Septiņi jaunatklātie Covid-19 gadījumi saistīti ar pansionātu «Gaiļezers»

Septiņi no 17 pēdējā diennaktī konstatētajiem jaunpienākušajiem Covid-19 slimniekiem ir saistīti ar Rīgas sociālās aprūpes centru "Gaiļezers", aģentūrai LETA pavēstīja Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Saskaņā ar SPKC datiem, septiņi pozitīvie testa rezultāti epidemioloģiski saistīti ar vienu inficēšanās vietu. Arāja stāstīja, ka gadījumi atklāti, veicot plānveida skrīningu "Gaiļezera" pansionātā, aptverot gan klientus, gan darbiniekus.

Testēšana sociālās aprūpes centrā tika sākta pēc tam, kad 29.aprīlī Covid-19 atklājās kādam centra iemītniekam.

Pašlaik SPKC turpina epidemioloģisko izmeklēšanu pansionātā.

Jau ziņots, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā reģistrēti 17 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir divreiz vairāk nekā diennakti iepriekš. Aizvadītajā diennaktī Covid-19 testi veikti 1219 personām, bet līdz šim kopumā - 65 464 personām.

Tādējādi Latvijā atklāto Covid-19 gadījumu skaits diennakts laikā pieaudzis par 1,93%, turpretim diennakti iepriekš šis pieaugums bija 0,92%.

Kā liecina aģentūras LETA aprēķini, aizvadītās diennakts laikā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret diennaktī veiktajiem testiem bijis 1,39%, kas ir augstākais rādītājs kopš 19.aprīļa, kad diennakts laikā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret diennaktī veiktajiem testiem bija 1,52%.

Savukārt līdz 3.maijam kopumā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu diennakts laikā saglabājies nemainīgs - 1,37%, liecina aģentūras LETA aprēķini, kas veikti, balstoties uz SPKC datiem.

Latvijā Covid-19 līdz šim konstatēts 896 cilvēkiem, 348 no viņiem izveseļojušies, bet 16 nomiruši.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, pēdējās diennakts laikā Latvijā stacionēti divi ar Covid-19 sasirgušie, bet kopumā stacionāros patlaban ārstējas 34 Covid-19 pacienti - 30 ar vidēji smagu, bet četri ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim no stacionāra izrakstīti 98 jaunā koronavīrusa pacienti, liecina NVD dati.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti