Saistībā ar ārkārtējo situāciju tiks atcelti 16. martā plānotie piemiņas pasākumi

Saistībā ar Ministru kabineta (MK) izsludināto ārkārtējo situāciju Rīgas dome plāno atcelt 16.martā plānotos piemiņas pasākumus, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs (''Gods kalpot Rīgai'').

Viņš skaidroja, ka, lai arī puses pieteikušas tikai 100 dalībniekus, ir skaidrs, ka faktiskais pasākuma apmeklētāju skaits būtu krietni lielāks, piemēram, policijas darbinieki un interesenti. 

Radzēvičs uzsvēra, ka vērsīsies pie pasākumu organizatoriem, paziņojot par atteikšanos no to rīkošanas, rūpējoties par savu un apkārtējo veselību. 

Rīgas domē līdz šim pieteikti trīs tradicionālie 16.marta jeb leģionāru piemiņas dienas pasākumi, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā:

  • Viens no pasākumiem ir tradicionālais biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" pieteiktais gājiens. Organizatori pieteikuši 100 cilvēku dalību.
  • Tāpat pasākumu pieteikusi biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja", kura citus gadus vēlējās pulcēties pie Brīvības pieminekļa, bet šogad savu piketu pieteikusi pie Svētā Pētera baznīcas un arī norādījusi 100 dalībniekus.
  • Savukārt Brīvības laukumā sapulci pieteikusi biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam", plānojot, ka pasākumā piedalās 30 cilvēki. 

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības Organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Latvijā līdz 12. martam jaunā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19"  apstiprināta 16 cilvēkiem. Valdība lēma izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, tostarp uz laiku slēgt skolas un aizliegt lielos pasākumus.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti