Panorāma

E. Levits mudina vienoties cīņā pret pandēmiju

Panorāma

Baltkrievijas opozīcija spiesta pamest valsti

Papildu vietas iegūs, uzceļot moduļu slimnīcu

Stradiņa slimnīcā gatavojas pacientu pieplūdumam un ceļ moduļu slimnīcu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Gatavojoties pacientu pieplūdumam un zinot, ka daļa no viņiem noteikti būs jāizolē tieši Covid-19 infekcijas dēļ, Stradiņa slimnīca drīzumā paplašināsies, vienam no korpusiem pievienojot moduļus. Tajos plānotas gan operāciju zāles, gan vienvietīgas palātas, gan novērošanas telpas. Tieši šī moduļu slimnīca ļaus samazināt ilgo gaidīšanas laiku neatliekamās medicīnas centrā, kur pagaidām rodas pudeles kakla efekts un cilvēki spiesti uzkavēties stundām ilgi.

Saslimstība ar Covid-19 Latvijā turpina strauji kāpt. Aizvadītās diennakts laikā par 10% audzis kumulatīvais saslimstības rādītājs, un patlaban Latvijā tie ir 147,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā.

Pagaidām visvairāk Covid-19 pacientus uzņēmusi Rīgas Austrumu slimnīca. Redzot strauji augošos inficētības un saslimstības rādītājus, visas lielās slimnīcas gatavo savus plānus brīdim, kad vīrusa dēļ stacionārus atkal pārpludinās tieši jaunā koronavīrusa pacienti. Prognozes ir skarbas, visticamāk, jau divu nedēļu laikā esošās Covid-19 gultas būs pilnībā aizpildītas.

Aiz Stradiņa slimnīcas 15. korpusa, kuru daudzi pazīst kā Dzemdību nodaļu vai Insulta vienības mājvietu, šobrīd ir būvlaukums. Un tuvāko mēnešu laikā te tiks uzbūvēta mobilā slimnīca, kurā notiks gan operācijas, gan varēs novērot neatliekamās palīdzības atvestos pacientus un izolēt Covid-19 slimniekus.  

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Jaunās būvniecības daļas vadītājs Miks Krūmiņš Latvijas Televīzijai sacīja: "Tur, aptuveni tajā vietā, atradīsies operāciju bloks ar trim operāciju zālēm, Eiropas līmeņa, pielāgotas ikdienas vajadzībām, te būs 20 palātas, vienvietīgās. Un tajā vidus posmā būs izvietotas observācijas palātas."

1900 kvadrātmetru lielā celtne ļaus atslogot uzņemšanas nodaļas ikdienu. Moduļu rūpnīcā Ādažos jau notiek darbs pie modeļu savienošanas. Tas ļaus pēc iespējas ātrākā laikā mobilo slimnīcu uzcelt.

"No pļaviņas tiek sagatavota pamatne, lai tie moduļi var ilgtermiņā atrasties. Tiek noņemta augsnes virskārta, likts ģeotekstils, smilts un šķembas. Tas viss atradīsies uz metāla konstrukcijām, mums tas jāsalāgo ar 15. korpusa grīdas augstumu," skaidroja Krūmiņš.

Tāpat plānots pārstādīt arī divus dižkokus – Tatārijas kļavas, kas atrodas šajā teritorijā.

Moduļus īpaši gaida uzņemšanas nodaļa.

Stradiņa slimnīcas Neatliekamās palīdzības centra vadītājs Valērijs Ratobiļskis teica: "Mums būs gan Covid-19 pacientiem, gan "parastiem" pacientiem vietas, kur tā plūsma varētu tikt nodalīta un pacienti varētu tik izolēti. Būs arī šoka palātas izveide smagajiem Covid-19 pacientiem, mums viss notiek!"

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti