LSM tiešraižu ieraksti

Preses konference par sabiedrības un atbildīgo institūciju sadarbību pandēmijas laikā.

LSM tiešraižu ieraksti

Preses konference pēc MK sēdes. 26.Maijs.

Preses konference pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.

Šonedēļ plāno lemt par iziešanu no ārkārtējās situācijas, saglabājot vairākus ierobežojumus

Ministru kabinetā šonedēļ plāno izskatīt likumu, lai izietu no Latvijā izsludinātās  ārkārtējās situācijas, bet arī saglabātu dažādus ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Iecerēts likums, kas ļaus juridiski iziet ārā no ārkārtējās situācijas, vienlaikus saglabājot dažādus ierobežojumus, kas nepieciešami, lai turpinātu ierobežot Covid-19 izplatību. Valdībā to plāno skatīt ceturtdien, 28. maijā.

“Tātad jauns likums, lai mēs juridiski izejam ārā no ārkārtas situācijas, vienlaikus paturot zināmus ierobežojumus, lai mēs varētu sevi ka sabiedrību pasargāt no Covid-19,” sacīja Kariņš.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") pastāstīja, ka paredzēti divi likumi, kas “parādīs to, kā attiecīgā sistēma strādās pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas”. “Šodien finanšu ministra vadītajā darba grupā tika apspriesti arī nepieciešamie grozījumi tā sauktajā Covid pirmajā likumā, un tur ir paredzēts izslēgt visas tās normas, kas attiecas tikai uz ārkārtējo situāciju,” skaidroja Pūce.

Tostarp tas paredzētu ierobežojumu atcelšanu attiecībā uz azartspēlēm, bet par to vēl gaidāmas diskusijas, atzina Saeimas deputāts Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija).

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti