Ārzemēs
Meksika piešķīrusi patvērumu Bolīvijas eksprezidentam Moralesam
Demisionējušais Bolīvijas prezidents Evo Moraless pirmdien izlidojis uz Meksiku, kas viņam piešķīrusi politisko patvērumu. Tikmēr Bolīvijas bruņotie spēki piekrituši palīdzēt policijai iegrožot vardarbību, kuru radījis varas vakuums pēc prezidenta atkāpšanās.
Lukašenko ierodas vizītē Austrijā
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ieradies oficiālā vizītē Austrijā. Šī ir pirmā Lukašenko vizīte kādā no Eiropas Savienības valstīm kopš 2016. gada, kad Eiropas Savienība atcēla pret viņu ieviestās sankcijas.
Britu «Brexit partija» nesacentīsies ar Džonsona Konservatīvo partiju
Lielbritānijas "Brexit partija" decembrī gaidāmajās britu parlamenta vēlēšanās nesacentīsies ar premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvo partiju par 317 tās pašlaik kontrolētajām deputātu vietām. Par to paziņojis "Brexit partijas" līderis Naidžels Faražs. Premjerministrs šādu lēmumu novērtējis atzinīgi, vienlaicīgi noraidot, ka ar Faražu būtu noslēdzis kādu vienošanos. Komentētāji norāda, ka Faraža lēmumam, visticamāk, nebūs milzīga ietekme uz pašas partijas sasniegumiem, taču Konservatīvajai partijai ir pasniegta milzīga dāvana.
Izveidots kalendārs Latvijas svētku notikumiem ārvalstīs
Tuvojoties Latvijas 101. dzimšanas dienai, Latvijas Institūts radījis valsts svētku kalendāru “Latvija svin 101”. Šobrīd platformā ir apkopoti un atspoguļoti visi Latvijas valsts svētku notikumi ārvalstīs, taču nākotnē to paredzēts attīstīt kā globālu rīku visu ar Latviju saistītu ārvalstu norišu atspoguļošanai. Šobrīd kalendārā ir atrodami vairāk nekā 150 pasākumi no 27 valstīm.
Honkongā protestos jauns vardarbības uzliesmojums
Pēc kārtējās vardarbīgo protestu dienas Honkongā vēl divi cilvēki cīnās par savu dzīvību. Vienu no protestētājiem sašāva policists, savukārt kādu Ķīnas oficiālās politikas atbalstītāju protestētāji aizdedzināja ar degšķidrumu. Honkongas administrācijas vadītāja aicinājusi iedzīvotājus saglabāt mieru, kā arī brīdinājusi protestētājus, ka viņu prasībām nepiekāpsies.
Vācijas ārlietu ministrs kritizē Makrona izteikumus par NATO
„Tā būtu kļūda, ja mēs grautu NATO,” svētdien paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss, kritizējot Francijas prezidenta Emanuela Makrona izteikumus, ka transatlantiskā drošības alianse piedzīvo „smadzeņu nāvi”. Vācijas ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka cieša sadarbība ar Amerikas Savienotajām Valstīm ir kritiski svarīga Eiropas drošībai. Vācijas ārlietu ministra pārmetošie komentāri par Makrona izteikumiem publicēti dienā, kad Francijas prezidents ierodas vizītē Berlīnē.
REPORTĀŽA: Spānijā noslēdzas parlamenta vēlēšanas
Vēl dažas stundas vēlētāji Spānijā var doties pie balsošanas iecirkņiem, lai izraudzītos jauno parlamentu. Šis būs izšķirošs brīdis pie varas esošajiem sociālistiem un līdzšinējam premjerministram Pedro Sančesam. Politiķi kā galveno jautājumu šajās vēlēšanās bija izvirzījuši Katalonijas neatkarības jautājumu, kas ir sašķēlis sabiedrību. Taču, kā pārliecinājās LTV filmēšanas grupa Madridē, vēlētājus satrauc arī daudzi citi jautājumi.
Spānijā notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas
Šodien Spānijā notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas – jau ceturtās četru gadu laikā. Iepriekšējās notika aprīlī, taču nespējot izveidot koalīciju, Spānijas premjers un sociālistu līderis Pedro Sančess paziņoja par ārkārtas vēlēšanām, lai izkļūtu no politiskā strupceļa. Aptaujas gan liecina, ka tas joprojām būs grūts uzdevums arī pēc šodienas balsojuma.
Jaunākie
Interesanti