Panorāma

ASV pieaug prasības pēc policijas reformēšanas

Panorāma

Augstākas prasības specializētajām skolām

«RĪGAS SATIKSME» atjauno atlaides

Pensionāriem un skolēniem atjauno atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā

Ar pirmdienu, 15. jūniju, pilnībā tiek atjaunoti braukšanas maksas atvieglojumi Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā visām pasažieru kategorijām, tostarp pensionāriem, skolēniem un citiem tādā pašā veidā un apjomā, kā tas bija līdz ārkārtējai situācijai valstī.

Šādu lēmumu ceturtdien, 11. jūnijā, pieņēmusi Rīgas domes pagaidu administrācija. Braukšanas maksas atvieglojumi tiek atjaunoti, konsultējoties ar epidemiologiem, informēja Rīgas domē.

Izņēmums būs šā gada 23. un 24. jūnijs, kad Rīgas sabiedriskais transports nebūs pieejams bez maksas visiem pasažieriem, kā tas bijis iepriekšējos gados.

Tomēr šajos datumos būs izmantojami iepriekš minētie atvieglojumi pasažieru kategorijām, kurām tādi pienākas brīvdienās. Šāds lēmums pieņemts epidemioloģiskās drošības apsvērumu dēļ.

Pašvaldība atgādināja, lai arī atlaides atjaunotas, jāatceras, ka tieši sabiedriskais transports ir vieta, kur ir viens no lielākajiem inficēšanās riskiem, tādēļ rūpīgi jāizvērtē tā izmantošanas nepieciešamība.

"Tajā brīdī, kad kāpj iekšā, kāpj ārā, tad, protams, ka ir tā tendence ļoti cieši sapulcēties kopā, sevišķi kāpjot ārā. 

Mūsu aicinājums ir ievērot distanci, kāpt ārā pa vienam, vadītājs sekos līdzi un izlaidīs, ļaus visiem izkāpt.

Tas varbūt aizņems mazliet ilgāku laiku, bet tam nevajadzētu notikt ciešā veidā," teica "Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis.

Paliek spēkā prasība par obligātu sejas aizsegu lietošanu. Turklāt, rūpējoties par sabiedriskā transporta vadītāju veselību, autobusos, tramvajos un trolejbusos aizvien vēl nevarēs iekāpt pa priekšējām durvīm un nopirkt biļeti braucienam pie šofera.

KONTEKSTS:

Rīgas domes pagaidu administrācija 27. martā grozīja pašvaldības saistošos noteikumus, kas uz laiku atcēla lielāko daļu atlaižu pilsētas sabiedriskajā transportā, tādējādi mazinot pasažieru plūsmu un ierobežojot vīrusa Covid-19 tālāko izplatību.

No 13. maija atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā tika atjaunotas atsevišķām grupām.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti