Ārzemēs
ES atsakās atzīt Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu
Eiropas Savienība (ES) atsakās atzīt Aleksandru Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu, jo augusta vēlēšanām un šīs nedēļas inaugurācijai trūcis demokrātiskas leģitimitātes, ceturtdien paziņoja ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.
Francijā pastiprinās Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus
Francijā pēdējā laikā būtiski pieaudzis inficēšanās gadījumus skaits ar Covid-19, tāpēc varas iestādes plāno būtiski pastiprināt ierobežojumus. Īpaši sarežģīta situācija ir Marseļā, un šajā pilsētā plānots slēgt kafejnīcas, bārus un restorānus.
Honkongas policija pastiprinājusi plašsaziņas līdzekļu kontroli
Honkongas varas iestādes cenšas vēl vairāk ierobežot pilsētas brīvos medijus, policijai izplatot paziņojumu, ka vairs netiks atzītas noteiktas mediju akreditācijas formas. Eksperti uzsver, ka šie ierobežojumi ļauj valdībai izlemt, kurš ir žurnālists, kā arī ierobežo tiešsaistes žurnālistikas varu.
Covid-19 vakcīnas vispirms sasniegs bagātākās valstis
Kaut arī vairāku valstu līderi, kā arī paši farmācijas uzņēmumi sola, ka Covid-19 vakcīnas būs pieejamas aptuveni gada laikā, ne viss ir tik vienkārši. Starptautiskā labdarības organizācija "Oxfam" izpētījusi, ka vairākas bagātās valstis, kurās dzīvo vien aptuveni desmitdaļa no pasaules iedzīvotājiem, jau noslēgušas darījumus par vairāk nekā pusi no solītajām vakcīnu dozām.
Eiropas Komisija nāk klajā ar jaunu migrācijas paktu
Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar jaunu migrācijas paktu. Tā kā iepriekšējie mēģinājumi vienoties par jaunu sistēmu ir cietuši neveiksmi, amatpersonas Briselē mēģina piedāvāt jaunu risinājumu. Galvenais jaunums paredz, ka valstis, kas nevēlas uzņemt patvēruma meklētājus, varēs palīdzēt ar izraidīšanas lidojumu organizēšanu.
Ķīnas prezidents sola panākt klimata neitralitāti līdz 2060. gadam
Ķīna ir gatava panākt klimata neitralitāti līdz 2060. gadam. Par šādu ambiciozu mērķi uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā paziņojis Ķīnas prezidents Si Dziņpiņs. Viņš paudis atbalstu Parīzes klimata vienošanās mērķiem, aicinot arī pārējās pasaules valstis izpildīt vismaz minimālās klimata saudzēšanas prasības. Šie solījumi atzinīgi novērtēti klimata aizstāvju vidū, bet skeptiķi brīdina par nepieciešamību izstrādāt konkrētu darbību plānu.
Navaļnijs izrakstīts no slimnīcas
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs izrakstīts no Berlīnes Universitātes klīnikas "Charite", kur viņam tika sniegta medicīniskā palīdzība pēc saindēšanas ar "Novičok" grupai piederošu nervus paralizējošu kaujas vielu, trešdien paziņojuši mediķi.
Britu parlaments atkārtoti atbalsta «Brexit» līgumu pārkāpjošo likumu
Lielbritānijas parlaments atkārtoti atbalstījis likumu, kas pārkāpj izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības. Tomēr jau nākamnedēļ gaidāmas augsta līmeņa britu valdības un bloka amatpersonu sarunas par savstarpējām attiecībām nākotnē.

Galīgo lēmumu britu parlaments pieņems nākamajā otrdienā, bet pēc tam sekos divus mēnešus ilga likumprojekta izvērtēšana Lordu palātā. Tomēr eksperti ir vienisprātis, ka ar otrdienas balsojumu apakšnama deputāti skaidri parādīja nevēlēšanos piekāpties Briseles prasībām.
Jaunākie
Interesanti