4. studija

(Zīmju valodā). Ceturtā studija. Covid paradumi. Rinda pēc pases

4. studija

Invalīdu šķirošana: kuras grupas invalīdi drīkst kapos iebraukt bez maksas?

Vai Covid pandēmiju var uzskatīt par noslēgušos, vai tomēr - nē?

Covid-19 pandēmija nav noslēgusies; dažviet maskas tomēr ir nepieciešamas

Covid-19 pandēmija pasaulē vēl turpinās, par tās noslēgumu paziņos Pasaules Veselības organizācija. Ārkārtas situācija Latvijā saistībā ar Covid-19 jau teju gadu kā atcelta, tomēr maskas nevajag steigties izmest, jo atsevišķās vietās tās vēl var noderēt.

Joprojām plosās ziema un līdz ar to – arī gripa, saaukstēšanās, dažādi vīrusi, un arī kovidu neviens vēl atcēlis nav, jo ik pa brīdim dzirdam par kādu sasirgušo. Latvijas Televīzijas skatītāja Iveta raksta mums: "Gribēju uzzināt, vai ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 ir beigusies? Ja tā, tad kāpēc joprojām ir saglabājušies ierobežojumi un kad tos plāno atcelt?"

Raidījuma uzrunātie iedzīvotāji ir dažādās domās. Ieva un Uldis domā, ka "pēc sajūtas ir beigusies! – Pēc sajūtas ir beigusies. – Bet oficiāli? – Nu oficiāli statistikas dati vēl joprojām tiek publicēti... bet skolās bērni neslimo šobrīd. – Sejas maskas vēl ir līdzi kabatās? – Jā, jo medicīnas iestādēs ir jāizmanto. – Tad vēl ir līdzi, nav vēl kur aizmirstas, izmestas? – Mašīnā vēl stāv kā dežūrmaskas, līdzi ir."

Ojārs prāto: "Ja jūs uzdodat to jautājumu, tad es pieņemu, ka nav oficiāli [beigusies]. Bet šķietami jau ir. Vairāk ierobežojumu būtisku nav. – Bet oficiāli – ka mēs beidzam ārkārtas situāciju un tagad varam dzīvot mierīgi, tāds ir kaut kas dzirdēts? – Es personīgi to arī nemaz neesmu gaidījis, bet, protams, ka nav. – Ko mēs, šausim salūtu un svinēsim? – Tā situācija jau ir mainīga. – Un, piemēram, kaut kādas sejas maskas jums vēl ir līdzi ikdienā, pa kabatām, somās? – Ir, noteikti ir. Tāpat kaut kur medicīnas iestādēs vajag."

Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja pauž, ka "uz šo jautājumu var skatīties divējādi –

ja iedzīvotājs jautā par ārkārtējo situāciju, kas bija līdz šim Latvijā izsludināta, tad tā ir noslēgusies jau pagājušā gada pavasarī, un attiecīgi lielākā daļa no ierobežojumiem ir atcelta.

Jāatceras, ka šobrīd mums ir viens būtisks moments palicis – sejas masku lietošana ārstniecības iestādēs un sociālās aprūpes centros. Ja mēs runājam par pandēmiju –

pandēmiju izsludina Pasaules Veselības organizācija un tā arī attiecīgi pasludina pandēmijas noslēgumu. Bet šobrīd tas vēl nav noticis un pandēmija vēl joprojām turpinās."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti