Līdz šim Latvija ir atturējusies no derīguma termiņa noteikšanas Covid-19 sertifikātiem, un šoruden Nacionālajā veselības dienestā pauda, ka šo nosacījumu mainīt nav plānots.
Savukārt nu Pavļuts norādīja, ka virknē Eiropas valstu ir noteikts šāds termiņš. Viņaprāt, arī Latvija virzīsies uz to, lai noteiktu deviņu mēnešu termiņu Covid-19 sertifikātiem, līdzīgi kā Eiropas Savienība to varētu darīt attiecībā uz ceļošanu.
Termiņš varētu attiekties uz sākotnējo vakcināciju pret Covid-19 kopumā.
“Tātad sertifikātiem būtu gala datums, un attiecīgi, lai tas tiktu pagarināts, būtu jāveic balstvakcinācija,” sacīja ministrs.
Viņš arī neizslēdza, ka varētu kaut kas mainīties attiecībā uz sertifikāta izsniegšanu pēc “Janssen” ražotās vakcīnas vienas devas.
Taujāts par obligātu vakcināciju pret Covid-19, Pavļuts sacīja, ka iepriekš valdībā apspriesta iecere par šādu pienākumu vecāka gadagājuma cilvēkiem, taču juridisku apsvērumu dēļ ideja tika noraidīta.
“Savukārt, ja ir runa par visas sabiedrības obligātu vakcināciju epidemioloģiskās situācijas griezumā, es domāju – kopā ar Tieslietu ministriju mums jāizanalizē Austrijas lēmums, Vācijas potenciālais lēmums, to juridiskais pamatojums, ņemot vērā, ka tiesību sistēma ir radniecīga. Tas noteikti ir jāizvērtē, un
es nevaru izslēgt varbūtību, ka tādu ceļu Latvija varētu iet,” par obligātu vakcināciju atklāja Pavļuts.
Tāpat politiķis norādīja, ka plāno atkārtoti piedāvāt obligātus Covid-19 testus ieceļotājiem Latvijā, kas bija iecerēts vīrusa jaunā omikrona paveida dēļ un par ko šonedēļ nespēja vienoties valdība.
Vienlaikus Latvijā ir mērķis pret Covid-19 vakcinēt 90% vecākā gadagājuma cilvēku. Pavļuts cer valdībā panākt atbalstu papildu maksājumu piešķiršanai ārstniecības iestādēm, lai vairāk darbotos un sasniegtu tieši seniorus.
Ministrs arī atklāja, ka Latvijā nākamnedēļ varētu pietrūkt Covid-19 paštestu skolām. Taču, ja piegādātājs spēs tos nodrošināt noteiktajā termiņā, tad to deficīts nebūs ilgs. "Mēs tiksim galā ar īslaicīgām grūtībām," piebilda Pavļuts.