Ārzemēs
Divvirzienu ceļš uz dzimumu vienlīdzību. Ģimenes tiesību reforma arābu reģionā Covid-19 laikmetā
Cīņā ar Covid-19 pandēmiju arābu valstis visnotaļ strauji pieņēma striktus ierobežojumus, kas ģimenes likuma iespaidā neproporcionāli ir ietekmējušas sievietes. Rezultātā aptuveni 700 tūkstoši sieviešu zaudēs savas darbavietas. Savukārt ar dzimumu saistīta vardarbība dažās valstīs ir augusi par 100%. Sabiedrība un eksperti ir saukuši pēc ģimenes likuma reformām ar pavisam nelieliem panākumiem, lai gan reformas krimināllikumā un darba tiesībās ir bijušas veiksmīgākas. Koronavīrusa izraisītās ekonomiskās sekas šobrīd ir radījušas neparedzamu nākotni sieviešu tiesībās, kur sievietēm tiks piešķirta nozīmīgāka loma sabiedrībā vai pretēji - sociālās izmaiņas ekonomiskās krīzes laikā tiks stagnētas. 
Polijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas
Polijā svētdien, 28. jūnijā, notiek prezidenta vēlēšanas. Tās sākotnēji bija paredzētas maija sākumā, taču pēdējā brīdī tika atliktas koronavīrusa pandēmijas dēļ. Vēlēšanās par favorītu tiek uzskatīts pašreizējais konservatīvais prezidents Andžejs Duda, kuram sīvu pretestību izrāda liberālais Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis.
Par Īrijas premjeru kļuvis partijas «Fianna Fail» līderis Maikls Mārtins
Par jauno Īrijas premjerministru kļuvis partijas “Fianna Fail” līderis Maikls Mārtins. Balsojums par viņa kandidatūru noticis pēc vairāku mēnešu ilgām sarunām par koalīcijas izveidošanu. Šīs sarunas apgrūtināja koronavīrusa pandēmija, un tieši cīņu ar šo vīrusu jaunais premjerministrs izvirzījis par savas turpmākās darbības vienu no galvenajiem uzdevumiem. Tāpat viņš norādījis, ka nepieciešams mazināt domstarpības arī pašu koalīcijas partiju starpā.
Trampa administrācija vai epidemiologi: ASV koronavīrusa divas realitātes
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) turpina palielināties ar Covid-19 inficēto personu skaits. Lai arī rādītāji sasniedz jaunus rekordus, varas iestādes apgalvo, ka cīņā ar koronavīrusu ir sasniegts progress un visi 50 štati pakāpeniski un atbildīgi atceļ ierobežojumus. Epidemiologi gan brīdina, ka situācija ir daudz nopietnāka, valdības īstenotā taktika nedarbojas un ir jārēķinās, ka bojā gājušo skaits var atkal palielināties.
«Coca-Cola» uz laiku aptur reklāmas sociālajos medijos
ASV bezalkoholisko dzērienu rūpniecības uzņēmums "The Coca-Cola Company" piektdien, 26. jūnijā, paziņoja, ka tas uz vismaz 30 dienām apturēs savas reklāmas sociālajos medijos, kamēr tie pienācīgi neapkaro rasistisku saturu savās platformās.
Islandē notiks prezidenta vēlēšanas
Islandes pilsoņi sestdien, 27. jūnijā, dosies pie balsošanas urnām, lai ievēlētu nākamo valsts prezidentu. Viņiem būs jāizraugās starp diviem kandidātiem – pašreizējo prezidentu Gudni Johannesonu un ekonomistu Gudmunduru Jonsonu. Pārliecinošu uzvaru prognozē Johannesonam.  
Jaunākie
Interesanti