Kā dažam ģimenes ārstam izdevās pret Covid-19 sapotēt vairāk nekā 80% savu senioru? Pēta «Aizliegtai...
Kā dažam ģimenes ārstam izdevās pret Covid-19 sapotēt vairāk nekā 80% savu senioru? Pēta «Aizliegtais paņēmiens»
­­­­­­Šoreiz Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" centrā ir Latvijas ģimenes ārsti, uz kuriem šajā pandēmijas laikā gulstas gan liela atbildība, gan tiek liktas lielas cerības – pirmkārt, par pienācīgu Covid-19 pacientu aprūpi, otrkārt, arī par vakcinācijas veicināšanu sabiedrībā, jo īpaši vecākās paaudzes vidū, kuru Covid-19 skar visvairāk.
Daugavpils slimnīcā liela mirstība no Covid-19; izveidots atsevišķs morgs
Daugavpils slimnīcā liela mirstība no Covid-19; izveidots atsevišķs morgs
Ievedot ar Covid-19 saslimušos pacientus, kuru stāvoklis ir ļoti smags, Daugavpils reģionālajā slimnīcā daudzus vairs neizdodas glābt. Slimnīcas morgs strauji piepildās, un tajā drīz sāks trūkt vietas. Daudz slimo arī medicīnas personāls, jo vairāk nekā puse slimnīcas darbinieku nogaida ar vakcināciju.
Latgalē mazāk nekā puse ģimenes ārstu paši vakcinē pret Covid-19
Latgalē mazāk nekā puse ģimenes ārstu paši vakcinē pret Covid-19
Sākoties vakcinācijai pret Covid-19 ģimenes ārstu praksēs, Latgalē dakteri atsaucās viskūtrāk. Lai gan no šī mēneša vakcinācijā jāiesaistās visiem ģimenes ārstiem, vairāk nekā puse mediķu Latgalē tomēr izvēlējušies noslēgt līgumu ar citu iestādi, nevis vakcinēt paši. Savukārt tie ārsti, kuri tomēr atraduši iespēju, nobažījušies, kā atrast laiku senioru vakcinēšanai, ja prakses pārpludina iedzīvotāji darbspējas vecumā.
Sevis pasargāšanai nekas cits neatliek – Pļavnieku poliklīnikā apmeklētāji neiebilst pret ātrajiem C...
Sevis pasargāšanai nekas cits neatliek – Pļavnieku poliklīnikā apmeklētāji neiebilst pret ātrajiem Covid-19 testiem
"Ja gribam sevi nosargāt, kas cits atliek?" saka ārstniecības iestādes apmeklētājs pēc nodota Covid-19 ātrā antigēna testa, lai poliklīnikā varētu doties uz vizīti pie speciālista. Veselības ministrija no 1. novembra bija iecerējusi, ka iekļūšanai ārstniecības iestādēs, ikvienam cilvēkiem būtu jāveic koronavīrusa tests, bet lemts to pagaidām neīstenot visur. Vairākas ārstniecības iestādes pilotprojekta ietvaros testēšanu nodrošina. Rīgā viena no iestādēm ir Veselības centru apvienības "Pļavnieku" filiāle. Latvijas Radio devās noskaidrot, kā tas notiek.
Covid-19 upuru skaits pasaulē pārsniedzis piecus miljonus
Covid-19 upuru skaits pasaulē pārsniedzis piecus miljonus
Koronavīrusa Covid-19 nonāvēto cilvēku skaits pasaulē pārsniedzis 5 miljonu robežu, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes ASV pirmdien publicētie dati. Eksperti norāda, ka patiesais vīrusa upuru skaits ir ievērojami lielāks, jo nabadzīgākajās valstīs ir ierobežotas testēšanas iespējas, bet daudzi Covid-19 slimnieki nomirst mājās.
Rīgas 2. slimnīcu plānots pārprofilēt tikai Covid-19 pacientu aprūpei
Rīgas 2. slimnīcu plānots pārprofilēt tikai Covid-19 pacientu aprūpei
Galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošo Rīgas 2. slimnīcu plānots pārprofilēt tikai Covid-19 pacientu ārstēšanai, un slimnīcas rīcībā esošās medicīniskās tehnoloģijas, telpas un ārstniecības personas iecerēts novirzīt, lai pakāpeniski atvērtu 150 Covid-19 pacientu gultas. To paredz pirmdien, 1. novembrī, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā atbalstītie grozījumi domes lēmumā, informēja pašvaldībā.
Likumsargi reivā Rīgā atsavina narkotikas un aiztur 11 personas
Likumsargi reivā Rīgā atsavina narkotikas un aiztur 11 personas
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 31. oktobrī, Valsts policijas darbinieki kādā nelegālā ballītē jeb reivā, kur piedalījās 48 personas un kas norisinājās noliktavas ēkā Torņkalnā, aizturēja 11 personas un atrada ievērojamu daudzumu dažādu narkotisko vielu, informēja policijā. Par narkotisko vielu glabāšanu ir uzsākts kriminālprocess, bet par narkotisko vielu lietošanu – administratīvā pārkāpuma procesi, tāpat visām 48 personām, kas piedalījās nelegālajā ballītē, piemēroti sodi par mājsēdes neievērošanu.
Novembris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12