Ārzemēs
Ukraina: ECT lieta par pārkāpumiem anektētajā Krimā varētu ilgt gadiem
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) uzsākusi noklausīšanos starpvalstu lietā „Ukraina pret Krieviju”. Tā saistīta ar Ukrainas apsūdzībām par Krievijas pastrādātajiem cilvēktiesību pārkāpumiem okupētajā Krimā. Ukrainas pārstāvji prognozē, ka lietas izskatīšana var ilgt gadiem, taču pierādījumi esot pārliecinoši, lai cerētu uz uzvaru.
ASV kara veterāni pievēršas biškopībai
ASV kara veterāniem ir jauns paņēmiens, kā atvieglot pēctraumatiskā stresa sindromu. Tā ir valsts apmaksāta iespēja apgūt biškopību. Vai tā veterāniem tiešām palīdz?
ASV piemin 11. septembra terorakta upurus
Vairākās Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsētās notikušas 2001. gada 11. septembra terora aktu upuru piemiņas ceremonijas. Bojā gājušos savā rezidencē Baltajā namā godināja arī prezidents Donalds Tramps.
ASV arvien pieprasītākas kļūst ložu necaurlaidīgas mugursomas
Laikā, kad skolēni atgriežas skolas solos, ASV veikalu plauktos arvien biežāk sāk parādīties ložu necaurlaidīgas mugursomas. Kompānijas, kas tās ražo, apgalvo, ka atbild uz satrauktu vecāku pieprasījumu, kamēr kritiķi uzskata, ka ražotāji izmanto traģēdiju savai peļņai. Un traģēdijas netrūkst - pagājušajā mēnesī ar vienas dienas starpību ASV piedzīvoja divas masu apšaudes, kurās kopā bojā gāja 32 cilvēki. Augusts ir bijis visnāvējošākais mēnesis ASV šogad - kopumā apšaudēs gājuši bojā 94 cilvēki.
Igaunijā uzturas pastāvīga ASV speciālā militārā vienība
Pēc Igaunijas žurnālistu pētnieciskā darba Igaunijā oficiāli ir apstiprināts, ka valstī uzturas pastāvīga ASV  speciālā militārā vienība. Par tās iespējamu atrašanos Baltijā tika spekulēts jau ilgāku laiku, līdz atklājās, ka ASV Aizsardzības ministrija ir savā budžetā paredzējusi teju 16 miljonus ASV dolāru Igaunijai īpašām militārām iekārtām un telpām. Igauņu žurnāliste pēc ilgiem pūliņiem nokļuva slepenajā bāzē. Arī "Pasaules panorāma" devās uz Igauniju skaidrot, ko igauņiem nozīmē šī ASV klātbūtne.
Venecuēlas armijas mācības uz robežas ar Kolumbiju saasina abu valstu attiecības
Venecuēlas armija uz robežas ar Kolumbiju sākusi militārās mācības, kurās piedalās vairāk nekā 150 000 vienību, tādējādi vēl vairāk saasinot attiecības abu valstu starpā. Šāds Venecuēlas solis, kas ticis pamatots ar uzbrukuma draudiem no Kolumbijas puses, piesaistījis arī Amerikas Savienoto Valstu (ASV) uzmanību. ASV solījusi atbalstīt Kolumbiju, ja manevru laikā tiks konstatēti pārrobežu uzbrukumi.
ECT Lielā palāta skata lietu par Krimas sagrābšanu 2014. gadā
Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Lielā palāta sākusi izskatīt lietu par Krievijas īstenoto Krimas pussalas sagrābšanu 2014. gada februārī. Ukraina izvirzījusi dažādas apsūdzības – no militārpersonu un civiliedzīvotāju nogalināšanas līdz preses un reliģisko brīvību ierobežošanai.
Netanjahu solījumi anektēt Jordānas ieleju raisa asu arābu valstu un ANO nosodījumu
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu solījis anektēt Jordānas ieleju Rietumkrastā. Šādu soli viņš gatavs spert, ja uzvarēs nākamnedēļ gaidāmajās parlamenta vēlēšanās. Pēc Netanjahu vārdiem, no sākuma gan nepieciešams sagaidīt ASV izstrādāto Izraēlas un palestīniešu miera plāna piedāvājumu. Netanjahu solījumi jau izraisījuši asu arābu valstu, kā arī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) nosodījumu.
Tramps Boltona pēcteci amatā izraudzīsies nākamnedēļ
Jauns ASV prezidenta nacionālais drošības padomnieks tiks izraudzīts nākamnedēļ, pavēstījis Donalds Tramps. Pēc Džona Boltona aiziešanas no amata pienākumu pildīšana uzticēta Čārlijam Kupermanam, kas strādājis vadošos amatos uzņēmumos "Boeing” un "Lockheed Martin”, bet kopš gada sākuma bijis Boltona vietnieks.
Netanjahu sola anektēt Jordānas ieleju Rietumkrastā
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu solījis anektēt Jordānas ieleju Rietumkrastā. Tas tiks īstenots, ja viņa partija uzvarēs nākamnedēļ gaidāmajās parlamenta vēlēšanas un viņš turpinās ieņemt premjerministra amatu.  
Maskava saprot tikai spēku. Intervija ar bijušo Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieku
Atslēga uz mieru atrodas Kremlī, bet Maskava saprot tikai spēku – šādu pārliecību Latvijas Radio pauž bijušais Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks, ģenerālis Viktors Muženko. Viņš pārņēma Ukrainas armijas vadības grožus, kad sākās karš Donbasā, un tos turēja piecus gadus, līdz viņu nomainīja, amatā stājoties jaunajam Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim. Jaunais prezidents kā prioritāti izvirzījis karadarbības izbeigšanu Ukrainas austrumos. Muženko tādas izredzes vērtē piesardzīgi, bet uzsver, ka šajā procesā galvenais ir nekaitēt Ukrainas nacionālajām interesēm.
Jaunākie
Interesanti