Ārzemēs
Eiropas politikas analītiķe: Jaunās Eiropas Komisijas veidošana sola spraigu procesu
Lai arī varētu likties, ka šogad cīņa par Eiropas Savienības (ES) vadošajiem posteņiem ir bijusi ļoti ilga un sīva, patiesībā tā nemaz nav. Taču izvēlētie kandidāti ir bijuši negaidīti un arī turpmākā notikumu attīstība vai Eiropas Savienības politiskā virzība pašlaik vēl ir visai neskaidra. Briselē bāzētā Eiropas Politikas centra vecākā politikas analītiķe Sofija Pornšlēgele  (Sophie Pornschlegel) intervijā Latvijas Radio spriež, ka Eiropai tik ierastās kuluāru sarunas kārtējo reizi ir pierādījušas savu dzīvotspēju un tagad ar interesi jāseko līdzi jaunās Eiropas Komisijas izveides procesam.
Alžīrijas neatkarības dienā 20. nedēļu pēc kārtas notiks protesti
Šodien Alžīrijā tiks atzīmēta neatkarības 57. gadadiena un jau 20. nedēļu pēc kārtas notiks protesti, kuros cilvēki pieprasa risināt valstī samilzušo politisko krīzi. To februārī izraisīja protesti pret ilggadējo valsts vadītāju Abdelazizu Butefliku, kurš aprīlī atkāpās no amata. Protestētāji pieprasa izveidot pārejas laika institūcijas, lai no varas nobīdītu Buteflikas lojālistus.
ASV dēļ ANO Drošības padome nevienojas par nosodījumu uzlidojumam bēgļu centram Lībijā
ANO Drošības padomei nav izdevies vienoties par nosodījumu uzlidojumam bēgļu aizturēšanas centram Lībijas galvaspilsētas Tripoles nomalē. Tur otrdienas vakarā tika nogalināti 44 un ievainoti vairāk nekā 130 cilvēki. Nosodījumu nav izdevies pieņemt ASV dēļ, kuras līdz šim atturējušās atbalstīt arī ANO prasības par ugunspārtraukšanu starp abām karojošajām pusēm.  
Dzinējspēks latvietības kopšanai. Kanādā noslēgusies «2x2» latviešu jauniešu nometne
Noslēgusies “2x2” vasaras jauniešu nometne Kanādā, kas pēdējo reizi Kanādā tika organizēta 1988. gadā. Jaunieši no 26. jūnija līdz 3. jūlijam piedalījās dažādos projektos un diskusijās saistībā ar latviskumu, Latvijas un latviešu vēsturi un latviešu vērtībām, uzturot latviešu identitāti jauniešos, kuriem ne katram ir saskarsme ar Latviju ikdienā. Kā atzīst nometnes dalībnieks Ēriks Vidžups, nometnē gūtās idejas un atziņas palīdzēs virzīties tālāk, nekad neaizmirst mūsu identitāti un būs kā dzinējspēks latvietības tālākai izzināšanai, kopšanai un izplatīšanai.
ASV kritiku izpelnās militārās tehnikas izrādīšana Neatkarības dienā
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) 4. jūlijā tiek atzīmēta Neatkarības diena. ASV prezidents Donalds Tramps plānojis teikt uzrunu Linkolna memoriāla priekšā. Taču visplašākās diskusijas izraisījis lēmums Vašingtonas centrā demonstrēt amerikāņu militāro tehniku. Šis pretrunīgi vērtētais lēmums radījis jautājumus par to, vai Trampa komandai izdosies uz šo pasākumu sapulcināt pietiekami lielu atbalstītāju pulku.
ASV ar militāru parādi atzīmēs Neatkarības dienu
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) 4.jūlijā atzīmēs Neatkarības dienu. Tomēr gaidāmās svinības nedaudz aizēnojušas diskusijas par prezidenta Donalda Trampa lēmumu sarīkot militāru parādi un citiem pasākuma “Sveiciens Amerikai” rīkošanas aspektiem.
Starptautiskā konference: ar optimismu par Zelenska solījumu turpināt uzsāktās reformas Ukrainā
Vairāk nekā 800 politiķu, likumdevēju, uzņēmēju un starptautisku institūciju vadītāju no 40 valstīm šīs nedēļas sākumā bija sapulcējušies Kanādas pilsētā Toronto, lai spriestu par Ukrainā notiekošo reformu procesu un veidiem, kā šīs reformas atbalstīt. Konferences dalībnieki ar optimismu skatās uz jaunā Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska solījumiem turpināt uzsāktās reformas, vienlaicīgi atzīstot, ka šajā procesā ir ļoti daudz izaicinājumu.  
Putins tiksies ar Itālijas prezidentu, premjeru un pāvestu
Ceturtdien, 4. jūlijā, vizītē Itālijā ieradīsies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņam paredzētas sarunas ar prezidentu Serdžio Matarellu un premjerministru Džuzepi Konti, kā arī tikšanās Vatikānā ar Romas katoļu baznīcas pāvestu Francisku.
Krievija oficiāli aptur dalību raķešu līgumā
Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu par Krievijas dalības apturēšanu līgumā par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju. To 1987. gadā parakstīja ASV un toreizējā Padomju Savienība, un tas palīdzēja pārtraukt bruņošanās sacensību.
Japānā lietavu dēļ evakuē 800 000 cilvēku
Gandrīz miljonam cilvēku Kjusju salā Japānas dienvidos dots rīkojums evakuēties no savām mājvietām. Varas iestādes brīdina, ka valsti piemeklējušās spēcīgas lietavas var izraisīt zemes noslīdējumus un citus postījumus.
Elektromobiļiem uzdod radīt troksni
Šonedēļ Eiropas Savienībā stājušies spēkā jauni noteikumi elektromobiļiem. Tiem ir uzdots – radīt troksni, jo pārāk klusa pārvietošanās apdraud gājējus.
Jaunākie
Interesanti