Sports / Bobslejs
Latvijas parabobslejistiem zelts un sudrabs Pasaules kausa sacensībās Kalgari

Annija Krūmiņa piektdien Kalgari, Kanādā, uzvarēja Pasaules kausa posma otrajās sacensībās parabobslejā, kur otro vietu Latvijai nodrošināja Alvils Brants, liecina organizatoru informācija. Brants vietu uz pjedestāla nopelnīja otrajās sacīkstēs pēc kārtas, savukārt Krūmiņa kļuva par pirmo sievieti, kas uzvarējusi parabobslejā, kur abu dzimumu sportisti sacenšas vienotā konkurencē.

Latvijas bobsleja vadība cerīga par jaunajiem stūmējiem atlases testos
Latvijas bobsleja un skeletona federācija sestdien Murjāņu Sporta ģimnāzijas manēžā aizvadīja jauno sportistu testus, pēc kuriem astoņi kandidāti turpināsies treniņus vasaras nometnēs, lsm.lv atklāja federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis minēja, ka pāris sportisti īpaši izcēlušies.
Atrasts miris olimpiskais čempions ASV bobsleja pilots Holkombs

Trijās olimpiskajās spēlēs medaļas ieguvušo ASV bobsleja pilotu Stīvenu Holkombu sestdien Leikplesidā atrada mirušu savā istabā Olimpiskajā treniņu centrā, informēja aģentūra AP. Nāves cēloni amatpersonas nenosauca, tomēr uzskata, ka 37 gadus vecā sportista nāvē nav vardarbīgu cēloņu. 

Ķibermanis gatavojas ārstēt Ahileja cīpslas savainojumu un atpūsties no visa

Latvijas bobslejists Oskars Ķibermanis šajā sezonā pārsteidza daudzus, izcīnot medaļas vairākos Pasaules kausa posmos, startējot gan divnieku, gan četrinieku ekipāžās. Taču jau kopš pagājušās vasaras bobsleja pilotu mocīja Ahileja cīpslas savainojums, kas liedza piedalīties treniņos tikpat pilnvērtīgi, kā citiem.

Latvieši izplešas skeletona un bobsleja pasaulē

Ar skeletonu un bobsleju Latvijā asociējas vairāki vārdi – brāļi Dukuri, Oskari Melbārdis un Ķibermanis un citi. Bet ārpus Latvijas izlases pasaules čempionāta posmos dažādus pienākumus veica desmit latvieši.

VIDEO: Ķibermaņa divnieks olimpiskajā Phjončhanā izcīna sudraba medaļu

Dienvidkorejā olimpiskajā Phjončhanas trasē notiekošajā Pasaules kausa posmā Oskara Ķibermaņa pilotētais divnieks sestdien izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien Frančesko Frīdriha divniekam, liecina organizatoru informācija. Uģa Žaļima divnieks palika devītajā pozīcijā, savukārt Oskara Melbārža ekipāža pieļāva daudz kļūdu otrajā braucienā, kā rezultātā nokrita vien uz 12. vietu.

«Leģendu brauciena» uzvarētājs Ekmanis: Sajūtas ir tās pašas

Kēnigszē ir Vācijas bobsleja Meka, un nav nekāds brīnums, ka tieši šeit vēl darba kārtībā uzturēti bobi pat no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Vēsturisko bobu brauciens – te ir, kur piesiet aci. Šajā draudzīgajā sacensībā arī mūsu olimpisko spēļu medaļnieks Zintis Ekmanis.

Prūsis: Oskaram Melbārdim tikai tuvojas labākie pilota gadi

Latvijas bobslejisti pasaules čempionātā Kēnigszē palika bez medaļām, taču par šādu rezultātu nav jāskumst – Oskars Melbārdis pēc operācijas atgriezies ļoti spēcīgs, stūmēji pasaules čempionātā divreiz laboja starta rekordu, Ķibermanis sajutis uzvaras garšu, un arī pārējiem vīriem motivācija vēl lielāka.

Kēnigszē pie trofejas tiek bobsleja leģenda Zintis Ekmanis

Lai gan Latvijas bobsleja četrinieks Kēnigszē trasē pasaules čempionātā palika ceturtajā vietā, gluži bez godalgām Latvijas bobslejs nepalika – pie uzvaras trofejas tika “Leģendu brauciena” dalībnieks Zintis Ekmanis, ziņo LTV žurnālists Dāvids Ernštreits.

VIDEO: Melbārdis neslēpj asaras: Trīs džekus pievīlu

 “Pats vainīgs,” tā pēc finišējušā pasaules čempionāta bobslejā asarām acīs teica pilots Oskars Melbārdis, kura četrinieks neveiksmīga trešā brauciena dēļ palika tieši soļa attālumā no goda pjedestāla.

VIDEO no Kēnigszē: Melbārdis pateicīgs stūmējiem un vaino savas kļūdas

Bobsleja pilots Oskars Melbārdis sestdien Kēnigszē trasē sasniedza 3.vietu pēc pirmajiem diviem braucieniem pasaules čempionātā un sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka ir pateicīgs saviem stūmējiem par teicamu darbu. Viņš gan arī bija kritisks par paša pieļautajām kļūdām, bez kurām līderi būtu vieglāk noķerami.

Jaunākie
Interesanti