Bērnu sporta uzrēķini

Demokrātisks, bet maz pieejams sports. Kas jāzina topošo airētāju vecākiem
Ja vecākiem nav vēlmes savu bērnu redzēt kā sporta superzvaigzni, kas pelna lielos miljonus, bet vairāk rūp veselība un fiziskā attīstība, tad gluži piemērots sporta veids ir akadēmiskā airēšana. Tiesa gan, ar akadēmisko airēšanu var nodarboties vien trijās pilsētās – Jūrmalā ir divas bāzes, viena Jelgavā un viena Daugavpilī. Pagaidām citur iespēju sākt  treniņus šajā sporta veidā Latvijā nav. Vairāk par akadēmiskās airēšanas piemērotību bērniem LSM.lv stāsta Jelgavas Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS)  trenere Agita Puriņa.
Ekonomisks un demokrātisks sports. Kas jāzina topošo handbolistu vecākiem
Handbols jeb rokasbumba nudien nav starp populārākajiem sporta veidiem Latvijā, taču pēdējo gadu Latvijas izlases panākumi, kā arī Daiņa Krištopāna sniegums starptautiskā arēnā ir licis šim sporta veidam kļūst atpazīstamākam. Priekšrocība handbolam – tas šobrīd ir ļoti ekonomisks sporta veids, maz izplatīts, un līdz ar to arī lielāka iespēja bērnam tapt pamanītam, iekļūt izlasē un kaldināt savu sportista karjeru. Vairāk par iespējām uzsākt handbolista gaitas LSM.lv stāsta handbolists un treneris Rihards Leja.
Dārgs un populārs. Kas jāzina, ja bērns vēlas apgūt hokeja spēli
Hokejs nenoliedzami ir sports Nr. 1 Latvijā. Tam par pamatu ir gan izcilu latviešu hokejistu starptautiskie panākumi, gan arī Latvijas hokeja izlases varēšana ilgus gadus noturēties pasaules hokeja elitē un izcīnītās iespējas startēt ziemas olimpiskajās spēlēs. Tomēr vecākiem, pirms lolot cerības savu atvasi ieraudzīt Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznes statusā, ir jārēķinās, ka hokejs ir ja ne pats dārgākais, tad noteikti viens no dārgākajiem sporta veidiem.
Kā top nākamie Porziņģi un Bertāni? Ieteikumi vecākiem, ja bērns vēlas apgūt basketbola spēli
Uzsākot galvu reibinošu karjeru Latvijas basketbola zvaigznēm Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), šis sporta veids ir kļuvis aizvien populārāks. Skolēni raujas būt par nākamajiem ''porziņģiem vai bertāniem''. Labā ziņa – vismaz sākumā šis sporta veids vecākiem neprasīs lielus finansiālus ieguldījumus, it īpaši, ja ir iespēja nodarboties savas pilsētas vai valsts sporta skolā.
Pandēmijas ierobežojumu dēļ bērni zaudē motivāciju sportot; cieš arī veselība
Jau gandrīz divus gadus bērnu un jauniešu sports Latvijā ir ļoti neritmisks un pakļauts dažādiem treniņu norises ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas dēļ. Visvairāk tas ietekmē iekštelpu sporta veidu treniņu, jo, piemēram, visu pagājušo ziemu kā basketbolistiem, tā futbolistiem, hokejistiem un vieglatlētiem nācās trenēties zem klajas debess. Tas dažādus sporta veidus novirza atšķirīgās pozīcijās – kāds var pielāgoties, kādam jākoncentrējas tikai uz fiziskās sagatavotības treniņiem, novārtā atstājot tehniskos elementus.
«Bērnu sporta uzrēķini». Vecākus aicina ziņot, ja aizdomas par nelikumīgiem līdzmaksājumiem treneriem
No 13. oktobra līdz pat 10. novembrim Latvijas Televīzija īstenos sociālo kampaņu “Bērnu sporta uzrēķini” par vecāku līdzmaksājumiem bērnu sporta nodarbībās. Raidījumā “Ģimenes studija” visu pušu pārstāvji analizēja situāciju, secinot, ka vecākiem par šādiem gadījumiem jāziņo skolai vai likumsargiem, jāsakārto vecāku līdzmaksājumi ar valsts atbalsta mehānismiem, tāpat jādomā par treneru konkurētspējīgu atalgojumu.
Kas jāzina vecākiem, ja bērns vēlas spēlēt badmintonu
Badmintons ir šķietami demokrātisks sporta veids, taču arī tam ir nepieciešama infrastruktūra un inventārs, tādēļ vecākiem, sūtot savu atvasi trenēties badmintonā, ir jārēķinās ar izdevumiem, kas gan katrā novadā, pilsētā, klubā var krasi atšķirties. Pirms izlemt par labu badmintonam, ir jāņem vērā, ka šim sporta veidam ir nepieciešams īpašību kopums, kas katram nepiemīt. Vairāk par badmintonu stāsta Valmieras Badmintona kluba treneris un arī pats vēl aktīvs badmintonists Andis Bērziņš.
Sporta karalis futbols. Kas jāzina vecākiem, ja bērns vēlas spēlēt futbolu?
Futbols teju visā pasaulē tiek uzskatīts par sporta karali, un maz ir tādu puišu, kuri vismaz domās nemēģinātu sevi iztēloties par Portugāļu superzvaigzni Krištianu Ronaldu vai argentīnieti Lionelu Mesi. Protams, superzvaigznes dzimst reti un panākumu gūšanai ir jāiegulda milzīgs darbs, taču futbols arī Latvijā ir gana populārs un salīdzinoši viegli pieejams bērniem.
Karatē treneris: Attālinātās nodarbībās mazākajiem bērniem vajag vecāku klātbūtni
Klātienes interešu izglītības nodarbības no ceturtdienas, 21.oktobra, uz laiku nevarēs notikt, jo to paredz lēmums par stingriem ierobežojumiem saslimstības ar Covid-19 iegrožošanai. Paša vadītās karatē skolas treneris Ruslans Sadikovs uzskata, ka jebkurā gadījumā ir svarīgi nodrošināt bērniem fiziskas aktivitātes, bet neklātienes nodarbībās mazākajiem dalībniekiem ir nepieciešama vecāku klātbūtne.
Kustībā ir attīstība! Kā vecākiem pareizi izvēlēties bērniem piemērotu sporta veidu
Ikvienam bērnam ir nepieciešama kustība. Iemeslu tam ir ļoti daudz – veselība, attīstība, arī intelektuālā attīstība. Tam ir jābūt prioritārajam iemeslam, kādēļ vecāki savu atvasi sūta sportot. Nākotnes vīzijas, miljoni Nacionālajā hokeja līgā, Nacionālajā basketbola asociācijā, lielajā tenisā – tām nevajadzētu valdīt pār vecāku prātu, jo galvenais tomēr ir bērna veselība un attīstība.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt