Sports / Bobslejs
VIDEO no Kēnigszē: Melbārdis pateicīgs stūmējiem un vaino savas kļūdas

Bobsleja pilots Oskars Melbārdis sestdien Kēnigszē trasē sasniedza 3.vietu pēc pirmajiem diviem braucieniem pasaules čempionātā un sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka ir pateicīgs saviem stūmējiem par teicamu darbu. Viņš gan arī bija kritisks par paša pieļautajām kļūdām, bez kurām līderi būtu vieglāk noķerami.

Bobslejistu treneris Prūsis: Vācu sistēmai esam kā skabarga pakaļā

Bobslejs kā sporta veids ir vāciešu pārvaldīta industrija, kur latvieši daudzās lietās ir tikai traucēklis, intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Pirms bobslejistu starta vāciešiem tik pateicīgajā Kēnigszē trasē treneri pārņēmusi rutīnas sajūta, un viņš neslēpj, ka labprātāk būtu devies uz pasaules čempionātu Sočos vai pat jebkurā citā Vācijas trasē.

Medaļotie Kanādas bobslejisti pateicīgi par tehnisko noteikumu izmaiņām

Kanādas bobslejisti daudzus pārsteidza ar labiem panākumiem pasaules čempionātā Kēnigszē trasē, kur Džastina Kripsa ekipāža svētdien izcīnīja sudraba medaļu, bet Nika Poloniato divnieks ieguva 5.vietu. Kripss un viņa stūmējs Džese Lumsdens pēc panākuma Kanādas medijiem teica, ka ļoti svarīgas bija Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) ieviestās izmaiņas tehniskajā reglamentā, kas ļāvis līdzsvarot komandu spēkus.

VIDEO: Melbārža bobsleja divnieks izcīna sudrabu Pasaules kausa posmā

Vēlreiz piederību bobsleja elitei sestdien apliecināja Latvijas pilots Oskars Melbārdis, kura vadītais divnieks Austrijā ieguva sudraba godalgu Pasaules kausa posmā. Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža finišēja labāko astoņnieka beigās, par vienu pozīciju apsteidzot Uģa Žaļima divnieku. 

Ekmanis: Nebūs viegli bobslejā panākt tehnisko noteikumu stingru ievērošanu

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis pirmdien Latvijas Radio pauda apņēmību starptautiskajā federācijā panākt tehnisko prasību stingrāku ievērošanu augstākā līmeņa sacensībās, lai arī bobsleja lielvalstis ar citiem sacenstos pēc vienādiem noteikumiem. Tomēr viņš ir pārliecināts, ka nebūs viegli panākt vienlīdzību bobslejā, kas ir arī tehnoloģiski inovatīvs sporta veids. 

VIDEO: Ķibermanim zelts, Melbārdim sudrabs Sanktmoricā

Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks Sanktmoricā notiekošajā Pasaules kausa posmā izcīnīja pirmo zeltu savā karjerā, savukārt Oskara Melbārža četrinieks stājās uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, liecina organizatoru informācija. Uģa Žaļima četrinieks ierindojās 18. pozīcijā.

Melbārža četrinieks turpina uzvaru gājienu Sanktmoricā

Oskara Melbārža pilotētais četrinieks svētdien Eiropas kausa sacensībās Sanktmoricā izcīnīja pārliecinošu uzvaru, liecina organizatoru informācija. Tādējādi latviešiem ir izdevies atkārtot iepriekšējo dienu panākumus.

Jaunākie
Interesanti