Panorāma

Nepilngadīgo meiteņu izvarotājs bijis probācijas uzraudzībā

Panorāma

ES apstiprina "AstraZeneca" vakcīnu

Ballīte beigusies! Studentus soda par neatļautu pulcēšanos

Policija pieķer studentu ballīti ar 16 cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizstāt klātienes lekcijas ar attālinātām mācībām – to studenti vēl var pieciest. Daudz grūtāk viņiem atteikties no ierastajām klātienes ballītēm. Policija šonedēļ kādā Rīgas dzīvoklī pārtraukusi 16 jauniešu ballīti, kur apmaiņas studenti no Francijas un Itālijas atzīmēja ierašanos Latvijā. Iecerētā sanākšana noslēdzās ar vairākos simtos eiro mērāmiem sodiem katram dalībniekam.

Otrdienas, 26. janvāra, vakarā Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz kādu ēku Blaumaņa ielā, kur kaimiņi sūdzējās par skaļi atskaņotu mūziku. Īsto dzīvokli atrast nebija grūti, jo mūzika bija dzirdama jau pagalmā. Dzīvokļa durvis gan policistiem atvēra tikai pēc ilgākas klauvēšanas.

“Tajā brīdī, kad policisti iegāja dzīvoklī, daudzi ballētāji bija paslēpušies – kāds zem gultas, kāds skapī. Bagātīgi klātais galds un izdzertā alkohola pudeles, kas bija redzamas, absolūti liecināja, ka cilvēku ir vairāk, nekā sākumā redzami,” sacīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Saprotot, ka paslēpties neizdosies, ballētāji mēģināja aizšmaukt prom tik nevainīgi, it kā nekas nebūtu noticis. Taču plāns neizdevās.

Pārbaudot dokumentus noskaidrojās – ballētāji ir augstskolas “Turība” apmaiņas studenti no Francijas un Itālijas, kas sanākuši dzīvoklī uz ballīti. Viņi mēģināja apgalvot, ka par pulcēšanās ierobežojumiem neko nav zinājuši.

Katram jaunietim draudēja 500 eiro sods. Uz viņu sašutumu policists norādīja: “Es saprotu, bet šī nav pirmā nedēļa, kopš šādas ballītes ir aizliegtas. Pie jums, Francijā, tās arī aizliegtas. Itālijā arī aizliegtas.”

Redzot studentu izmisumu, policists pārrunu gaitā apžēlojas un samazina sodu līdz 300 eiro katram.

Kā atzina pašvaldības policijā, neskatoties uz bargajiem sodiem, dažādas dzīvokļu ballītes mazumā neiet.

“Jaunajā gadā, kad bija pirmās mājsēdes dienas, izsaukumu par trokšņošanu un ballītēm dzīvokļos bija pat mazāk nekā pāris nedēļas nogales vēlāk. Tātad atsevišķās aprindās ballītes iet “uz urrā”,” pastāstīja Sadovskis.

Spriežot pēc Blaumaņa ielā pieķerto studentu ierakstiem sociālajos tīklos – jautras ballītes pulcēšanās ierobežojumu laikā notiek arī augstskolas kopmītnēs. Augstskola “Turība” sola pārbaudīt notikušo, pārrunāt to ar pašiem studentiem un augstskolām, no kurām viņi ieradušies.

Augstskola “Turība” apgalvo, ka dara visu, lai apmaiņas studenti būtu informēti par nemitīgi mainīgajiem noteikumiem Latvijā. “Jā, mēs ļoti aktīvi informējam studentus. Brīžam šķiet, ka pat nobombardējam ar informāciju. Ir gan informatīvie materiāli kopmītnēs, iekšējā informācijas sistēma, aplikācija un mājaslapa. Mēs sūtām arī katram studentam individuālu e-pastu. Mēs arī sūtām īsziņas par katrām izmaiņām informējam un aicinām ielūkoties mājaslapā. Studenti arī var  uzdot savus jautājumus vatsapā un mesendžerī, ko viņi aktīvi izmanto,” sacīja “Turības” attīstības direktore Marta Mackeviča.

Par konkrēto atgadījumu augstskola sola pārrunas ar pašiem apmaiņas studentiem un informēt mācību iestādes, no kurām viņi ieradušies.

Ja tiks atklāti būtiski pārkāpumi vai tie atkārtosies, studenti var zaudēt “Erasmus” stipendiju un būs spiesti atgriezties mājās.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim, un līdz tam spēkā ir stingri ierobežojumi, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti