Bobsleja federācijas šefs: Ir noskatītas kamanas, bez tām varam aizmirst par Pekinas medaļām

Bobslejistiem sezona noslēdzās pirms mēneša ar pasaules čempionātu Vācijā, bet Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis ceturtdien Latvijas Radio pastāstīja, ka jau ir par ko palauzīt galvu, jo nepieciešams nozīmīgs ieguldījums jaunā tehnikā.

Līdz jaunās sezonas sākumam vēl ir vairāk nekā pusgads, bet Ekmaņa domas sniedzas vēl tālākā nākotnē, kam jāgatavojas jau tagad, lai konkurētu ar pasaulē labākajiem. Bobslejisti patur prātā 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskās spēles un cenšas laicīgi risināt tehnikas jautājumu, kas Latvijas izlasei cīņu pret tehniski spēcīgākām komandām bieži vien liek sākt  iedzinēju pozīcijā. 

Zintis Ekmanis par tehnikas iegādes nepieciešamību
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Ekmanis uzsvēra, ka jau drīzumā noteikti vajadzētu nopirkt vienas noskatītas četrinieka kamanas, bez kurām olimpiskās izredzes kļūs krietni blāvākas. Pašlaik viņš aptaujā bobsleja atbalstītājus, lai noskaidrotu, ar kādām summām tehnikas iegādē varētu rēķināties. 

Bobslejam ir nodrošināts ļoti nozīmīgs valsts atbalsts, tomēr ar to nepietiek, lai sekotu tehnikas novitātēm, kas cīņā par pjedestālu ir izšķiroši svarīgi, paskaidroja LBSF ģenerālsekretārs. 

"Bez tām [kamanām] varam aizmirst par medaļām Pekinā," teica Ekmanis. "Paldies par to [valsts atbalstu], bet bez trūkstošās summas mēs nespējam pilnvērtīgi sagatavoties."

Bobslejistiem ir cerības, ka pandēmijas izraisītā krīze viņu sporta veidu ietekmēs mazāk nekā citus. Iepriekšējo sezonu bobslejisti paspēja noslēgt bez sarežģījumiem, aizvadot visas ieplānotās starptautiskās sacensības. Savukārt 2020./2021.gada Pasaules kausa sezonu bobslejā un skeletonā plānots sākt ar posmu novembra beigās Siguldā. Līdz pirmajiem paredzētajiem startiem ir pamatotas cerības uz pandēmijas krasu ierobežošanu. 

Gatavošanos jaunajai sezonai jau ir sākuši bobsleja stūmēji, kas, ievērojot drošības priekšrakstus, krāj spēkus individuālos fiziskajos treniņos. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti