Sadaļas Sadaļas

Pašizolācija nebūs jāievēro ieceļotājiem no 15 Eiropas valstīm; riska sarakstā nonāk Lietuva un Igaunija

Nevakcinētiem vai Covid-19 neizslimojušiem cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija, ieceļojot no Kipras, Spānijas, Nīderlandes, Andoras, Maltas, Portugāles, Monako, Grieķijas, Īrijas, Francijas, Luksemburgas, Dānijas, Islandes, Beļģijas, Lietuvas, Šveices, Somijas, Itālijas un Igaunijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Šīs valstis iekļautas augsta riska valstu sarakstā Covid-19 izplatības dēļ. Ieceļojot no pārējām Eiropas valstīm un vairākām trešajām valstīm, pašizolācijā nebūs jādodas arī nepotētajiem.

Pēdējo nedēļu laikā novērots saslimstības pieaugums ar Covid-19 vairākās Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs. Nedēļas laikā ES/EEZ 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis līdz 200,2 (iepriekš 150,9).

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) liecina, ka Latvijas rādītājs ir 30,5 (pirms nedēļas – 27,7).

Igaunijā rādītājs vēl pieaudzis un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 76,4 (nedēļu iepriekš – 50,8), savukārt Lietuvas rādītājs pieaudzis līdz 101,9, balstoties 30. jūlija datos. Nedēļu iepriekš rādītājs Lietuvā bija 34,5.

Tas nozīmē, ka šīs abas valstis vairs nav "zaļo" jeb zema riska valstu sarakstā un, atgriežoties no tām, jāievēro 10 dienu pašizolācija, kuru iespējams pārtraukt, septītajā dienā veicot Covid-19 testu.

Pašlaik neviena pasaules valsts nav iekļauta īpaši augsta riska valstu sarakstā, kas paredzēts valstīm, kurās ir konstatēta tāda epidemioloģiskā situācija (tai skaitā īpaši augsta saslimstība ar Covid-19 vai sabiedrības veselībai bīstamo Covid-19 vīrusa paveidu strauja izplatīšanās).

"Aicinām iedzīvotājus vakcinēties, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā," norādīja SPKC.

Ceļotājiem, kuri Latvijā iebrauc vai atgriežas un kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas jeb tā dēvētais Covid-19 sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro ne no vienas ES/EEZ valsts, kas iekļautas zaļajā vai dzeltenajā sarakstā.

Drošo valstu sarakstā, kur saslimstība ar Covid-19  nepārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, ir 15 valstis, neskaitot Latviju.

 

"Dzeltenajā sarakstā" nokļuva 19 ES un EEZ valstis, kur saslimstība pārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā. Ieceļojot no šīm valstīm, cilvēkiem, kas nav vakcinēti vai izslimojuši Covid-19, jāievēro pašizolācija.  

 

Savukārt no valstīm un teritorijām ārpus ES/EEZ riska sarakstā ir 7 valstis.

 

KONTEKSTS:

Drošo valstu saraksts 2021. gada vasarā būtiski auga, taču tad atkal sāka samazināties, jo daudzviet Eiropā Covid-19 delta varianta dēļ pieauga saslimstības rādītāji. Atbilstoši Eiropas kopējam lēmumam "zaļā saraksta" slieksnis arī Latvijā ir palielināts no 50 uz 75 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt tad, ja uz cilvēku, kurš atgriežas Latvijā, attiecas prasība ievērot pašizolāciju, to var pārtraukt pēc septiņām dienām, veicot atkārtotu Covid-19 testu un noskaidrojot, ka tas ir negatīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt