Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Cik vajag, lai izdzīvotu?

Panorāma

Darbu sāk arī dienas stacionāri

Pēc 9. jūnija pulcēties varētu līdz 50 cilvēkiem

VM pieļauj: pēc 9. jūnija pulcēties varētu līdz 50 cilvēkiem

Pēc 9. jūnija valdība ārkārtējo situāciju Latvijā varētu vairs nepagarināt, norāda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”). Tomēr liela daļa ar Covid-19 saistīto ierobežojumu saglabāsies. Veselības ministrija (VM) gan pieļauj, ka pēc 9. jūnija iekštelpās varētu pulcēties līdz 50 cilvēkiem.   

ĪSUMĀ:

  • Kariņš: Pēc 9. jūnija ārkārtējo situāciju varētu vairs nepagarināt.
  • Premjers gan uzsvēra, ka ierastajā ritmā dzīve joprojām neatgriezīsies.
  • Distancēšanās prasības būs jāievēro.
  • VM pieļauj, ka telpās varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem.
  • VM: pasākumos ārā varētu ļaut pulcēties vēl vairāk cilvēku.
  • Prasība sabiedriskajā transportā lietot sejas aizsegu, visticamāk, saglabāsies.
  • Varētu veidot sarakstu ar valstīm, uz kurām avioreisus no Latvijas nerīkos.
  • Spēkā palikšot prasība 14 dienas pavadīt pašizolācijā pēc iebraukšanas Latvijā.
  • TM apkopo priekšlikumus nosacījumiem pēc 9. jūnija, top jauns likums.  

Latvijā ārkārtējā situācija ir spēkā kopš 13. marta, un valdība divreiz lēmusi to pagarināt. Premjers  Krišjānis Kariņš norāda, ka trešo reizi gan to pagarināt vairs nav paredzēts, un pēc 9. jūnija ārkārtējā situācija varētu beigties.

“Mūsu mērķis ir izbeigt šo ārkārtas situāciju, bet ieiet tādā jaunā normā, kur mēs sadzīvojam ar Covid-19,” paziņoja Kariņš.

Premjers uzsvēra, ka ierastajā ritmā dzīve joprojām neatgriezīsies.

Veselības ministrija šobrīd izstrādā grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā, kas pārņems vairākus ārkārtējās situācijas noteikumus.

Joprojām obligāta būs prasība ievērot divu metru distanci vienam no otra. Taču pulcēties vienuviet varētu ļaut divreiz lielākam cilvēku skaitam nekā šobrīd.

“Mēs varētu runāt par 50 cilvēkiem iekštelpās un varbūt ārtelpās par nedaudz lielāku skaitu, bet katrā ziņā mēs kā veselības nozare nesaskatām, ka mēs uzreiz varētu atļaut pasākumus ar daudziem simtiem cilvēku,” atzina Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

“Ja būs tāda vēlme, varēs atsākties dažnedažādas tālākizglītības, interešu izglītības grupas, arī bērnu nometnes, bet, kā es minēju, ievērojot šo distancēšanos. Tā saglabāsies,” uzvēra Līviņa.

Veselības ministrija norādīja, ka prasība sabiedriskajā transportā lietot mutes un deguna aizsegu, visticamāk, saglabāsies arī pēc ārkārtējās situācijas.

Saistībā ar ceļošanu uz ārzemēm ministrija pieļauj, ka tiks izveidots saraksts ar valstīm, uz kurām avioreisi no Latvijas rīkoti netiks.

Tāpat spēkā palikšot prasība 14 dienas pavadīt pašizolācijā pēc iebraukšanas Latvijā.

“Mēs joprojām kā veselības nozare uzskatām, ka lidošana uz ārvalstīm ir risks, it īpaši atbraucot atpakaļ, mēs varam atvest infekciju. Ir valstis, kurās nepavisam labi neiet ar infekciju,” skaidroja Līviņa.

Visu ministriju ierosinājumus par to, kā izvairīties no Covid-19 pēc ārkārtējās situācijas, apkopo Tieslietu ministrija. Tuvāko divu nedēļu laikā tā priekšlikumus iekļaus jaunā likumā, kas regulēs iestāžu darbu pandēmijas laikā.

“Mēs pirmkārt paredzēsim, ka valsts iestādēm ir jāatsāk pilnvērtīgs darbs, un tomēr noteiktos gadījumos tas jāveic attālināti. [..] Likums paredzēs arī tādus elastīgus noteikumus, kā Ministru kabinets varēs pieņemt specifiskus nozares regulējumus,” informēja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Par tiesu darbu Bordāns stāstīja, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām prioritāte būs lietām, kuras Covid-19 ierobežojumu dēļ no izskatīšanas tika noņemtas. Tiesu sēdes arī turpmāk varēs notikt attālināti.

Savukārt saistībā ar publisko iepirkumu regulējumu Bordāns norādīja, ka diskusijas par to joprojām turpinoties, tāpat kā par iespēju, ka pēc 9. jūnija darbu varētu atsākt azartspēļu organizētāji.    

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt