Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā skolēniem sāk izvadāt brīvpusdienas

Vai Rīgā viegli ievērot divu metru distanci?

Vai Rīgā viegli ievērot divu metru distanci?

Turpinoties Covid-19 izplatībai, amatpersonas un epidemiologi arvien uzstājīgāk prasa cilvēkiem ievērot divu metru distanci. Valdība lēmusi, ka turpmāk publiskās vietās par distances neievērošanu pienāksies sods. Kā rīdziniekiem sokas ar noteikumu ievērošanu?

Dienas vidū Rīgas centrā distanci ievērot ir viegli, jo cilvēku ir ļoti maz. Joprojām distanci atļauts neievērot, staigājot divatā, un lielāku kompāniju ieraudzīt nemaz neizdodas.

"Netiekos ar draugiem. Cenšos kaut ko darīt no mājām, ko agrāk nedarīju. Cenšos vairāk iet ar kājām, kas ne vienmēr patīk," stāsta uz ielas satiktā Marina.

"Tā ir dezinfekcija, kas man līdzi. Divi metri zināmā mērā ir atkarīgs ne tikai no manis, bet arī no līdzcilvēkiem. Ja viņiem ir vēlēšanās man ļoti tuvoties, tad jāuzmanās. Es ceru, ka tā tas nav, un es arī cenšos viņiem netuvoties tuvāk par diviem metriem," saka Arnis.

Emīlija uzsver, ka divu metru distanci nav viegli ievērot sabiedriskajā transportā, kā arī nelielos veikalos.

Savukārt Kitija uzsver, ka viņai distanci ievērot nav grūti: "Es domāju, ka veikalos ir diezgan daudz atzīmētas līnijas, un, ja tās ievēro, nekādu problēmu nav." 

Iepriekš tūristu pilnajā Vecrīgā laukumi un ielas – gandrīz tukšas. Cilvēki pārvietojas pa vienam vai divatā, un vienīgais bariņš jauniešu stāv aplī ar distanci viens no otra.

Viņi tieši tā arī stāv, ņemot vērā valdībā ieviesto ierobežošanas pasākumus.

Nākamā vieta, ko LTV pārbauda, ir Centrālā stacija. To apsaimnieko uzņēmums "Latvijas dzelzceļš", un ir izvietoti uzraksti, kas norāda uz drošības pasākumiem. Taču vai cilvēki tiem pievērš uzmanību?

Vismaz dienas vidū arī stacijā cilvēku ir krietni mazāk nekā pirms ārkārtējās situācijas. Par to, ka brīdinājumus ievērot distanci vismaz daļa cilvēku sadzirdējusi, liecina rinda pie "Swedbank" filiāles. Vien desmit cilvēku rinda stiepjas daudzu metru garumā. Tiesa, ne vienmēr divi metri starp cilvēkiem ievēroti.

"Es baidos no vīrusa, taču tieši tagad es ar kādu runāju, un tāpēc es nepamanīju, ka neievēroju distanci," norāda Mouli.

Lielākas problēmas ar divu metru ievērošanu ir tirdzniecības vietās, liecina novērojumi. Piemēram, veikalā "Depo" produktu ailēs no nelielas drūzmēšanās neizbēgt. Uzņēmumā stāsta, ka distances neievērotājiem aizrāda, un arī klienti par pārkāpējiem varot ziņot apsargiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimenei.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti