Dienas ziņas

Iereibis autovadītājs taranē trolejbusu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tikai 22 ģimenes ārsti gatavi ņemt Covid-19 analīzes

Tikai 22 ģimenes ārsti gatavi ņemt Covid-19 analīzes

Tikai 22 Latvijas ģimenes ārsti ir atsaukušies Nacionālā veselības dienesta (NVD) aicinājumam veikt saviem pacientiem Covid-19 analīzes ārsta praksē. Lielākā atsaucība ir Latgalē un Zemgalē, bet Kurzemē nav neviena ģimenes ārsta, kurš būtu gatavs hroniski slimajiem vai tiem, kuri gatavojas operācijai, nodrošināt iespēju Covid-19 testu veikt maksimāli tuvu dzīves vietai.

Lai lauku iedzīvotājiem nebūtu jāmēro kilometru desmiti līdz laboratorijai, NVD piedāvā jebkuram ģimenes ārstam savā praksē veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu. Tas ir īpaši būtiski tiem, kuriem drīzumā jāveic operācija. Jo bez negatīva testa slimnīcā neuzņem. Pagaidām atsaucība ir ļoti zema. Tikai 22 ģimenes ārsti piekrituši veikt šos testus: trīs - Rīgā, divi - Vidzemē, pieci - Zemgalē un 12 - Latgalē, bet Kurzemē – neviens.

Pirmais, kurš atsaucās iniciatīvai, ir Ainis Dzalbs. Viņa prakse ir Staļģenē.

"Tas nav nekas savādāks kā gripas eksprestests, ko ņem ģimenes ārsts. Saņemsim aprakstu, visi materiāli būs pieejami. Vajadzība laukos ir pēc šiem testiem, ja esam par aptveri," pastāstīja Dzalbs.

Ārsts uzsver – viss notiks tieši tāpat kā citās laboratorijās, testu veiks pilnā aizsargtērpā. Pamācība jau saņemta, un drīz sāksies pati testēšana.

"Ar hroniskām saslimšanām, tiem, kam operācijas; mums laukos grūti dabūt uz Jelgavu," uzsvēra Dzalbs.

Ārsts uzskata, ka ar Covid-19 jāmācās sadzīvot, lieki nedramatizējot.

Līdz šim Staļģenē neviens Covid-19 pozitīvs cilvēks nav atklāts.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos, Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas pagarināta līdz 9. jūnijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu, kas pamazām tiek atviegloti.

Pacientu un mediķu pasargāšanai no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, iepriekš daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. No pirmdienas, 20. aprīļa, pakāpeniski paplašināta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kas nodrošināta, stingri ievērojot piesardzības pasākumus. No trešdienas, 20. maija, pieejami gandrīz visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi. 

No marta beigām ģimenes ārsts uz Covid-19 analīzēm varēja nosūtīt pacientus, kuri atbilst noteiktiem kritērijiem. Savukārt no 21. aprīļa ģimenes ārsts uz Covid-19 izmeklējumu var nosūtīt jebkuru pacientu, kuram ir sūdzības par veselību.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti