Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bibliotekāri strādā radoši

Pelču bibliotēkas slēgšana Covid-19 dēļ neliedz lasītājiem tikt pie grāmatām

Lai arī bibliotēku durvis apmeklētājiem ir slēgtas, aiz tām norit intensīvs darbs. Bibliotekāri turpina strādāt ar novadpētniecības materiāliem, sniedz e-pakalpojumus, biežāk jāatbild uz telefona zvaniem. Kuldīgas novada Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja  saka – šis ir arī radošas izdomas laiks un lasītājiem tiek arī grāmatas. Atpakaļ gan tās nonāks tikai pēc ārkārtējās situācijas.

"Šeit tālāk bibliotēkā lasītājs netiek. Vispār jūtos kā Ziemassvētku vecītis, es ielieku grāmatas [kastē], cilvēki paņem, citreiz tur ir kāds nieciņš [atstāts]," stāstīja Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja Aija Kņaze.

Tā Pelču bibliotēkas lasītāji saka paldies savai bibliotekārei. Lai arī ikvienam cilvēkam, kurš vēlas lasīt grāmatas, ir iespēja bez maksas izmantot Trešā tēva dēla e-grāmatu bibliotēku, ir cilvēki, kas joprojām dod priekšroku īstai grāmatai.

Katra darba diena iesākas ar to, ka Aija pārskata gan e-pastu, gan bibliotēku informācijas sistēmu "Alise", gan uzklausa savus cilvēkus pa telefonu par to, kādas grāmatas viņi vēlētos no bibliotēkas.

Nereti tiekot pateikta tikai tēma, uzticot grāmatu izvēli bibliotekārei. Un tēma ir viena – kaut ko romantisku un vieglu. Atlasītās grāmatas tiek nodezinficētas, pēc aptuveni trim stundām tās tiek iepakotas un noliktas kastē aiz bibliotēkas durvīm, paziņojot par to adresātam.

Ja līdz ārkārtējās situācijas ieviešanai bija pierasts, ka lasītāji te bieži iegriezās parunāt arī par dzīvi, tad šobrīd parunāšanās notiekot pa telefonu. Aija saka – cilvēki, īpaši vecāka gadagājuma, ir satraukušies un nereti nākas sacīt nomierinošus vārdus.

Aija uzmundrina savus lasītājus arī "Facebook" ar dažādiem izaicinājumiem – piemēram, izlasi Pelču bibliotēkas krājuma biezāko grāmatu. "Vai kāds ir izlasījis "Karu un mieru"? Es domāju, diez vai. Ja kāds to paņem un izlasīs, es garantēju balviņu."

Aija Kņaze saka, ka šis ir arī dažādu radošu iespēju un jauku pārsteigumu laiks.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti