Ārzemēs
Krievijā atzīmē Staļina nāves 65.gadadienu
Vairāki simti cilvēku Krievijas galvaspilsētā Maskavā pirmdien, 5.martā, piedalījās PSRS diktatora Josifa Staļina nāves 65.gadadienas atceres pasākumā, ko organizēja Komunistiskās partijas aktīvisti.
Ķīna - pieaugoša ekonomiskā, globālā un militārā ietekme
Ķīnas Nacionālais tautas kongress šonedēļ sesijā Pekinā, visticamāk, atcels prezidenta amata divu termiņu ierobežojumu, paverot ceļu pašreizējam valsts līderim Sji Dziņpinam palikt pie varas arī līdz mūža galam. Šāds solis radījis satraukumu arī pašā Ķīnā, kur kritiķi jau paziņojuši par „imperatora Sji” ēras sākumu. Ķīna izvirzījusi ambiciozus mērķus gan ekonomiski, gan ģeopolitiski, un šogad par astoņiem procentiem audzēs arī militāros tēriņus.
Radikāļi Itālijā tiecas vienoties par jaunas valdības izveidi
Abas radikāli noskaņotās Itālijas partijas, kas svētdien notikušajās vēlēšanās kopā saņēma gandrīz pusi no visām balsīm, paziņoja, ka vēlas vadīt nākamo valdību. Gan “Piecu zvaigžņu kustība”, kas ieguva vislielāko balsu skaitu, gan “Līga”, kas pārspēja miljardiera Silvio Berluskoni politisko spēku, vēlas ieņemt nākamā premjera posteni. Tomēr atrast koalīcijas partnerus būs visai sarežģīti.
Ķīna audzē aizsardzības budžetu
Ķīnas aizsardzības budžets šogad būs par 8% lielāks nekā pērn un sasniegs aptuveni 142 miljardus eiro. Uzstājoties Ķīnas parlamenta Tautas pārstāvju sapulces gadskārtējā sapulcē, premjerministrs Li Kecjans paziņojis, ka Ķīna turpinās iesākto bruņoto spēku modernizāciju.
Kims Čenuns ticies ar Dienvidkorejas delegātiem
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pirmdien, 5.martā, ticies ar diviem augsta ranga Dienvidkorejas delegātiem. Šī ir otrā reize kopš 2011. gada, kad Seulas pārstāvji tikušies ar Čenunu.  
Zviedru dokumentālists: Krievija ir «gangsteru-boļševiku» valsts, bet Ukrainai ir jābūt izlēmīgākai
Mūsdienu Krievija ir „gansteru-boļševiku” valsts, ar ko nevar vienoties, bet pašai Ukrainai vēl stingri jāizvēlas turpmākais ceļš, kā to 20.gadsimta 90. gados izdarīja Baltijas valstis. Tā uzskata Lietuvā dibinātās atbalsta organizācijas Ukrainai „Blue/Yellow” vadītājs Jonass Ohmans. Dokumentālo filmu veidotājs, pēc tautības zviedrs, jau ilgi dzīvo Lietuvā, bet pēdējos gados aktīvi atbalstījis ukraiņus.
Lielbritānijā populāra kļūst «Brexit» keramika
Keramikas dizainā jau gadsimtiem ilgi iemūžina svarīgus vēstures notikumus un personāžus. Īpaši aktuāla tēma Lielbritānijā šobrīd ir "Brexit", kas nodarbina ne tikai politiķu, bet arī sabiedrības un mākslinieku prātus. Tāpēc daudzas keramikas ražotnes ir pārpildītas ar tā saukto politisko keramiku, kas apspēlē arī "Brexit" tēmu.
Vācijas sociāldemokrāti atbalsta koalīciju ar Merkeli
Ilgi gaidītajā balsojumā Vācijas sociāldemokrāti devuši zaļo gaismu koalīcijas valdības izveidei ar kancleres Angelas Merkeles kristīgajiem demokrātiem. Merkele apsveikusi koalīcijas biedrus par pieņemto lēmumu un paziņojusi, ka sadarbība nāks par labu visai Vācijai. Ar iznākumu apmierināta ir arī jaunā sociāldemokrātu līdere.
Aptaujas: Parlamenta vēlēšanās Itālijā neviena partija negūst absolūto vairākumu
Itālijas parlamenta vēlēšanās lielāko balsu skaitu ieguvis konservatīvo, labējo un eiroskeptisko partiju apvienība ar ekspremjeru Silvio Berluskoni un nacionālistiski noskaņoto Mateo Salvini priekšgalā. Tikmēr lielākā partija parlamentā būs par populistisko dēvētā „Pieczvaigžņu kustība”. Tomēr sākotnējie rezultāti liecina, nevienam no partiju blokiem vairākumu nav izdevies nodrošināt, tādēļ gaidāmai spraigi politiskie manevri, nav izslēgtas atkārtotas vēlēšanas. Vienlaikus vēlēšanu iznākums liecina, ka Itālija ir kļuvusi eiroskeptiskāka.
Augsta līmeņa Dienvidkorejas delegācija ierodas Ziemeļkorejā
Ziemeļkorejā pirmdien ierodas augsta līmeņa Dienvidkorejas delegācija, lai pārrunātu abu pussalas pušu tuvināšanos un iespējamas sarunas Ziemeļkorejai ar ASV. Pēc tam paredzēts, ka Dienvidkorejas sūtņi dosies uz Vašingtonu, lai ziņotu par rezultātiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti