Sadaļas Sadaļas

Labrīt

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā - VBTAI vadītāja p.i. Valentīna Gorbunova

Labrīt

FKTK un LB apvienošana - kā tas varētu notikt?

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska par mācību gada nobeigumu un nākamo gadu

Ministre: Eksāmenu rezultāti nebūs atkarīgi no attālinātajām mācībām

12. klašu centralizēto eksāmenu rezultāti nebūs atkarīgi no attālinātajām mācībām, kas no marta vidus notika Covid-19 ierobežošanas dēļ, uzskata izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ministre sacīja, ka attālināto mācību process nebūs par iemeslu tam, ka eksāmenos varētu būt sliktākas atzīmes. Viņa skaidroja, ka ierasti jaunās vielas apguve 12. klasēm tiek pabeigta marta sākumā.

Viņa gan pieļāva, ka stress par attālināto mācību procesu varētu būt. Tajā pašā laikā jau pusi maija skolēniem bija iespēja konsultācijās satikt skolotājus un skolasbiedrus, kas esot mazinājis spriedzi.

“Cits jautājums, cik skolēni paši bijuši gatavi un noskaņojušies mācību procesam, vai daudzi nav paļāvušies uz medijos vairākkārt izskanējušo iespējamo [eksāmenu] atcelšanu,” sacīja Šuplinska.

Eksāmenos būs jāievēro epidemioloģiskie noteikumi: noteikts cilvēku skaits klasē, arī distances ievērošana. Tā kā izdevies panākt, ka katrs eksāmens būs līdz trīs stundām, skolēni varēs nelietot aizsargmaskas. Izņēmums varētu būt klases, kurās ir bērni ar hroniskām slimībām vai kurās atrodas skolotāji riska grupās.

Kopumā vērtējot attālinātās mācības, ministre sacīja, ka šis process sākotnēji bija smagnējs, tad kļuva par ieradumu un noslēdzās gana labi.

“Kā norāda direktori, grūtības bija tiem bērniem, kuri arī skolas laikā nespēj īsti tikt ar vielu galā. Savukārt vecākajām klasēm īsti izaicinājumu nebija. Patstāvīgais un plānotais darbs viņiem ir krietni ierastāks,” sacīja Šuplinska.

Viņa gan atzina, ka grūtības bijušas 1.- 6. klases skolēniem, bet viņiem bija pieejams izglītojošs TV kanāls “Tava klase”.

Eksāmenos būs jāievēro dažādi Veselības ministrijas ieteikumi, jādezinficē rokas, jāievēro distance un jāpilda citas prasības. Šogad eksāmeni būs īsāku laiku, tādēļ ir pārplānoti uzdevumi, citiem ir mainīti vērtēšanas kritēriji bet vēl atsevišķi uzdevumi no eksāmeniem izņemti.

Tāpat svarīgi pievērst uzmanību savam eksāmena kārtotāja kodam, lai tas eksāmena lapās tiktu ierakstīts korekti.

“Skolēni eksāmena telpā drīkstēs ierasties jau savlaicīgi, proti, līdz 9:50 skolēniem ir jāieiet eksāmena telpā. Tas ir ar tādu nolūku, lai skolēni nedrūzmētos gaiteņos,” eksāmena norises galvenās lietas atgādina Valsts izglītības satura centra vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.

“Dokumentu pārbaude notiek tikai pēc tam, kad eksāmena telpā ierodas eksāmena vadītājs un novērotājs. Eksāmeni mums ir 3 stundu gari un tajos nav paredzēti starpbrīži. Protams, nepieciešamības gadījumā skolēns drīkst iziet no eksāmena telpas, atgriezties atpakaļ un turpināt darbu. Ir eksāmeni, kurus skolēns saņems pa daļām kā svešvalodas eksāmenos, un ir eksāmeni, kur skolēns uzreiz saņems visas eksāmena daļu darba lapas un atbilžu lapas. Tā kā vērtēšana notiks attālināti, tad visos eksāmenos ir ieviestas darba lapas, tādēļ lūgums skolēniem šīs atbilžu lapas aizpildīt korekti, salasāmi un ar tumši zilas vai melnas pildspalvas tinti,” stāstīja Špūle.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 9. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmenu sesija plānota no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni atcelti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt