Ārzemēs
Pentagons noliedz iespēju izvest ASV spēkus no Irākas
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) aizsardzības ministrs Marks Espers noliedzis ziņu, ka ASV izvedīs armijas vienības no Irākas. Par šādu iespēju vēstulē Irākas kolēģiem bija informējis brigādes ģenerālis Viljams Stīlijs. 
Pēc Ziemassvētku brīvdienām darbu atsāk Lielbritānijas parlaments
Pēc Ziemassvētku brīvdienām otrdien, 7. janvārī, darbu atsāk Lielbritānijas parlaments. Dienaskārtības centrālais jautājums būs "Brexit" likumprojekts. Opozīcijā esošās partijas ir ierosinājušas virkni izmaiņu, taču premjerministrs Boriss Džonsons cer, ka likumu izdosies apstiprināt jau šīs nedēļas laikā.
Eksperti: Ne ASV, ne Irāna negrib plašu karu
Ne Amerikas Savienotās Valstis, nedz arī Irāna negrib izvērst plašu karadarbību, uzskata LTV aptaujātie starptautisko notikumu pētnieki. Taču pasaulei būs jārēķinās ar šī konflikta sekām.  
Austrālija turpina cīnīties ar ugunsgrēkiem
Pēc ilga un nerimstoša karstuma perioda Austrālija beidzot sagaidījusi lietu. Tas ir mazinājis ļoti augsto gaisa temperatūru, taču eksperti brīdina, ka pārmaiņas var būt īslaicīgas un uguns var atsākties ar jaunu spēku.
NATO sasauc ārkārtas sanāksmi par situāciju Tuvajos Austrumos
NATO valstu vēstnieki pirmdien, 6. janvārī, tiekas ārkārtas sanāksmē, lai apspriestu situāciju Tuvajos Austrumos pēc Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanas ASV triecienā Irākā. Sanāksmi sasaucis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
Horvātijas prezidenta vēlēšanu rezultāts – trieciens valdošajai partijai
Horvātijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis bijušais valsts premjerministrs un Sociāldemokrātu partijas kandidāts Zorans Milanovičs. Šī uzvara tiek saukta par pamatīgu triecienu valdošajai partijai pirms nākamgad gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, turklāt jaunā prezidenta ievēlēšana var ietekmēt arī Horvātijas pirmo prezidentūru Eiropas Savienībā.
Jauniņie Eiroparlamentā: Imigrants Vācijas politikā, teju Igaunijas prezidente un lētākā kampaņa
Latvijā maz zināms par citu valstu Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem. Latvijas Radio iepazīstina ar trim spilgtākajiem, kuri tika ievēlēti pagājušajās vēlēšanās. Aušrai Maldeikienei bijusi, iespējams, lētākā priekšvēlēšanu kampaņa parlamenta vēsturē, Sergejs Lagodinskis ir krievu imigrants Vācijas politikā, savukārt Marina Kaljuranda bija favorīte Igaunijas prezidenta vēlēšanās no Igaunijas.
Irānā simtiem tūkstoši cilvēku atvadās no ASV gaisa triecienā nogalinātā ģenerāļa
Irānā tūkstošiem cilvēku pirmdien, 6. janvārī, atvadās no nogalinātā ģenerāļa Kasema Soleimani. Viņa slepkavība ir izraisījusi nepieredzētu saspīlējumu starp Teherānu un Vašingtonu, Irānai piedraudot ar triecieniem pa amerikāņu militārajiem mērķiem. Ar analoģiskiem draudiem klajā nācis arī ASV prezidents Donalds Tramps, kurš piedraudējis ar sankcijām arī Irākai, kas vēlas amerikāņu spēku izvešanu no valsts. Savukārt ASV Kongresa demokrāti drīzumā plāno balsojumu, kas ierobežotu prezidenta iespējas uzsākt militāras darbības pret Irānu.
Eiropas Parlamenta deputāti klimata vārdā aicina atteikties no «ceļojošā cirka» starp Briseli un Strasbūru
Eiropas Parlaments (EP) pērnā gada nogalē izsludināja ārkārtas stāvokli klimata jomā. Jaunā Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena pieteikusi "Eiropas zaļo kursu” kā vienu no savas politikas stūrakmeņiem. Bet ciktāl pašas Eiropas institūcijas piekopj to, ko sludina? Cīņa ar klimata pārmaiņām kārtējo reizi aktualizējusi jautājumu par deputātu regulāro ceļošanu starp Briseli un Strasbūru un to, cik daudz izmešu saražo deputātiem nodrošinātās oficiālās automašīnas.
Turcija sāk nosūtīt karaspēku uz Lībiju
Turcija sākusi armijas vienību nosūtīšanu uz Lībiju. Ankara šādā veidā cenšas atbalstīt ANO atzīto Tripoles valdību un neļaut varu šajā Ziemeļāfrikas valstī pārņemt feldmaršala Halifa Haftara atbalstītajam politiķiem.
Jaunākie
Interesanti