Pasažieru pārvadājumi aizliegti arī uz Lietuvu; pašizolācija jāievēro visiem ieceļotājiem

Pašizolācija joprojām jāievēro, ieceļojot Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50 gadījumus. Līdz ar to bez pašizolācijas no Eiropas valstīm var ieceļot tikai no Vatikāna, ar kuru gan Latvijai nav tiešo lidojumu. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz piecām valstīm, tostarp Lietuvu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija.

Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Luksemburgu, Horvātiju, Andoru, Lietuvu un Sanmarīno, kā arī citām ārpus Eiropas Savienības (ES) esošajām un sarakstā neminētajām valstīm. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) ir neapmierināts ar aizliegumu, sakot, ka mēģinās mainīt SPKC algoritmu:

“Pasažieru pārvadājumu aizliegums uz un no Lietuvas ir ļoti smags trieciens Latvijas savienojamībai ar Eiropu. Formula, pēc kādas SPKC nosaka sarakstā iekļaujamās valstis, neatbilst citu Eiropas Savienības dalībvalstu labajai praksei. Mājienu par iespējamu pārkāpuma procedūru Latvijai par starptautisko aviopārvadājumu neatbilstošu ierobežošanu jau ir devusi arī Eiropas Komisija. Tuvākajā valdības sēdē rosināsim šo regulējumu mainīt.”

Ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības rādītājs ir augstāks par 50, ir jāievēro pašizolācija.

Latvijas 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju sasniedza 395,1, bet pirms nedēļas tas bija 301,6

SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot viņus inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi  

Klikšķiniet, lai palielinātu!

 

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Tāpat rekomendēts nebraukt uz citām sarakstā neminētajām valstīm. Ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija.  

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt

SPKC arī norāda, ka, ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. 

Klikšķiniet, lai palielinātu!

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

"Baltajā sarakstā" ir tikai Vatikāns, no kura tiešu lidojumu uz Rīgu nav. 

Klikšķiniet, lai palielinātu!

 Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas. 

Klikšķiniet, lai palielinātu!

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Saraksts attiecībā uz pašizolācijas prasībām stājas spēkā no sestdienas, 5. decembra, pulksten 00.00, bet attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem – no pirmdienas, 7. decembra.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī  jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt