Sports
Kad saku - braucu mājās, tas nozīmē uz Latviju, uz Liepāju. Intervija ar tenisisti Anastasiju Sevastovu
Pandēmija uz laiku apturēja nepārtraukto karuseli profesionālajā tenisā, kur pasaulē labāko spēlētāju konkurencē savas prasmes spoži ir apliecinājusi Anastasija Sevastova. Profesionālas sportistes gaitās viņa ierasti ir ceļā no vienas turnīra norises vietas uz nākamo, un Latvijas tenisistei bāzes punkts ir arī Vīnē, tomēr intervijā LSM.lv Sevastova pastāstīja, ka mājas arvien ir Liepājā, kur var izbaudīt būšanu pie jūras.
Vieglatlēte Vaičule: Pārāk daudz ir runāts par naudu
Gunta Vaičule pirms trim gadiem uzvarēja U-23 Eiropas čempionātā 400 metru skrējienā, bet sportistes karjerā viņai kā topošai māmiņai pašlaik ir pauze. Vaičule sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka pandēmijas laiks ir piebremzējis dzīves skrējiena tempu un viņa cer uz vērtību pārskatīšanu arī sportā, lai mediji nesamērīgi daudz nepievērstos stāstiem par naudu profesionāļu pasaulē.
Latvijas Peldēšanas federācija sacensību sezonu pandēmijas dēļ jau norakstījusi
Pēc divu mēnešu pauzes otrdien, 12.maijā, durvis varēs vērt sporta objekti telpās, kas pandēmijas dēļ ir slēgti kopš marta vidus. Tehniski darbu drīkstēs sākt arī peldbaseini, tomēr Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) valdes priekšsēdētājs Aivars Platonovs sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka uz sacensību atsākšanu līdz sezonas beigām federācijā vairs necer.
Handbolists Krištopāns: Gribētu mēģināt paveikt brīnumu arī pasaules čempionāta kvalifikācijā
Latvijas labākajam handbolistam Dainim Krištopānam aizvadītā sezona sanāca saraustīta, un Latvijas valstsvienības rindās viņam būtu gribējies sagādāt vēl vienu pārsteigumu un atceltajās pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēs aizvest Latviju līdz finālturnīram, pēc atgriešanās no Berlīnes "Fuchse" vienības sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) pirmdien saka handbolists.
Sporta psiholoģe Ābele: Nav jāgaida jauna komforta zona, jāapgūst nezināmais un jāpilnveido sevi
Pandēmijas laiks ir sarežģīts pārbaudījums arī sportistiem, jo nenotiek sacensības un treniņu iespējas ir ļoti ierobežotas, līdz ar to zūdot darbības mērķim. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesore Agita Ābele intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka sarežģītajā situācijā ir svarīgi neiestrēgt jaunas komforta zonas gaidīšanā, bet gan nepieciešams apgūt nezināmo un izmantot iespējas sevis pilnveidošanai.
No motokrosa pie stūrēšanas ledus virāžās. Intervija ar bobsleja pirmziemnieku Emīlu Cipuli
Pēc astoņiem gadiem motokrosā Emīls Cipulis pērn beidzot piepildīja sen loloto plānu izmēģināt spēkus bobslejā. Jau pirmajā sezonā sēžoties pie boba stūres, Emīls caur kritieniem dažādās trasēs krāja zilumus un vērtīgas atziņas, bet intervijā LSM.lv 24 gadus vecais sportists pastāstīja, ka bez pieredzējušā pilota Oskara Melbārža un trenera Jāņa Skrastiņa padomiem debijas ziema būtu izvērtusies daudz sarežģītāka.
Ar psihologa diplomu cer nonākt «haizivju» rīklē. Intervija ar hokejistu Kārli Čuksti
Savulaik izmēģinājis treniņus arī basketbolā, Kārlis Čukste par savu sporta veidu ātri vien atzina hokeju. Šosezon viņš bija viens no Latvijas hokejistiem ASV augstskolu sporta (NCAA) līgā, bet mācībās Kvinipekas Universitātē Kārlis jau ir ieguvis bakalaura grādu psiholoģijā, kam plāno vasarā pievienot arī maģistra diplomu uzņēmējdarbībā. Čukste intervijā LSM.lv pastāstīja, ka šovasar cer sagaidīt līguma piedāvājumu no Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Sanhosē "Sharks", kas Latvijas aizsargu 2015.gadā noskatīja draftā. 
Iespēja hokeja faniem - līdzjutēju balsojumā izspēlēs virtuālo pasaules čempionātu
Šveicē piektdien, 8.maijā, būtu jāsākas pasaules čempionātam, ko atcēla koronavīrusa pandēmijas dēļ, tomēr Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) nolēma noteikt virtuālos uzvarētājus valstsvienību fanu balsojumā. Uzvarētājus pēc balsojuma rezultātiem sociālajos medijos noteiks visās plānotajās čempionāta spēlēs tām paredzētajā laikā, līdz kļūs zināmi laureāti.
Futbola vidē vilšanās par jaunākajiem atvieglinājumiem: Sports nav uzklausīts
Valdībai lemjot par ierobežojumu mīkstināšanu ārkārtas situācijā, futbola sabiedrība gaidīja daudz vairāk – zaļo gaismu sacensību sākšanai. Taču šobrīd jautājumu profesionālajā sportā atkal ir vairāk nekā atbilžu, un, šķiet, Latvija būs pēdējā no Baltijas valstīm, kas varēs sākt futbola virslīgas sezonu.
Labvēlīgā epidemioloģiskajā situācijā jūnija sākumā varētu rīkot arī sacensības
Valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju ļaus no 12. maija rīkot organizētus treniņus, bet sacensības arvien būs aizliegtas. Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija) Latvijas Radio pastāstīja, ka sacensības labvēlīgā epidemioloģiskā situācijā varētu atsākties maija beigās vai jūnija sākumā.
Latvijas kausa izcīņa riteņbraukšanā iezīmē iespējas sacensībām e-vidē
Maijā pirmo reizi vēsturē notika Latvijas kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā, kas risinājās digitālā vidē ar īpašas lietotnes starpniecību. Turklāt viens no sacensībās izmantotās un visā pasaulē populārās lietotnes „Zwift” autoriem ir latvietis, un tieši tas palīdzēja aizvadīt unikālās Latvijas kausa sacensības.
Galerijas