«Ziedot.lv»: Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi saziedojuši 10 miljonus eiro Ukrainas atbalstam

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi saziedojuši 10,2 miljonus eiro, informēja "Ziedot.lv". Par 9,8 miljoniem eiro jau sniegta tieša palīdzību Ukrainas pilsoņiem.

Ziedojumi tiek izlietoti praktiskas palīdzības sniegšanai Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Aizsardzības un Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņu Ukrainā atbalstu, Ukrainas vēstniecību Latvijā un iniciatīvu "Uzņēmēji mieram", kā arī Ukrainas labdarības organizācijām.

No saziedotā:

  • 1 688 064,31 eiro apmērā sniegts atbalsts ar medicīnas precēm un medikamentiem Ukrainas slimnīcām, teritoriālās aizsardzības vienībām. Par ziedojumiem iegādāti taktiskie žņaugi, medicīniskās aptieciņas, recepšu un bezrecepšu medikamenti, brūču apkopšanas līdzekļi, specifiski ķirurģijas diegi, nozīmīgas iekārtas jaundzimušo bērnu nodaļai un ķirurģijas nodaļām, ātrās palīdzības mašīnas un citas lietas;
  • 2 403 634,63 eiro apmērā nosūtītas vairāk kā 50 humānās palīdzības kravas ar pārtikas precēm kā maize, konservi, makaroni, rieksti, ātrās pagatavošanas putras, bietes u.c., higiēnas preces un saimniecības preces kā autiņbiksītes, zobu pastas, Latvijā ražotas ziepes, veļas pulveri, ģeneratori, lielā izmēra termosi ēdienam un daudzas citas nepieciešamas lietas. Sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņiem palīdzība nosūtīta 21 no 24 Ukrainas apgabaliem, lai palīdzību saņemtu karā cietušie Ukrainas iedzīvotāji;
  • 4 594 776,89 eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas teritoriālās aizsardzības vienībām, armijai un Nacionālajai gvardei. Par ziedojumiem iegādātas teritoriālās aizsardzības preces kā kvadrikopteri, džipi, motorzāģi, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktiskais apģērbs un speciālais ēdiens, degviela un Latvijā ražoti droni, ģeneratori un pielāgoti kvadracikli;
  • 1 146 794,23 eiro sniegts atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā. Sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām Ukrainas bēgļiem izsniegtas dāvanu kartes 50 eiro apmērā, lai varētu iegādāties pirmās nepieciešamības preces kā pārtiku, medikamentus, sadarbībā ar Rīgas Bēgļu centru izsniegtas 5500 siltas zupas porcijas. Tāpat Ukrainas bēgļu ģimenēm sniegts praktisks atbalsts ar medikamentu apmaksu, zobārstniecības pakalpojumu apmaksu, datoru un planšetes nodrošinājumu skolniekiem.

"Ziedot.lv" pateicas ikvienam Latvijas iedzīvotājam un uzņēmumam par ziedojumiem, kas bijuši gan ar naudas ziedojumu, gan ar praktisko palīdzību, piemēram, nodrošinātas loģistikas centra telpas, pārtika, medikamenti, portatīvie lādētāji-akumulatori, speciālais apģērbs, apavi utt. Par ziedojumiem tiek iegādātas preces, kuras nevar saņemt kā ziedojumus.

Biedrībā norādīja, ka palīdzība Ukrainai būs nepieciešama ilgstoši, īpaši lielā apjomā pēc karadarbības beigām infrastruktūras atjaunošanā, medicīniskajai palīdzībai un daudzām citām lietām. 

"Ziedot.lv" portālā no 5. maija iespējams ziedot arī iniciatīvai “Uzņēmēji mieram”, kas līdz šim jau snieguši būtisku atbalstu Ukrainai.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija cerēja dažu dienu laikā ieņemt Kijivu un citas lielākās Ukrainas pilsētas, taču Ukrainas bruņotie spēki izrādīja sīvu pretošanos okupantiem un Krievijai nav izdevies sasniegt savus mērķus. Krievijas okupācijas spēki turpina apšaudīt Ukrainas pilsētas, izraisot arvien lielākus upurus civiliedzīvotāju vidū.

Aprīļa sākumā starptautisko sabiedrību šokēja ziņas no Kijivas apgabala pilsētas Bučas, kur Krievijas karaspēks nežēlīgi izrēķinājies ar civiliedzīvotājiem. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis to raksturojis kā kara noziegumu un genocīdu pret ukraiņu tautu.

Ukrainu kopš karadarbības sākuma pametuši jau vairāk nekā 5,5 miljoni bēgļu.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt