Sports / Bobslejs
Melbārdis paliek nepārspēts arī četriniekos Eiropas kausa posmā bobslejā

Oskara Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē pārliecinoši uzvarēja Eiropas kausa posmā un atkārtoja dienu iepriekš divnieku ekipāžu sacensībās gūto panākumu, liecina organizatoru informācija. Latvijas pilots otrā līmeņa sacensībās apliecināja, ka strauji atgūst labāko formu un būs nopietns pretendents pasaules čempionātā.

VIDEO no Vinterbergas: Bobslejisti gatavojas startam un cilā svarus pilsētiņas ielās

Bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem un izlases galveno treneri Sandi Prūsi jau ir Sanktmoricā, Šveicē, kur šonedēļ startēs Eiropas kausa posmā, turpretim Vinterbergā Latvijas bobslejistus pārrauga treneris Jānis Ozols. Nedēļas nogalē šajā Vācijas trasē latvieši startēs Pasaules kausa posmā, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Optimālākas plānošanas dēļ izlases vīri labprāt cilā svarus turpat ielas malā, jo tas palīdz ietaupīt laiku.

VIDEO: Latvijas bobsleja četrinieki Pasaules kausa posmā netiek sešiniekā

Oskara Ķibermaņa pilotētā četrinieka ekipāža svētdien Altenbergas trasē izcīnīja 7.vietu Pasaules kausa posmā, kas Latvijas bobslejistiem bija sezonā pirmais starts augstākā līmeņa sacīkstēs. Pirmajās sacensībās pēc ārstēšanās šonedēļ startējušais Oskars Melbārdis savu ekipāžu aizvadīja līdz 11.vietai, savukārt Uģa Žaļima četrinieks finišēja 18. pozīcijā.

VIDEO: Ķibermaņa ekipāžai pirmā bronza Latvijas bobsleja sezonas debijā Pasaules kausā

Pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni sestdien Altenbergas trasē izcīnīja 3.vietu un kļuva par veiksmīgāko Latvijas bobsleja divnieku ekipāžu sacensībās, kas latviešiem šosezon bija debija Pasaules kausa apritē. Ķibermanis pirmoreiz karjerā pakāpās uz pjedestāla tik augsta līmeņa sacensībās. Pirmās sacensības pēc ārstēšanās aizvadīja Oskars Melbārdis, duetā ar Daumantu Dreiškenu sasniedzot 13.vietu.

VIDEO: Bobslejistu treneris Prūsis: Nevajag no Melbārža gaidīt, ka tūlīt sāks birt medaļas

Pēc ilgstošas atlabšanas muguras operācijas dēļ sestdien Altenbergas trasē Vācijā savas pirmās sacensības šosezon aizvadīs Oskars Melbārdis, tomēr Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis sarunā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka nevajag uzreiz gaidīt medaļas, jo pilots ilgu laiku nevarēja pilnvērtīgi trenēties, tādēļ pašlaik vēl nevar būt labākajā formā.

Sandis Prūsis: Janvārī sāksies punktu medības

Lai gan bobsleja sezona pasaulē jau rit pilnā sparā, Latvijai tā lāgā vēl nav sākusies. “Sezona šobrīd vēl ir nekāda. To es vēl neuzskatu par sezonu, jo mēs vēl neesam tā nopietni ar tiem labākajiem vai varenajiem salīdzinājušies,” Latvijas Radio atzina Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis.

Ķibermaņa divnieks uzvar bobsleja Eiropas kausa posmā
Oskara Ķibermaņa pilotētais bobsleja divnieks sestdien Altenbergas trasē, Vācijā, uzvarēja Eiropas kausa posmā, kur laureātu trijniekā iekļuva arī 3.vietu ieguvusī Uģa Žaļima ekipāža, informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF). Divus braucienus veica arī jaunais pilots Ralfs Bērziņš, sasniedzot 19.vietu.
Bobslejista Ķibermaņa divnieks izcīna sudrabu Eiropas kausa posmā

Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīja 2.vietu Altenbergas trasē Vācijā piektdien aizvadītajā Eiropas kausa posmā bobslejā divniekiem, informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF). Uģis Žaļims ar Jāni Jansonu ieguva 4.vietu, bet 21.pozīcijā sacensības pabeidza Ralfs Bērziņš ar Kasparu Brezinski.

Bobslejistu treneris Prūsis cer uz «nulles svītru» turpmākām godīgām sacensībām

Latvijas bobslejisti Soču ziemas olimpiskajās spēlēs bija ļoti priecīgi par izcīnītajām sudraba medaļām, tomēr šaubas par godīgas spēles principu ievērošanu nepameta izlases galveno treneri Sandi Prūsi. Viņš Latvijas Radio piektdien pauda cerību, ka būs iespējams sportā novilkt "nulles svītru", pēc kuras risinātos godīgas sacensības un labākos noteiktu pēc sasniegtajiem rezultātiem.

Žaļima četrinieks Kēnigszē ierindojas astotajā pozīcijā

Vācijā, Kēnigszē trasē notiekošajā Eiropas kausa sacensībās Latvijas bobslejista Uģa Žalima pilotētā ekipāža sestdien ierindojās astotajā vietā, no sacensību līderiem Krievijas sportista Ņikitas Zaharova četrinieka atpaliekot 0,71 sekundi, liecina organizatoru informācija.

Oskars Melbārdis izvirzījis sev mērķi izcīnīt olimpisko zeltu

Vēl nepilnas divas nedēļas, līdz Latvijas bobslejista pilots Oskars Melbārdis dosies pie ārstiem – tad būs apritējuši trīs mēneši kopš muguras operācijas, un tad, cerams, viņš varēs atgriezties sportā. “Šobrīd esmu par visiem 100 procentiem [pārliecināts], ka atgriezīšos,” LTV rāidījumā “Sporta studija” teica Melbārdis.

Ķibermaņa četrinieks Kēnigszē ierindojas 5. vietā
Vācijas trasē Kēnigszē notiekošā Eiropas kausa trešajā posmā Latvijas bobslejista četrinieks - Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu ierindojās piektajā vietā, liecina organizatoru informācija.
Jaunākie
Interesanti