Zviedrija un Čehija sasniedz pasaules hokeja čempionāta pusfinālus. Spilgtākie momenti

Pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā mājinieki čehi Prāgā ar 1:0 apspēlēja ASV izlasi, savukārt Zviedrija pagarinājumā ar 2:1 pārspēja somus.

(papildināts ar spēles beigu rezultātiem)
Līdz ar ceturtdaļfinālu rezultātiem zināmi arī pusfinālistu pāri. Mājinieki čehi savā pusfinālā tiksies ar līdz šim nepārspētajiem zviedriem, savukārt hokeja dzimtene Kanāda spēkosies ar Šveici.

Vienīgos vārtus Čehijas labā guva Pavels Zaha.

Čehijas - ASV spēles spilgtākie momenti

Pirmās trešdaļas izskaņā spēles iniciatīvu sāka pārņemt mājinieki, taču vārtus gūt pirmajās 20 minūtēs neviena no komandām nespēja.

Otrā perioda ievadā varēju uzgavilēt mājinieku pārpildītās tribīnes, jo Zaha atklāja rezultātu.

Čehi atklāj rezultātu

Atlikušajā trešdaļas laikā palielinājās amerikāņu spiediens, taču atgūt zaudēto viņiem neizdevās. Arī trešajā periodā neviena no komandām ripu pretinieku vārtos nogādāt nespēja, mājinieku faniem gavilējot par komandas panākumu.

Jau ziņots, ka pirmās pusfinālu čempionātā sasniedza Kanāda un Šveice.

Gan ASV, gan Čehija grupu turnīrā iekrāja 16 punktus, ieņemot attiecīgi otro un trešo vietu savās apakšgrupās.

Zviedriem ceturtdaļfināls bija pirmā spēle čempionātā, kurā viņi neuzvarēja pamatlaikā.

Zviedrijas un Somijas spēles spilgtākie notikumi

Spēles pirmajā trešdaļā aktīvāk uzbruka zviedri, taču arī somi izveidoja vairākus bīstamus momentus. Trešdaļa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Otrā perioda ievadā zviedri otro reizi tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču arī šī iespēja netika izmantota. Par spīti zviedru spiedienam, arī otrajā trešdaļā vārdi netika gūti.

Pēc 40 spēlētām minūtēm zviedru un somu metienu attiecība bija 24:8.

Arī pēdējā trešdaļā somu aizsardzība braši turējās, līdz piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Rasmuss Dalīns atklāja rezultātu, izvirzot vadībā favorītus.

Dalīns atklāj rezultātu

Rezultāts nemainīgs saglabājās līdz pat pašai spēles galotnei, kad pēdējā minūtē somu spēlētājs Hanness Bjerninens izlīdzināja rezultātu.

Somi pēdējā minūtē izlīdzina rezultātu

Spēle turpinājās ar desmit minūšu pagarinājumu, taču tā sestajā minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, Jūels Ēriksons-Eks ieveda zviedrus pusfinālā.

Zviedri uzvar pagarinājumā

Līdz šim Zviedrija uzvarēja visās septiņās grupas spēlēs, turklāt visus panākumus gūstot pamatlaikā. Savukārt Somijas komandas liktenis nebija zināms līdz pat pēdējai kārtai, kurā, pateicoties Lielbritānijas panākumam pār Austriju, kā ceturtā no A grupas ceturtdaļfinālu sasniedza tieši Somija.

Medaļu ieguvēji Prāgā kļūs zināmi finālspēlēs svētdien, 26. maijā.

Visas čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.