropā ietekmīgās personas veselības stāvokli. Iepriekš, teju 14 Merkeles vadības gadu laikā, šādas bažas par viņas veselību nav bijušas. Merkele pati apgalvo, ka viņai viss kārtībā, taču izskan arī dažādas spekulācijas.
Itālijā izmeklē vicepremjera partijas mēģinājumu saņemt naudu no Krievijas
Itālijā prokuratūra izmeklē lietu, kurā vicepremjera Mateo Salvīni vadītā valdošā partija „Līga” apsūdzēta par mēģinājumiem iegūt miljoniem eiro no Krievijas. Par izmeklēšanu ceturtdien ziņoja itāļu mediji. Salvīni kategoriski noliedza, ka partija būtu saņēmusi naudu no Krievijas, kas būtu Itālijas likumu pārkāpums.
Irāna mēģinājusi aizturēt Lielbritānijas naftas tankkuģi
Bruņoti Irānas kuģi trešdien, 10. jūlijā, mēģinājuši aizturēt Lielbritānijas naftas tankkuģi stratēģiski nozīmīgos Persijas līča ūdeņos, bet tos atvairījusi britu karaflotes fregate. Par to sākotnēji ziņoja ASV telekanāls CNN, bet ceturtdien, 11. jūlijā, to apstiprināja Lielbritānijas valdība. Attiecības starp Lielbritāniju un Irānu pasliktinājušās, kopš jūlija sākumā pie Gibraltārā tika aizturēts Irānas naftas tankkuģis.
Jaunākie
Interesanti