Ārzemēs
Francijas parlaments atsāks darbu samazinātā sastāvā
Francijā ceturtdien, 19. martā, darbu atsāks nacionālais parlaments. Koronavīrusa izplatības dēļ darbā ieradīsies vien neliela daļa no parlamentāriešiem, lai spriestu par dokumentiem un likumiem, kas saistīti tieši ar vīrusa izplatības ierobežošanu.
Igaunija paplašina Valkas - Valgas robežas šķērsošanas atvieglojumus
Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass trešdien paplašinājis savu iepriekšējo rīkojumu, kas atļāva tā dēvēto dvīņu pilsētu Valkas un Valgas iedzīvotājiem arī koronavīrusa krīzes apstākļos pāri Igaunijas un Latvijas robežai doties darbā uz kaimiņvalsti, turpmāk attiecinot to arī uz pārējām pierobežas pašvaldībām.
Merkele: Covid-19 ir lielākā krīze kopš Otrā pasaules kara
Jaunā koronavīrusa epidēmija ir Vācijas lielākais izaicinājums un krīze kopš Otrā pasaules kara, trešdien atzina kanclere Angela Merkele. Uzrunā nācijai viņa aicināja pilsoņus ievērot stingros pārvietošanās ierobežojumus un būt solidāriem.
EDSO apbalvo baltkrievu cilvēktiesību grupu
Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) savu atzinību – prēmiju "Demokrātijas aizstāvis" – šogad piešķīrusi prominentai baltkrievu cilvēktiesību grupai “Visna”. Tā darbojas jau 24 gadus, lai gan pēdējos 17 gadus Baltkrievijas varas iestādes atsakās piešķirt tai nevalstiskās organizācijas statusu. Pret cilvēktiesību centru tikušas vērstas represijas un aktīvisti sēdējuši cietumā par uzdrīkstēšanos un pūlēm veicināt demokrātiskas sabiedrības veidošanos Baltkrievijā.
Ķīnā par vēl vienu Covid-19 uzliesmojumu nesatraucas; Itālijā saslimušo skaits nekrītas
Covid-19 izcelsmes valstī Ķīnā trešdien iedvesmojoši skaitļi – vien 13 jauni saslimšanas gadījumi, un jau piekto dienu pēc kārtas pārliecinoši lielākā daļa no tiem reģistrēti Ķīnā iebraukušajiem, ne vietējiem iedzīvotājiem. Pekinas slimnīcas galvenais ārsts arī negaida vēl vienu slimības uzliesmojumus. Savukārt Itālijā situācija ir pretēja – jauno saslimšanas gadījumu skaits jau piekto dienu nenokrītas zem 3000.
Vai ASV ir gatavas Covid-19 pandēmijai?
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) Covid-19 saslimšanas gadījumi reģistrēti visos štatos, bet visvairāk vīruss skāris Ņujorkas, Vašingtonas, Kalifornijas un Masačūsetsas štatus. Vai ASV ir gatavas Covid-19 pandēmijai?
Indijas žurnālists: Visi iedzīvotāji vēl neapzinās Covid-19 ietekmi
Pastāv lielas bažas par lielo attīstības valstu spējām vīrusu ierobežot.  Redzams, ka ārpus Ķīnas un Dienvidkorejas smagākā situācija pašlaik ir Irānā. Taču īpašs satraukums ir arī par tādām blīvi apdzīvotajām valstīm kā Ķīnas kaimiņvalsts Indija, kur saslimušo skaits vēl ir mazs, taču pēkšņa epidemioloģiska sprādziena rezultātā var veidot kritisku situāciju.  
Koronavīrusa draudi ietekmējuši arī britu karaliskās ģimenes ikdienu
Koronavīrusa smagāk skarto Eiropas valstu vidū ir Itālija, Spānija, Francija un Vācija. Tomēr arī Lielbritānija steidz pieņemt arvien plašākus ierobežojumus, lai apturētu Covid-19 izplatību. Tas neizbēgami skāris arī britu karalisko ģimeni. Lielbritānijas karaliene Elizabete II atcēlusi dārza svētkus un ceturtdien pametīs Londonu, pārceļoties uz Vindzoras pili.
Eiropas Komisija iesaistās uz Polijas robežas iestrēgušo baltiešu situācijas risināšanā
Eiropas Savienības valstu politiskie līderi ir vienojušies būtiski ierobežot ceļošanu ārpus Šengenas zonas vismaz uz 30 dienām. Šādu ierosinājumu pirmdien izteica Eiropas Komisija. Ierobežojumi stāsies spēkā, kad katra valsts pieņems attiecīgo lēmumu savā valdībā vai parlamentā. Eiropas Komisija arī iesaistījusies uz Polijas robežas iestrēgušo baltiešu situācijas risināšanā.
Vakcīnu pret Covid-19 sola izstrādāt šī gada laikā
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Krievijas zinātnieki izstrādājuši eksperimentālas vakcīnas pret Covid-19. Iespējams, to izmantošanu varētu sākt līdz šā gada beigām.  

ASV amatpersonas informē, ka Sietlā sākti pirmie vakcīnas paraugu izmēģinājumi, un tajos iesaistīti 45 veselīgi cilvēki vecumā no 18 līdz 55 gadiem.
Baidens gūst virsroku cīņā par demokrātu nomināciju ASV prezidenta amatam
ASV bijušais viceprezidents Džo Baidens nostiprinājis savu vadību cīņā par Demokrātu partijas nomināciju rudenī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās. Viņš guvis uzvaru priekšvēlēšanās vēl trijos štatos, palielinot savu pārsvaru pār savu sāncensi – senatoru Bērniju Sandersu. Turpmāko priekšvēlēšanu cīņu arvien vairāk gan sāk apdraudēt Covid-19 izplatība. 
Lielbritānija un ES atceļ tirdzniecības sarunu nākamo kārtu
Trešdien, 18. martā, bija jānotiek nākamajai Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pārstāvju sarunu kārtai par abu pušu turpmākajām tirdzniecības attiecībām pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ puses ir izlēmušas sarunas atlikt uz vēlāku laiku.
ES uz 30 dienām aizliegs nesvarīgus ceļojumus uz bloku
 Eiropas Savienība (ES) uz 30 dienām aizliegs nesvarīgus braucienus uz bloku no ES neietilpstošajām valstīm, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, otrdien pēc ES līderu videokonferences paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele un Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.
Automašīnu rinda pie Polijas robežas sarūk
Otrdienas rītā beidzot sācis sarukt auto sastrēgums uz Vācijas-Polijas robežas. Pašreiz tiek plānoti repatriācijas avio reisi un prāmju braucieni, lai nogādātu mājās arī citus ārvalstīs palikušos. Konsulārajā reģistrā vērsušies jau aptuveni 3000 Latvijas valstspiederīgo, kuriem nepieciešama palīdzība atgriezties mājās.  
Jaunākie
Interesanti