Ārzemēs
Tusks būtu gatavs ilgam «Brexit» atlikšanas periodam
Lielbritānijas parlamenta deputāti noraidījuši izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās. Tagad gaidāms balsojums par “Brexit” atlikšanu, un Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks ir sacījis, ka viņš būtu gatavs rosināt garu sarunu perioda pagarināšanu, lai Lielbritānijai būtu iespēja nākt klajā ar citu stratēģiju.
Džihādistu ģimeņu atgriešanos Rietumos mudina izmantot radikalizācijas izpētei
Laikā, kad teroristiskais grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts” zaudē savas pēdējās kaujas, rietumvalstu valdības saskaras ar izaicinājumu, ko darīt ar kaujinieku ģimenēm, kas atgriežas. Zināms, ka Irākā un Sīrijā ir vairāki tūkstoši ārzemnieku. Tikmēr eksperti mudina viņu atgriešanos izmantot, lai pētītu radikalizācijas iemeslus.
Putina humora izjūta. Vai viņa joki ir smieklīgi?
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir izslavēts ar saviem spārnotajiem teicieniem. Tie pārsvarā veltīti Maskavas naidniekiem ārvalstis, taču bieži skar arī iekšpolitiskās norises. Nupat prezidenta runasvīram Dmitrijam Peskovam nācās skaidrot, ka Putinam neesot nekādu pretenziju pret Tatarstānas prezidentu Rustamu Minihanovu, kuram viņš sanāksmē vairākas reizes aizrādīja par neklausīšanos.
Hibrīdblokāde Azovas jūrā žņaudz Ukrainas pilsētas
Kopš Krimas aneksijas arvien smagākā ekonomiskā situācijā nonāk lielākās Ukrainas pilsētas Azovas jūras krastā. Krievija pret Mariupoli un Berdjansku realizē zināma veida hibrīdblokādi, kuras skaļāko izpausmi pieredzējām pērnā gada novembrī, kad Krievija sagrāba ukraiņu kuģus Kerčas šaurumā. Eiropas Savienība (ES) sola palīdzēt, tomēr nav skaidrs, vai vispār kādreiz pilsētām izdosies atgūt Krievijas agresijas radītos un mērķtiecīgi padziļinātos milzu zaudējumus.  
Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Stubs: Joprojām ceru pamosties no šī «Brexit» murga
Joprojām ceru pamosties no šī "Brexit" murga. Tik skarbi intervijā "Pasaules Panorāmai" izteicies viens no redzamākajiem proeiropeiskajiem politiķiem, tagad Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksandrs Stubs. Viņš bijis Somijas premjerministrs un ilgstoši ieņēmis citus Somijas valdības amatus, kā arī strādājis Eiropas Parlamentā, tostarp par Eiropas Komisijas prezidenta padomnieku, un arī pats nesen centās kandidēt uz Komisijas prezidenta amatu no Eiropas tautas partijas grupas, taču neveiksmīgi.
Meja zaudē kontroli pār «Brexit»
Pēc otrdienas vakarā ar lielu balsu pārsvaru noraidītā "Brexit" līguma, Lielbritānijas parlaments trešdien turpina debates par otru iespējamo risinājumu – izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez jebkāda līguma. Šis variants tiek dēvēts par "bezvienošanās" jeb ''mežonīgo "Brexit"''. Sagaidāms, ka vairākums britu deputātu balsos pret šādu aiziešanu no ES.
Brazīlijā apšaudē skolā nogalināti astoņi cilvēki
Brazīlijā, netālu no Sanpaulu pilsētas, divi ar ieročiem bruņoti cilvēki atklāja uguni kādā mācību iestādē, nogalinot vismaz sešus audzēkņus un divus darbiniekus, ziņo britu raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz Brazīlijas amatpersonām.
Saasinās attiecības starp Turcijas un Izraēlas līderiem
Atkal saasinājušās attiecības starp Turciju un Izraēlu. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien nodēvējis Izraēlas premjeru Benjaminu Netanjahu par „tirānu”, kurš slepkavo palestīniešu bērnus. Šādi Erdogans reaģējis uz jaunāko Netanjahu sacīto gan par to, ka Turcijas līderis ir „diktators”, kurš arestē žurnālistus un tiesnešus, gan par to, ka Izraēla ir tikai ebreju valsts.
Igaunijas vēlēšanās uzvarējusī Reformu partija valdībā var neiekļūt
Igaunijas konservatīvā partija "EKRE" un partija "Tēvzeme" pieņēmušas parlamenta vēlēšanās otro vietu ieguvušās Centra partijas uzaicinājumu sākt sarunas par valdošās koalīcijas izveidi. Kā prognozē analītiķi, tās, visticamāk, radīs kopīgu valodu, bet vēlēšanās uzvarējusī Reformu partija valdībā neiekļūs. 
Vācijas koalīcijai jauns pārbaudījums – sociāldemokrātu plāns ieviest minimālo pensiju
Cik ilgi vēl noturēsies Vācijas valdība? Vai jau rit tās pēdējais gads? Varbūt jau pēdējie mēneši? Šis jautājums ticis uzdots jau kopš valdības apstiprināšanas pērnā gada martā. Par spīti vairākām lielām ķildām, kas koalīciju jau vairākkārt novedušas tuvu sabrukumam, valdība tomēr turpina strādāt. Joprojām ar Angelu Merkeli priekšgalā, lai arī vairs ne kristīgo demokrātu partijas vadītājas amatā. Taču nu Vācijas koalīcijai priekšā stāv jauns pārbaudījums. Tā ir sociālās labklājības valsts pārbūve, tostarp minimālās pensijas ieviešana, kuru iecerējusi Vācijas Sociāldemokrātiskā partija. Vācijas sociāldemokrātu reformu plānus kritiķi dēvē par naudas laistīšanu no lejkannas.
Jaunākie
Interesanti