Sadaļas Sadaļas

Par karantīnas pārkāpumiem varēs atņemt vīzas un uzturēšanās atļaujas

Ja ārzemnieks Latvijā būs pārkāpis izolācijas, pašizolācijas vai mājas karantīnas noteikumus, viņam draudēs termiņuzturēšanās atļaujas anulēšana vai vīzas izsniegšanas atcelšana. Šādas izmaiņas likumā atbalstīja Saeima.

Par karantīnas pārkāpumiem varēs atņemt vīzas un uzturēšanās atļaujasJānis Kincis

Šādas izmaiņas esot nepieciešamas, jo nozīmīga daļa no jaunajiem reģistrētajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem Latvijā ir konstatēta ieceļotājiem ārvalstīm.

Ar izmaiņām iecerēts nodrošināt, ka ārzemnieki pienācīgi ievēro izolācijas, pašizolācijas un mājas karantīnas noteikumus.

Līdz šim spēkā esošais regulējums ļāva par pašizolācijas noteikumu neievērošanu piemērot naudas sodu. Savukārt līdz ar izmaiņām paredzēta anulēt ārzemniekiem izsniegto vīzu vai termiņuzturēšanās atļauju, kā arī atcelt lēmumu par vīzas vai termiņuzturēšanās atļaujas izsniegšanu.

Vienlaikus grozījumi sper soli pretī uzturēšanās atļauju saņēmējiem, jo ieceļošana valstī ir apgrūtināta. Proti, līdz šī gada beigām tiek pagarināts lēmumu par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu derīguma termiņš. Tāpat par attaisnotu, izvērtējot pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršanu, tiek uzskatīta prombūtne sākot no ārkārtējās situācijas noteikšanas brīža (12. martā) līdz šī gada beigām.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija paātrinātā kārtībā divos lasījumos lēma papildināt likumprojektu ar diviem priekšlikumiem. Pirmkārt, likumā iestrādāts, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde var anulēt vīzu vai termiņuzturēšanās atļauju, konstatējot vai saņemot informāciju no Valsts vai pašvaldības policijas, vai Slimību profilakses un kontroles centra par izolācijas, pašizolācijas vai mājas karantīnas noteikumu pārkāpumu. Katrs šāds gadījums tiks izvērtēts individuāli.

Otrkārt, likumprojekts noteiks, ka lēmuma pārsūdzēšana par dokumenta anulēšanu neapturēs tā izpildi.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Savukārt jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām  un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku. Tāpat nolemts reģistrēt katru ieceļotāju no ārvalstīm.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt