Ārzemēs
Raķetes nokrišanas vietā Polijā izsludinātas sēras
Polijas pašvaldībā, kur bijušajā PSRS ražota un, iespējams, Ukrainas izmantota raķete nogalināja divus cilvēkus, izsludinātas sēras. Vienlaikus turpinās izmeklēšana par traģisko incidentu, kas būtiski palielinājis saspīlējumu reģionā.
Indija nākamgad kļūs par valsti ar pasaulē lielāko iedzīvotāju skaitu
ANO eksperti aprēķinājuši, ka šonedēļ pasaules iedzīvotāju skaits pārsniedza astoņus miljardus, bet zīmīgs notikums gaidāms arī nākamgad – Indija apsteigs Ķīnas Tautas Republiku un kļūs par valsti ar lielāko iedzīvotāju skaitu. Tas gan rada nopietnas pārapdzīvotības, pārtikas pieejamības un citas problēmas.
ASV republikāņi iegūst kontroli pār Pārstāvju palātu
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) Republikāņu partijai tā dēvētajās vidustermiņa vēlēšanās izdevies iegūt vairākumu parlamenta Pārstāvju palātā. Jau iepriekš bija zināms, ka kontroli pār Senātu saglabās prezidenta Džo Baidena demokrāti.
Krievu opozicionārs Kasjanovs: Putina režīms kritīs, bet tad līdz īstām vēlēšanām paies vēl 2 gadi
Kādreizējais Krievijas premjers (no 2000. līdz 2004. gadam), Krievijas opozicionārs un viens no opozīcijas partijas "Parnas" līderiem Mihails Kasjanovs, kurš tagad dzīvo Latvijā, uzskata, ka Krievijas militārā sakāve Ukrainā neizbēgami novedīs pie Vladimira Putina režīma krišanas, savukārt pēc tam būs vajadzīgi vēl aptuveni divi gadi, līdz Krievijas politiskais kurss radikāli mainītos. Tā viņš pauda intervijā Rus.LSM.lv.
Cik plaši ir protesti Irānā? Interaktīvā karte ar videoliecībām
Trešdien aprit divi mēneši, kopš Irānas galvaspilsētā Teherānā pēc apcietināšanas neskaidros apstākļos nomira 22 gadus vecā Mahsa Amini. Viņas nāve izraisīja pret Irānā valdošo islāma fundamentālistu režīmu vērstus protestus, kas izplatījušies uz daudzām pilsētām.
NASA nosūta uz Mēnesi bezpilota kosmosa kuģi (papildināts)
Floridas štatā ASV trešdien, 16. novembrī, noticis Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) Mēness misijas "Artemis 1" bezpilota kosmosa kuģa starts, kas iepriekš slikto laikapstākļu un citu iemeslu dēļ vairākas reizes atlikts.
Polijā apkalpos ASV «F-16» iznīcinātājus
Militārās aviācijas uzņēmumā Polijā apkalpos un remontēs ASV iznīcinātājus "F-16". Projekts stiprinās drošību reģionā pašreizējā saspīlētajā starptautiskajā situācijā, tāpēc neizbrīna, ka ceremoniju apmeklēja Polijas premjers Mateušs Moraveckis un ASV vēstnieks. 
Iedzīvotāju skaits pasaulē pārsniedzis 8 miljardus
Saskaņā ar Apvienoto Nāciju (ANO) organizācijas ekspertu aprēķiniem, iedzīvotāju skaits pasaulē pārsniedzis astoņus miljardus. Iepriekšējā robežlīnija – septiņi miljardi, tika sasniegta pirms 12 gadiem.
Francija un Lielbritānija vienojas apturēt migrantu plūsmu pār Lamanša šaurumu
Francija un Lielbritānija šonedēļ parakstījušas vienošanos par sadarbību, lai apturētu migrantu plūsmu pār Lamanša šaurumu uz Lielbritāniju. Tūkstošiem migrantu pārvietošanās pār Lamanša šaurumu mazās, nedrošās laivās jau labu laiku radījusi saspīlējumu abu valstu starpā. Lielbritānija ilgstoši ir apsūdzējusi Parīzi par nepietiekamu darbību, lai apturētu migrantus no Lamanša šauruma šķērsošanas un ierašanās Apvienotajā Karalistē, bet Francijas amatpersonas šīs apsūdzības noliegušas. Taču vēl pāragri minēt, cik veiksmīgi vienošanās risinās samilzušo problēmu.
Svarīgākais šobrīd