Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

Intervija ar Ķibermani pēc sacensībām

Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

Intervija ar Gintu Dzērvi un skeletonisti Endiju Tēraudu

Pasaules kauss bobslejā. 2.brauciens divniekiem

Ķibermaņa divnieks triumfē Pasaules kausa posmā Siguldā. Labākās epizodes

Siguldā Pasaules kausa posmā bobslejā divnieku ekipāžām par uzvarētāju kļuva Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni, savukārt Ralfa Bērziņa divnieks noslēdza labāko sešinieku. Zīmīgi, ka Ķibermaņa ekipāžai pirmais goda pjedestāla augstākais pakāpiens šajā sezonā divniekos.

Pirms starta olimpiskais čempions Daumants Dreiškens pauda, ka Oskara Ķibermaņa ekipāža varēs parādīt labu starta laiku, taču uzvara šajā posmā nebūs pati par sevi saprotama - konkurence ir liela.

Daumants Dreiškens sarunā ar LTV

“Viņš ir pārliecināts par sevi un gatavojas pasaules čempionātam,” par Ķibermani teica Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis.

Prūsis, Ķibermanis un Melbārdis pirms sacensībām

Pats mazais Oskars  arī norādīja, ka gatavojas galvenajiem startiem – pasaules čempionātā. Pasaules kausa posmos diemžēl labāko sniegumu liegušas parādīt traumas.

Svētdien Eiropas čempionātā startēs arī Oskars Melbārdis. Viņš norādīja, ka būtu labi būt pa vidu šajās sacensībās – tā būtu labākā motivācija nākotnei. Oskars zina, ka viņa fiziskā kondīcija šobrīd nav labākā.

Ķibermaņa divnieks pirmajā braucienā uzrādīja cienījamu starta laiku - 4,82 sekundes, un ļoti labs brauciens deva fantastisu rezultātu - 49,53 sekundes. Šāds sniegums lika līdzjutējiem uzgavilēt tik skaļi, nu gluži kā hokejā, kad valstsvienība gūst vārtus pret spēcīgiem pretiniekiem. Taču vācietis Frančesko Frīdrihs tomēr izrādījās ātrāks par mazo Oskaru, apsteidzot gan tikai par 0,01 sekundi.

Ķibermaņa divnieka pirmais brauciens

Ķibermanis nebija sabēdājies, ka Frīdriham izdevies viņu apsteigt. “Īstā cīņa būs rītdien,” pauda sportists, netieši norādīdams, ka svarīgāk būs izcīnīt godalgas Eiropas meistarsacīkstēs. Taču mazais Oskars arī norādīja, ka ekipāža centīsies uzrādīt pēc iespējas augstāku rezultātu arī sestdien.

Oskars Ķibermanis pēc pirmā brauciena

Bērziņa ekipāžai pirmais starta laiks bija pieticīgs – 4,95 sekundes. Kamanas slīdēja labi, taču Bērziņa ekipāža no Frīdriha atpalika 0,35 sekundes, kas deva desmito pozīciju.

Ralfa Bērziņa pirmais brauciens

Bērziņš gan norādīja, ka rezerves vēl ir – nākamajā braucienā labāk jāuzstumj un jānobrauc bez kļūdām, un tad būs cerības uz sešinieku.

Bērziņš intervijā pēc pirmā brauciena

Otrais brauciens Bērziņa ekipāžai tiešām izdevās labāks - startu izdevās uzlabot par 0,04 sekundēm, bet pašu braucienu - par 0,07 sekundēm. Un Bērziņam tiešām izdevās noslēgt labāko sešinieku.

Bērziņa ekipāžas otrais brauciens

Pats bobslejists bija priecīgs, ka izdevās uzlabot startu, un pauda cerību, ka izdosies labāku rezultātu parādīt pasaules čempionātā.

Ralfs Bērziņš pēc sacensībām

Pirms Ķibermaņa ekipāžas otrā brauciena divas ekipāžas pēc kārtas piedzīvoja kritienus - no sākuma korejieša Junjonga Vona divnieks apkrita trases beigu daļā, bet šveicieša Simona Frīdli divnieks kritienu piedzīvoja jau trases vidusdaļā.

Par spīti ieilgušajai pauzei Ķibermanim un Miknim izdevās uzstumt jaunu starta rekordu - 4,80 sekundes. Tomēr kļūdas trases lejusdaļā liedza uzrādīt ātrāku laiku - 49,67 sekundes.

Ķibermaņa divnieka otrais brauciens

Frīdriha ekipāžas kļūdas ļāva Ķibermanim kļūt par sacensību uzvarētāju, apsteidzot konkurentu par 0,07 sekundēm divu braucienu summā. Bet trešajā vietā ierindojās kanādietis Džastins Kripss, kurš no Ķibermaņa atpalika 0,33 sekundes.

“Traumas ir sadziedētas un varam par visiem 100 mesties cīņā,” tā pēc sacensībām pauda Ķibermanis, kurš neslēpa savu prieku par pirmo uzvaru divniekos šajā sezonā.

Ķibermanis pēc sacensībām

Svētdien Siguldā vēl viens Pasaules kausa posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts. Un Eiropas čempionāta ieskaitē startēs arī olimpiskā čempiona Oskara Melbārža divnieka ekipāža.

Šobrīd Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru ar 1530 punktiem jau nodrošinājusi Frīdriha ekipāža, kanādietis Kripss ar 1266 punktiem ir otrajā vietā, bet trešajā - Ķibermaņa divnieks ar 1253 punktiem. Bērziņš ar 722 punktiem, kas sakrāti sešos posmos, ieņem 12. vietu 39 ekipāžu konkurencē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti