Tendence Kurzemē rāda – Covid-19 pacienti slimnīcās palīdzību meklē novēloti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Liepājas un Ventspils reģionālajās slimnīcās ir samazinājies Covid-19 pacientu skaits un situācija pašlaik ir stabila. Abu slimnīcu pārstāvji gan norādījuši, ka nav pamats atslābumam. Liepājā slimnīcā ik pa laikam ārstējas bērni, bet abās slimnīcās – gan Liepājas reģionālajā slimnīcā, gan Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā – turpina nonākt smagi slimi pacienti. 

Tendence Kurzemē rāda – Covid-19 pacienti slimnīcās palīdzību meklē novēloti
00:00 / 03:48
Lejuplādēt

Salīdzinot ar ziemas mēnešiem, abās Kurzemes reģionālajās slimnīcās šobrīd Covid-19 pacientu skaits ir samazinājies. 

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis norādīja, kāda ir pašreizējā situācija: “[Covid-19 pacientu] skaits ir samazinājies. Ja vēl pirms dažiem mēnešiem bija ap 30, tad tagad vidēji sarucis līdz 15–20. Es gribu uzsvērt tendenci, kas nav tika laba – ir nemainīgi augsts vidēji smagu un smagu slimības gaitas pacientu skaits. Pie mums no rīta [pirmdien] reanimācijā bija pieci Covid-19 pacienti.”

Kaut arī situācija ir stabila, līdzīgu ainu ieskicēja arī Liepājas reģionālās slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītāja Mārīte Kūla: “Tagad ir mazāk, bet nevarētu teikt, ka no jauna pacienti nestājas slimnīcā. Parādās tendence, ka slimnīcā nonāk smagāk slimi un ilgstoši ārstējas reanimācijā.”

Saistībā ar smagi slimu pacientu nonākšanu ārstniecības iestādē Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs minēja kavēšanos.

“Viena lieta gan, ko mēs esam ievērojuši, cilvēki pārāk ilgi ārstējas mājās, slimnīcā nonāk pārāk vēlu. Mēs drīzāk aicinām sekot līdz stāvoklim slimības laikā, ja ir pasliktinājums, doties uz slimnīcu,” sacīja Lācis. 

Savukārt Kūla stāstīja par bērnu saslimšanas gadījumiem: “Janvārī bija tikai viens, februārī divi, martā pieci. Bērni slimo vieglāk, bet bērniem ir raksturīgi, ka pēc izārstēšanās pēc dažām nedēļām var būt akūts kāda orgāna iekaisuma reakcija. Mums divos šādos gadījumos bērni tika pārvesti uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.”

Viņa akcentēja, ka joprojām nav atlabuši arī vairāki slimnīcas darbinieki: “Ir vēl trīs darbinieki, kuri turpina pēc infekcijas rehabilitēties. Tas nozīmē, ka saslimšana, kas noritēja decembrī un janvārī, joprojām ir smagu gaitu, tālākā atveseļošanās nav viegla un tik īslaicīga, kā mēs domājam.”

Kaut arī ievērojami uzlabojies tehniskais nodrošinājums, ir piemaksas par papildu darbu, kopumā mediķi no esošās situācijas un darba apstākļiem, ievērojot piesardzības pasākumus, ir noguruši, uzsvēra Ventspils slimnīcas vadītājs, turklāt slimnīca zaudējusi vienu no kolēģiem.

“Mums ziemā viena māsa saslima un nomira. Nav tā, ka viss ir kārtībā. Cilvēki noguruši, tas ir jūtams, liela daļa strādājusi bez atvaļinājumiem. Sagurums ir jūtams,” viņš atzina.

Abās slimnīcās Liepājā un Ventspilī pret Covid-19 ir potēta lielākā daļa, tās ir aptuveni divas trešdaļas no slimnīcas medicīniskā personāla.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzas 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot Lieldienu brīvdienas. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti