Sports
Eksperts: Pirms prioritāro sporta veidu noteikšanas valstij jādefinē stratēģiskais mērķis
Diskusija par prioritārajiem sporta veidiem rit jau otro gadu un izpelnījusies plašu rezonansi sporta sabiedrībā. Tās ēnā palikusi būtiskāka diskusija – kādi ir valsts prioritārie mērķi jeb valsts pasūtījums sportā? Advokātu biroja „Sorainen” partneris Jānis Taukačs uzskata, ka valstij vispirms vajadzētu noteikt stratēģisko virzienu sporta budžeta izlietošanā un tikai pēc tam sākt diskusiju par prioritārajiem sporta veidiem.
Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Lejnieks: Talanta labākā īpašība ir griba strādāt
Ikvienam ir talants kādā noteiktā jomā, bet augstu mērķu sasniegšanai svarīgākais ir vēlēšanās nepagurstoši strādāt, uzskata par Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretāru nule kā kļuvušais Kārlis Lejnieks. Sarunā Latvijas Radio viņš pauda pārliecību, ka Latvija ir daudzpusīgi talantīgiem cilvēkiem bagāta un spēcīgi raksturi ļauj cerēt arī uz turpmākiem panākumiem sportā.
Latvijas izlases basketbolisti kopīgus treniņus sāk vieglākā režīmā
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienībai pirmais treniņš pēc koronavīrusa izraisītās dīkstāves galvenā trenera Roberta Štelmahera vadībā pirmdien Rīgā risinājās vieglā režīmā un bez spēlētāju kontakta, lai gan epidemioloģiskie noteikumi no 1.jūnija ļautu aizvadīt arī kontakta treniņus.
Izmaiņas F-1 noteikumos paver iespējas līdzsvarot komandu spēku samēru
Pirmās formulas (F-1) sacīkstes pēdējos gados nav bijušas pašas interesantākās, līdz ar to cietuši to televīzijas reitingi. Čempionāta vadība aktīvi meklē risinājumus, lai izlīdzinātu spēku samēru starp bagātākajām rūpnīcu komandām un ne tik bagātajām privātajām komandām. Beidzot ir sperts plats solis pretī tam, lai spēku samērs F-1 izlīdzinātos un sacīkstes atkal kļūtu aizraujošas skatītājiem.
Latvijas Hokeja federācijas šefs: Jāgatavojas arī virtuālajām sporta aktivitātēm
Dažādi virtuālie pasaules čempionāti jau tagad jāpieņem kā realitāte, kā arī jādomā, kā tos sākt izmantot savā labā, sarunā ar Latvijas Radio pauda Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. Latvijas hokeja fani jau triumfēja pirmajā virtuālajā pasaules čempionātā, kā arī Latvija bija pārstāvēta Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) datorspēļu turnīrā.
Sieviešu valstsvienības treneris Gulbis: Basketbolistēm treniņos pamazām jāieskrienas
Latvijas vīriešu un sieviešu basketbola valstsvienības jūnija pirmajās dienās sāk treniņus, kas to dalībniekiem palīdzēs sagatavoties sezonai. Pandēmijas dēļ vasarā izpaliks ierastie Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) turnīri, tomēr pēc ieilgušās pauzes ir svarīgi ieskrieties un atsvaidzināt atmiņā basketbola kustības, pirmdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" teica sieviešu izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis.
Latvijas volejbola izlase sāk gatavošanos, par spēlētāju pozīciju sadalījumu vēl jālemj
Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība ar darbu treniņnometnē pirmdien sāk ceļu uz savu otro Eiropas čempionāta finālturnīru. Izlases galvenais treneris Avo Kēls, rēķinoties ar spēlētāju iespējām, no 27 iepriekš nosauktajiem kandidātiem izvēlējās 17 spēlētājus, kuri strādās fiziskās kondīcijas uzlabošanai. Kēla palīgs Guntis Atars paskaidroja, ka runāt par spēlētāju pozīcijām laukumā vēl ir priekšlaicīgi.
F-1 komandā meklē mašīnām ātrumu un nedzer ar pilotiem alu. Intervija ar «Williams» inženieri Reini Vītolu
Par sava šūpuļzirdziņa aprīkošanu ar motoru Reinis Vītols nesapņoja un īpašu autosporta vilinājumu puikas gados neizjuta. Pirmās formulas (F-1) sacīkstēm viņš savulaik sekoja ne vairāk kā vidusmēra latvietis pusaudža vecumā, toties pastāvīga interese par inženierzinātnēm un vēlēšanās iegūt atbilstošas zināšanas Vītolu aizveda līdz darbam "Williams" komandā - vienā no F-1 vēstures pīlāriem. Reinis ir trases aerodinamiķis, kam jānodrošina mašīnai trasē maksimālais ātrums, ko pieļauj tās tehniskie parametri.
Rīgas «Dinamo» iepauzē «naudas maisa» gaidībās, trenera un spēlētāju līgumi vēl jāgaida
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandai Rīgas „Dinamo” šī starpsezona neatšķiras no iepriekšējām, jo arī šogad jāgaida komandas budžeta apstiprinājums Krievijā, lai varētu sākt komplektēt vienības jauno sastāvu. Pagaidām vēl „naudas maiss” Rīgā nav nonācis, bet jau jaunnedēļ „Dinamo” varētu parakstīt līgumu ar galveno treneri. Šis solis tālāk varētu eskalēt arī līgumu parakstīšanu ar spēlētājiem.
No brīvprātīgā darba līdz olimpiskajām spēlēm. Fotogrāfs Lācis jau trešo gadu ķer kadrus bobsleja trasēs
Apstākļu sakritība, kvalitatīvs darbs un unikāla pieeja Viesturam Lācim jau trīs gadus ļauj būt Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) oficiālajam fotogrāfam. Lai gan Lācis vienās ziemas olimpiskajās spēlēs jau piedalījies kā fotogrāfs, sarunā ar LSM.lv viņš atklāja, ka cer nokļūt arī Pekinas 2022. gada spēlēs, jo pirmajās sacensībās neizdevās līdz galam izbaudīt olimpisko atmosfēru.
Sacensību gaidās Latvijas autosportā dažādās disciplīnās risinās treniņi
Divu mēnešu piespiedu pauze beigusies Latvijas autosportā – pēdējās divas nedēļas nogales ir organizēti treniņi rallijkrosā un citās disciplīnās, cenšoties atgriezties normālā režīmā. Jau ir plāni nākamajām treniņu dienām, lai braucēji būtu iespējami gatavi brīdim, kad varēs sākties sacensības.
Galerijas