Ārzemēs
Mjanmas hunta gāzto valsts līderi Aunu Sanu Su Či soda ar divu gadu ieslodzījumu (papildināts)
Mjanmas hunta pirmdien piespriedusi četru gadu cietumsodu gāztajai valsts līderei Aunai Sanai Su Či. Vēlāk gan tika ziņots, ka Mjanmas militārās huntas līderis sodu samazinājis uz diviem gadiem. Demokrātisko spēku līdere notiesāta par kūdīšanu uz nemieriem pret armiju un Covid-19 izplatības ierobežojumu pārkāpšanu. Šis ir pirmais no vairākiem iespējamiem sodiem, kuru rezultātā Nobela Miera prēmijas laureāte varētu tikt ieslodzīta uz vairākiem gadu desmitiem.
Eiropas Savienībā spriež, kā aizsargāt bērnus no neveselīgas pārtikas reklāmām
Pieaugoša problēma visā Eiropas Savienībā (ES) ir bērnu un jauniešu liekais svars un aptaukošanās. Taču līdz šim ir maz darīts, lai cīnītos pret vienu no šīs problēmas cēloņiem – neveselīgas pārtikas un saldināto dzērienu reklāmām. Patērētāju un bērnu tiesību aizstāvji mudina ES stingri ierobežot šādas reklāmas, lai tās tik viegli nesasniegtu bērnus un jauniešus.
Serbijā notiek plaši vides aizstāvju protesti pret valdību
Tūkstošiem cilvēku šajā nedēļas nogalē pulcējās Belgradā un citās Serbijas pilsētās, lai bloķētu galvenos valsts ceļus un tiltus. Šī ir jau otrā šāda veida valsts mēroga demonstrācija nedēļas laikā, kur cilvēki protestē pret jaunpieņemtiem likumiem, kuri, pēc viņu domām, kalpo ārvalstu investoru interesēm un novedīs pie plaša vides piesārņojuma.
VIDEO. «Būris». EP deputāts: Attieksme pret romiem Eiropā ir nepieņemama
Eiropas Parlamentam (EP) ar vairāk nekā 700 deputātiem no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuri pārstāv dažādas nācijas, reliģijas un kultūras, savā ziņā būtu jābūt kā multikulturālisma citadelei – demonstrējot sabiedrībai spēju pieņemt atšķirīgo. EP deputāts no Vācijas Romeo Francs pārstāv romu etnisko minoritāti, ko Vācijā sauc par sintiem. Romi jeb čigāni ir lielākā etniskā minoritāte Eiropā un joprojām tā ir viena no visvairāk diskriminētajām un izolētākajām etniskajām grupām.
Arvien vairāk valstu piešķir jauniešiem balsstiesības jau no 16 gadu vecuma
Vācijas jauno valdību veidojošās partijas ir apņēmušās panākt balsošanas vecuma samazināšanu no 18 uz 16 gadiem, līdzīgs priekšlikums iesniegts arī Francijas parlamentā. Pasaulē arvien pieaug to valstu skaits, kur jaunieši jau 16 gadu vecumā var piedalīties vietējo pašvaldību un dažviet arī valsts mēroga vēlēšanās. Bet kā uz šādu iespēju raugās Latvijā?
Francijas prezidenta vēlēšanas: Starp populārākajiem kandidātiem – franču Donalds Tramps (papildināts)
Nākamā gada aprīlī gaidāmas Francijas prezidenta vēlēšanas. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka trīs vispopulārākie politiķi šim amatam ir esošais Francijas prezidents Emanuels Makrons, labējā Marina Lepēna, kas pagājušajās vēlēšanās zaudēja Makronam,  un pilnīgs jaunienācējs politikā – žurnālists un rakstnieks Ēriks Zemūrs. Viņš pārstāv galēji labējus uzskatus, un uz viņa fona Lepēna šķiet ļoti ieturēta un teju centriska. 
Apvienotie Arābu Emirāti paziņo, ka sasniegta 100% vakcinācija pret Covid-19
Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) ir pirmā pasaules valsts, kas paziņojusi par 100% vakcinācijas aptveres sasniegšanu. Lai maksimāli censtos apturēt vīrusa izplatību, joprojām masku valkāšana iekštelpās un publiskajos pasākumos ir obligāta, kā arī pirms ieceļošanas valstī nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.
Situācija uz Ukrainas–Krievijas robežas saspringta
Ukrainas–Krievijas robežrajonos spriedze paliek nemainīgi augsta, un jau nākamnedēļ šo situāciju videosamitā pārrunās ASV prezidents Džo Baidens ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Rietumi apgalvo, ka Krievija pastiprinājusi savu militāro klātbūtni Ukrainas robežas tuvumā un, iespējams, plāno militāru uzbrukumu. Maskava gan to noliedz un apsūdz Rietumus saspīlējuma vairošanā.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt