Dienas ziņas

Aptauja par situāciju tūrisma nozarē

Dienas ziņas

Priekuļu novadā jau stāda agros kartupeļus

Samariešu darbs neapstājas

Samariešu darbs Covid-19 pandēmijas laikā neapstājas

“Pastiprināti pievēršam uzmanību drošībai un aizsardzībai no vīrusa, lai  to neaizvestu saviem aprūpējamajiem – vientuļajiem sirmgalvjiem,” tā savu darbu pandēmijas laikā raksturo dienestā “Samariešu atbalsts mājās”. Citādi pienākumi nav mainījušies, jo darīt šo darbu attālināti nevar.

Ik rītu Skrundā pie ēkas, kurā atrodas Latvijas Samariešu apvienības (LSA) Kurzemes nodaļa, notiek rosība – lielā automašīna, kurā izveidots pārvietojams aprūpes birojs ar autonomās strāvas ģeneratoru, jau sagatavota, lai varētu braukt pie vecajiem vientuļajiem ļaudīm, zināms arī grafiks, kur jādodas ar mazo mašīnu.

"Domājām, kā strādāt, vai to darām pēc iespējas attālināti, bet nu dzīvē sapratām, ka tas nav iespējams, ēst tev vajag, ūdeni vajag, malku vajag, vēl ir auksts laukā," norāda LSA Skrundas nodaļas darbiniece Guna Grundmane.

Viens no aprūpētājas Litas uzdevumiem ir vecīšiem sagādāt pārtiku, arī jau pagatavotu ēdienu. To ik pārdienas viņa iegādājas Skrundas vidusskolas ēdnīcā. Samariešu apvienībā viņa strādā kādus trīs gadus. Ārkārtējā situācija liek vairāk uzmanīties, un nu, piegādājot ēdienu, ar veciem ļaudīm vairs nav tieša kontakta, viss nepieciešamais tiek atstāts pie dzīvokļa durvīm.

Apvienībā atzīst, higiēna šai dienestā darbiniekiem strikti bija jāievēro arī iepriekš, bet šobrīd vēl pastiprinātāk. Tāpat jāraugās līdzi savai veselībai. Dienesta vadītājs Viesturs Kleinbergs neslēpj, ka dažādu aizsarglīdzekļu iegāde šobrīd ir liela problēma, tomēr pagaidām izdevies visu nodrošināt.

"Paldies dažiem Latvijas uzņēmumiem, kas paši ražo un ir piekrituši dalīties ar līdzcilvēkiem un arī ar mums, savukārt maskas šujam paši, pagaidām neesam tikuši pie valsts pasūtījuma, esam apzināti, esam pirkuši arī par dārgām naudām," skaidro dienesta "Samariešu atbalsts mājās" vadītājs Viesturs Kleinbergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt