Ķibermaņa divnieks izcīna pasaules čempionāta bronzu. Spilgtākās epizodes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaules čempionāts bobslejā turpinās Vācijā, Altenbergas trasē svētdien turpinājās ar medaļu sadali vīru divnieku ekipāžām, un šoreiz vāciešu triumfā iejaucās Oskara Ķibermaņa divnieks, kurš kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Svētdien lietus ļoti ietemēja ledus kvalitāti, kā rezultātā sacensību dalībniekiem lēnāki braucienu laiki. Par pasaules čempionu tika kronēts vācietis Frančesko Frīdrihs, otrajā vietā ierindojās Johannesa Lohnera divnieks, bet Ķibermaņa ekipāžai bronza!

Izšķirošajā braucienā Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni devās ar patiesu niknumu un vēlmi uzvarēt, un starta laiks bija labs - 5,15 sekundes, bet brauciens tomēr padevās lēns, lai arī rupju kļūdu nebija - vien 56,67 sekundes (vien 14. labākais). Vācieša Johannesa Lohnera ekipāža aizvadīja lielisku braucienu, un pārsvars pār Ķibermaņa divnieku pieauga. Bet tad nāca pārsteigums - vācieša Niko Vlatera ekipāžai noslēdzošais brauciens neizdevās tik labs, un... Ķibermanis bija izcīnījis bronzu. Mazais Oskars no līdera četru braucienu laikā atpalika 1,79 sekundes.

Ķibermaņa ekipāža izcīna bronzu

Oskara Melbārža un Intara Dambja divniekam noslēdzošajā braucienā starta laiks pieticīgs, atbilstošs fiziskajai kondīcijai - 5,36 sekundes, bet brauciena laiks - 56,44 sekundes, kas bija ceturtais labākais ceturtajā braucienā. Četru braucienu summā Melbārža divnieks izcīnīja 12. vietu, un atpalicība no Frīdriha 2,86 sekundes.

Melbārža divnieka noslēdzošais brauciens

Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi ceturtajā braucienā uzstūma labu startu - 5,23 sekundes, un aizvadīja arī laika asptākļiem atbilstoši labu braucienu - 56,58 sekundes (11. laiks). Četru braucienu summā gan Bērziņa divniekam 17. vieta.

Ralfa Bērziņa ekipāžas ceturtais brauciens

Ķibermanis ar Mikni trešajā braucienā uzstūma labu startu, kā jau ierasts, ātrāko, un, par spīti kļūdai devītajā virāžā, uzrādīja labu brauciena laiku - 56,35 sekundes, kas bija otrais labākais laiks, un trīs braucienu summā ļāva apsteigt vācieša Ričarda Elsnera ekipāžu un pabīdīties tuvāk medaļām - no bronzas Ķibermani šķir vien 0,02 sekundes.

Oskara Ķibermaņa divnieka trešais brauciens

Oskars Melbārdis ar stūmēju Intaru Dambi bobu trešajā braucienā startā uzstūma 5,34 sekundēs. Lai gan ekipāžai bija nelielas kļūdas, brauciens bija labs, taču tas neļāva pietuvoties TOP10 līmenim - brauciena laiks 56,97 sekundes, kas bija 13. ātrākais. Pēc trim braucieniem Melbārža divnieks 13. pozīcijā.

Melbārža ekipāžas trešais brauciens

Bērziņam ar stūmēju Spriņģi trešajā braucienā neizdevās labs starts - vien 5,30 sekundes, kas bija daudz sliktāk, nekā sacensību pirmajā dienā. Arī brauciens bija daudz lēnāks - 57,47 sekundes un 19. ātrākais. Bet pēc trim braucieniem Bērziņa ekipāžai 17. vieta.

Bērziņam neveiksmīgs trešais brauciens

Ātrākais trešajā braucienā bija vācieša Frančesko Frīdriha divnieks. Pēc trim braucieniem viņš stabili saglabā līdera godu. Ķibermaņa ekipāža no Frīdriha atpalika 1,49 sekundes, Melbārža divnieks - 2,79 sekundes, bet Bērziņš - 3,43 sekundes.

Pēc sestdien aizvadītajiem pirmajiem diviem braucieniem no Latvijas trim ekipāžām visaugstākajā pozīcijā atradās Ķibermanis ar stūmēju Mikni – viņi bija piektie, pa priekšu palaižot tikai četras Vācijas ekipāžas.

Melbārdis ar stūmēju Dambi pēc pirmās sacensību dienas ierindojās 14. pozīcijā, bet Bērziņš ar stūmēju  Spriņģi 16. pozīcijā.

Nākamajā nedēļas nogalē pasaules čempionātā būs sacensības skeletonā un bobsleja četriniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti