Ārzemēs
Venecuēlas kaimiņvalstis atkārtoti atsakās atzīt vēlēšanu iznākumu šajā valstī
Dažas dienas pirms atkārtotas Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro inaugurācijas vairākas Venecuēlas kaimiņvalstis ir vēlreiz paziņojušas, ka atsakās atzīt vēlēšanu iznākumu šajā valstī. Limas grupas pārstāvji uzskata, ka maijā notikušās prezidenta vēlēšanas bija nelikumīgas. Tādēļ viņi mudina Maduro atturēties no 10. janvārī paredzētā prezidenta zvēresta došanas.
Ungārijas opozīcijas partijas rīkos protestus pret Orbāna valdību
Ungārijā opozīcijas partijas cer, ka šodien protestos pret premjeru Viktoru Orbānu Budapeštā ielās izies desmitiem tūkstoši cilvēku. Opozīcija šonedēļ solīja 2019. gadu padarīt par „pretošanās gadu” nacionālistiski konservatīvajam premjeram. Protesti vērsti pret nesenajiem grozījumiem darba likumā, kas ievērojami palielina maksimālo pieļaujamo virsstundu skaitu, ko darba devēji var prasīt no darbiniekiem.
Lietuvas «zelta trauku» izplatītājam 7000 eiro sods
Viļņas tiesa piespriedusi 7000 eiro sodu bijušajam uzņēmuma "Nota bene" vadītājam Andrjum Jazgevičam. Šis uzņēmums piegādājis Lietuvas armijai virtuves piederumus, kuru cena astoņas reizes pārsniedza tā brīža tirgus cenu un daļa bija ar viltotu marķējumu.
Vācijā nopludināti kancleres, prezidenta un vairāku simtu citu politiķu dati
Nozagti vairāku simtu Vācijas politiķu, tostarp kancleres Angelas Merkeles un valsts prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera dati un dokumenti, un viņu personīgā informācija publicēta internetā, vēsta BBC. Pagaidām nav skaidrs, kas atbildīgs par datu nopludināšanu. Valdība cenšas noskaidrot, vai dati iegūti hakeru darbības rezultātā, vai arī tos nopludinājis kāds, kuram jau bijusi piekļuve šādai informācijai.  
Prognozē politiskās krīzes turpināšanos ASV
Darbu sācis jaunais ASV Kongress. Par Kongresa pārstāvju palātas spīkeri ievēlēta ilggadējā demokrātu līdere Nensija Pelosi. Savas darbības pirmajā dienā Pārstāvju palāta nobalsojusi par finansējuma likumprojektu, kas ļautu atsākt daļēji slēgto valdības iestāžu darbu. Taču, visticamāk, šo iniciatīvu noraidīs ASV prezidents Donalds Tramps, un politiskā krīze Savienotajās Valstīs turpināsies.
Rumānijas problēmas pastiprinās ES problēmas. Intervija ar Rumānijas sabiedriskās televīzijas producentu
Lai arī tradicionāli laiks pēc Ziemassvētkiem un jaunā gada sākums Eiropas Savienības dzīvē ir visai kluss, šajā nedēļā par notikumu trūkumu tomēr sūdzēties nevarētu. Galu galā, eirozonas kopējā valūta Eiro gada pirmajā dienā atzīmēja savu 20. gadadienu un 5. gadskārtu arī Latvijā, bet Austrija Eiropadomes prezidējošās valsts pilnvaras ir nodevusi Rumānijai.
Britu ministrs: Jārēķinās ar Sīrijas prezidenta Asada palikšanu savā vietā «kādu laiku»
Jārēķinās, ka Sīrijas prezidents Bašars al Asads „kādu laiku” paliks savā vietā – ceturtdien, 3. janvārī, atzina Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeremijs Hants. Viņš gan uzsvēra, ka britu nostāja saglabājas nemainīga, proti, Asads ir šķērslis ilgstošam mieram Sīrijā. Asada režīms atguvis kontroli pār lielu daļa valsts, pateicoties Krievijas atbalstam, un šķiet, sāk pamazām atgūt arī starptautiskās diplomātiskās pozīcijas, vismaz arābu pasaulē.
Joprojām traucēts ASV valsts iestāžu darbs
Bez panākumiem beigušās sarunas Baltajā namā, lai atsāktu daļēji pārtraukto ASV valsts iestāžu darbu. Prezidents Donalds Tramps neatkāpjas no solījuma uzcelt sienu uz Meksikas robežas, bet Demokrātu partija to neatbalsta.
Tiesā par žurnālista Hašogi slepkavību uz apsūdzēto sola 11 cilvēki
Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā sācies tiesas process pret opozīcijas žurnālista Džamala Hašogi slepkavībā apsūdzētajām personām. Uz apsūdzēto sola ir 11 cilvēki, pieciem no kuriem prokurori ir pieprasījuši nāvessodu. Taču cilvēktiesību aizstāvības organizācijas šaubās, vai Saūda Arābijā ir iespējams sarīkot objektīvu tiesu un saukt pie atbildības īstos nozieguma vaininiekus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti