Ārzemēs
Cihanouska: Migrantu plūsmas virzīšana ir zemisks Baltkrievijas un Krievijas režīmu pielietotais ins...
Cihanouska: Migrantu plūsmas virzīšana ir zemisks Baltkrievijas un Krievijas režīmu pielietotais instruments
Migrantu plūsmas virzīšana ir zemisks Baltkrievijas un Krievijas režīmu pielietotais instruments, lai izdarītu spiedienu uz kaimiņos esošajām demokrātiskajām valstīm, intervijā Latvijas Radio norādīja Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska. Viņa skaidroja, ka migrantu plūsmas virzīšana uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir šantāža un mēģinājums novērst šo valstu valdību uzmanību no palīdzības sniegšanas Ukrainai un Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai.
NATO sanāksmē Briselē Kariņš zondē atbalstu cīņai par ģenerālsekretāra posteni
(papildināts)
NATO sanāksmē Briselē Kariņš zondē atbalstu cīņai par ģenerālsekretāra posteni (papildināts)
Briselē otrdien un trešdien notiek NATO ārlietu ministru tikšanās, kurā galvenie jautājumi ir atbalsts Ukrainai, Izraēlas un "Hamās" karš, kā arī ieilgusī Zviedrijas pievienošanās NATO. Sanāksmē piedalās arī Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), kuram šī ir pirmā šāda veida tikšanās, kopš viņš paziņoja par gatavību kandidēt uz NATO ģenerālsekretāra posteni.
Krimas «skitu zelta» atgūšana – būtisks solis Ukrainā cīņā par savu vēsturisko mantojumu
Krimas «skitu zelta» atgūšana – būtisks solis Ukrainā cīņā par savu vēsturisko mantojumu
Ukrainas Nacionālajā vēstures muzejā nonākuši teju desmit gadus Amsterdamā glabātie Krimas "skitu zelta" kolekcijas dārgumi. To atgūšana ir būtisks notikums valsts cīņā par vēsturiskā mantojuma aizsardzību, kuru būtiski ietekmējis Krievijas pilna mēroga iebrukums valstī, – okupācijas spēki gan bojājuši kultūrvēsturiskas ēkas, gan izzaguši muzejus.
Igaunijā dzimstības līmenis turpina slīdēt arvien zemāk
Igaunijā dzimstības līmenis turpina slīdēt arvien zemāk
Lai gan Igaunijas valdība ar dāsniem pabalstiem cenšas atbalstīt daudzbērnu ģimenes, dzimstības līmenis Igaunijā, tāpat kā Latvijā, pēdējo gadu laikā ir ievērojami krities. Demogrāfi to skaidro ar dažādu krīžu ietekmi un dzīves dārdzības pieaugumu, kā arī sabiedrības vērtību maiņu.
Strīds par 2500 gadu senām skulptūrām izjauc Grieķijas un Lielbritānijas premjeru tikšanos
Strīds par 2500 gadu senām skulptūrām izjauc Grieķijas un Lielbritānijas premjeru tikšanos
2500 gadu senas skulptūras ir izraisījušas diplomātisko strīdu starp Lielbritāniju un Grieķiju. Britu premjerministrs Riši Sunaks atcēlis otrdien paredzēto tikšanos ar Grieķijas premjeru Kirjaku Micotaki, tā reaģējot uz Micotaka paziņojumu, ka Grieķija vēlas atgūt Britu muzejā Londonā izstādītās Partenona skulptūras, ko 19. gadsimta sākumā briti demontēja no Atēnu Akropoles.
Domnīca: Sniega vētra Ukrainā palēnina karadarabību – īpaši apgrūtināta artilērijas izmantošana
Domnīca: Sniega vētra Ukrainā palēnina karadarabību – īpaši apgrūtināta artilērijas izmantošana
ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi savā jaunākajā ziņojumā par situāciju frontē raksta, ka ciklons Melnajā jūrā un Ukrainas dienvidos ir palēninājis karadarbības tempus, taču nav pilnībā apturējis kaujas. Arī aizvadītajā diennaktī Krievija ar droniem uzbrukusi teritorijām visā valstī. Savukārt prezidenta administrācija, stiprinot saites ar Vašingtonu, organizēs amatpersonu un karā cietušo braucienu uz ASV.
Ko dalība Eiropas Savienībā nozīmē Ukrainas, Ziemeļmaķedonijas un Kosovas sieviešu tiesību aktīvistē...
Ko dalība Eiropas Savienībā nozīmē Ukrainas, Ziemeļmaķedonijas un Kosovas sieviešu tiesību aktīvistēm
Ukraina un Moldova ar nepacietību gaida oficiālu sarunu uzsākšanu par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES). Iespējams, ka 27 pašreizējo dalībvalstu vadītāji šo lēmumu varētu pieņemt jau pēc pāris nedēļām gaidāmajā samitā. Daudzi Ukrainā raugās uz ES ar lielām cerībām, tomēr, kā pierāda Balkānu valstu pieredze, iestāšanās process mēdz būt ilgs un sarežģīts. Tas ir arī laiks, kad sabiedrībā var notikt būtiskas pārmaiņas, tostarp veidojot iekļaujošu vidi. Latvijas Radio uz sarunu aicināja trīs sieviešu tiesību aktīvistes no Ukrainas, Ziemeļmaķedonijas un Kosovas, lai saprastu, kā viņas raugās uz savas valsts un sabiedrības ceļu pretī dalībai ES.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd