Sports
Eksperts: Pirms prioritāro sporta veidu noteikšanas valstij jādefinē stratēģiskais mērķis
Diskusija par prioritārajiem sporta veidiem rit jau otro gadu un izpelnījusies plašu rezonansi sporta sabiedrībā. Tās ēnā palikusi būtiskāka diskusija – kādi ir valsts prioritārie mērķi jeb valsts pasūtījums sportā? Advokātu biroja „Sorainen” partneris Jānis Taukačs uzskata, ka valstij vispirms vajadzētu noteikt stratēģisko virzienu sporta budžeta izlietošanā un tikai pēc tam sākt diskusiju par prioritārajiem sporta veidiem.
Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Lejnieks: Talanta labākā īpašība ir griba strādāt
Ikvienam ir talants kādā noteiktā jomā, bet augstu mērķu sasniegšanai svarīgākais ir vēlēšanās nepagurstoši strādāt, uzskata par Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretāru nule kā kļuvušais Kārlis Lejnieks. Sarunā Latvijas Radio viņš pauda pārliecību, ka Latvija ir daudzpusīgi talantīgiem cilvēkiem bagāta un spēcīgi raksturi ļauj cerēt arī uz turpmākiem panākumiem sportā.
NBA zvaigznei Jokičam pozitīvs Covid-19 tests
Starp Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem, kuri inficējušies ar koronavīrusu Covid-19, ir arī Denveras “Nuggets” zvaigzne Nikola Jokičs, ziņo “USA Today”.
Šosejas riteņbraucējs Liepiņš velotrenažieriem priekšroku nedod
Vienam no pašmāju labākajiem riteņbraucējiem Emīlam Liepiņam šai sezonai vajadzēja būt vienai no labākajām izlaušanās iespējām. Viņš parakstīja līgumu ar pasaules tūres komandu “Trek-Segafredo”, kur startē arī Toms Skujiņš. Bija visi priekšnoteikumi, lai Emīls paceltos jaunā līmenī, taču koronavīrusa pandēmija ir ieviesusi korekcijas gan sacensību kalendārā, gan arī sportistu ikdienā.
Sporta ārste Līga Cīrule: Pēdējos gados mainījusies sportistu filozofija
23. jūnijā cilvēki parasti ar aizrautību svin vasaras saulgriežus, aizmirstot, ka šajā datumā vārda dienu svin Līgas. Arī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārste Līga Cīrule neslēpj, ka labprāt vēlētos, lai vārda diena nesakristu ar tautas svinībām, taču pēdējā laikā viņu aizvien biežāk atceras apsveikt sportisti.
Pasaules čempionāts hokejā nākamgad startēs 21. maijā
Starptautiskā hokeja federācijas (IIHF) kongress apstiprinājis, ka nākamā gada pasaules čempionāts, kas notiks Minskā un Rīgā, sāksies 21. maijā un noslēgsies 6. jūnijā, pirmdien ziņo IIHF. Šāda datumu “pārbīde” notikusi, lai pielāgotos vēlāki Eiropas un Ziemeļamerikas turnīru kalendāram.
«Metta» dārdzības dēļ atsakās spēlēt Daugavas stadionā
Šonedēļ beidzot tika dots starta šāviens Latvijas futbola virslīgai, kuras startu gaidīja jau kopš marta, taču pandēmijas dēļ maču sākums tika atlikts vairāk nekā uz trim mēnešiem. Taču kāds notikums saduļķoja šķietami tik mierīgo futbola dīķi.
FK «Ventspils», FK «Jelgava» un RFS gūst uzvaras futbola virslīgā
 Latvijas futbola virslīgas otrajā kārtā sestdien FK “Ventspils” ar 3:0 uzvarēja līgas debitanti “Tukums 2000/TSS”, gūstot pirmo uzvaru šajā sezonā, savukārt FK "Jelgava" mājās ar 1:0 kuriozā veidā guva uzvaru pār BFC "Daugavpils". Savukārt RFS ar 4:0 viesos sagrāva "Valmiera FC", liecina organizatoru informācija.
Galerijas