Ārzemēs
No amata atbrīvots Baltkrievijas vēstnieks Latvijā
Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Vasīlijs Markovičs atbrīvots no amata pienākumu pildīšanas, un viņam atņemts diplomātiskais rangs. Attiecīgu rīkojumu trešdien parakstīja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Vasīlijs Markovičs atbrīvots saistībā ar "amata pienākumu neatbilstošu pildīšanu". Par to vēsta Baltkrievijas ziņu aģentūra "Belta", atsaucoties uz prezidenta preses dienestu.
Baltkrievijas mediji - izšķiršanās starp propagandu un objektivitāti
“Es vienkārši tāpat neaiziešu,” tā šonedēļ paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, norādot, ka labprātīgi varu neatdos. Tāda ir atbilde uz masveida demonstrācijām un prasībām rīkot Baltkrievijā jaunas un godīgas prezidenta vēlēšanas. Tiek lēsts, ka cietumos joprojām varētu būt ap 600 ieslodzīto Lukašenko varas oponentu. Galvenie opozīcijas līderi ir vai nu aizturēti, vai piespiesti atstāt valsti. Tomēr izmaiņas notiek. Tai skaitā arī varas kontrolētajos medijos. Kaut arī daudzi žurnālisti baidās, ne mazums ir tādu, kas negrib būt autoritārisma propagandas rupors.   
Eksperti: ES jāsniedz kompetence un finansiāls atbalsts baltkrievu tautai
Kamēr Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pēc palīdzības vērsies Maskavā, opozicionāre Svetlana Tihanovska tiekas ar Eiropas Savienības (ES) līderiem, piemēram, Lietuvā un Polijā. Gan Baltkrievijas varas iestādēm, gan opozīcijai šobrīd nepieciešams atbalsts. Lukašenko tas nepieciešams, lai turētos pie varas, bet opozīcijai un ielās izgājušajiem iedzīvotājiem – lai turpinātu izdarīt spiedienu uz vadību.
Kādas ir Francijas intereses Baltijā? Intervija ar vēstnieci
Pirms Francijas prezidenta Emanuela Makrona gaidāmās vizītes Lietuvā un Latvijā LTV raidījums “Pasaules panorāma” tikās ar Francijas vēstnieci Latvijā Aurēliju Ruajē-Gunēnu, kura sava amatā ir dažus mēnešus. Viņa deviņdesmitajos gados Francijā ir bijusi dalībniece nelielā studentu apvienībā ar nosaukumu “Baltijas solidaritāte”. Francijas vēstniece labi pazīst mūsu reģionu un nedaudz zina arī latviešu valodu.
Kijevai bažas par notiekošo Minskā un ietekmi uz Ukrainas drošību
Ukrainā ar bažām raugās uz notiekošo kaimiņvalstī Baltkrievijā. Runājot par Donbasu un Krimu, Aleksandra Lukašenko pozīciju vājināšanās Ukrainai neko labu nesola. Kijevai var rasties draudi arī no ziemeļiem. Ja Lukašenko krīt, par labvēlīgiem Ukrainai jautājumos par Krimu un Donbasu grūti saukt arī daļu viņa redzamāko oponentu. Turklāt Donbasā situācija atkal saasinājusies.
Ārpolitikas eksperti: Putina attieksme pret Lukašenko pašlaik ir pietiekami vēsa
Pusotra miljarda aizdevums, taču bez skaļa paziņojuma par nepārprotamu Maskavas atbalstu Baltkrievijas autoritārajam prezidentam Aleksandram Lukašenko, tā tiek raksturota nedēļas sākumā notikusī Lukašenko tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Turklāt Rietumos īpaši pamanīta abu līderu zīmīgā ķermeņa valoda. Šajās dienās ar ieročiem tiek sildīta abu valstu sadarbība militārajā jomā, organizējot kārtējās kopējās militārās mācības.  Tomēr eksperti secina – Putina attieksme pret Lukašenko pašlaik ir pietiekami vēsa.  
Covid-19 izplatība pasaulē sasniedz jaunus rekordus
Covid-19 vissmagāk skartajās valstīs sasniegti jauni antirekordi. Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) no jaunā koronavīrusa mirušo skaits sasniedzis 200 000. Tikmēr inficēto skaits visstraujāk turpina palielināties Indijā, kur tas kopumā pārsniedzis piecus miljonus.
UNESCO ceļ trauksmi par uzbrukumu skaita pieaugumu žurnālistiem
2020. gada pirmajā pusē ievērojami pieaudzis protestu skaits, kuros policija un drošības spēki ir pārkāpuši preses brīvību – secināts UNESCO ziņojumā par žurnālistu drošību protestu atspoguļošanā un preses brīvību pilsonisko nemieru laikā. No šī gada janvāra līdz jūnijam 21 protesta laikā notikusi vēršanās pret preses brīvību, tostarp uzbrukumi žurnālistiem, viņu arestēšana vai pat nogalināšana, informēja organizācija.
Palestīnieši kritizē Izraēlas miera līgumus ar Bahreinu un AAE
Izraēla parakstījusi līgumus ar Apvienoto Arābu Emirātiem (AAE) un Bahreinu par pilnīgu attiecību normalizāciju. Tādējādi šīs abas valstis kļuvušas tikai par trešo un ceturto arābu valsti, kas ir oficiāli atzinušas Izraēlu. Līgumu parakstīšana notikusi Baltajā namā, un vienošanās ir panākta ar ASV starpniecību. Noslēgtos miera līgumus gan asi kritizējuši palestīnieši, apsūdzot citas arābu valstis nodevībā.  
Austrālijā Covid-19 ierobežojumu dēļ pieaug pieprasījums pēc grāmatām
Covid-19 ierobežojumu dēļ daudzviet vērojama kāda pozitīva blakusparādība – arvien vairāk cilvēku biežāk sākuši lasīt grāmatas. Grāmatnieki Austrālijā secinājuši, ka grāmatas tiek izpirktas teju visos literatūras žanros, taču visstraujāk pieprasījums pieaudzis pēc bērnu grāmatām un pavārgrāmatām. 
Jaunākie
Interesanti