LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 29. martā

LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 29. martā

Sabiedrība / veselība

Latvijā pēdējā diennaktī reģistrēts līdz šim lielākais jaunu inficēšanās gadījumu skaits – 42, kopumā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 347. Koronavīrusa infekcija skārusi jau 45 pašvaldības.

Starp saslimušajiem ir arī desmit medicīnas darbinieki, trim no viņiem – diviem stomatologiem un vienam neatliekamās palīdzības brigādes šoferim – Covid-19 saslimšana konstatēta pēdējās diennakts laikā.

Stājas spēkā jauni pulcēšanās ierobežojumi – publiskās vietās, ievērojot divu metru distanci no apkārtējiem, vienkopus drīkst atrasties ne vairāk kā divi cilvēki vai ģimene. Nākamnedēļ valdība sola arī pastiprināt sodus par noteikumu neievērošanu.

Lai gan aizvadītā nedēļa Covid-19 izplatības ziņā bijusi „pārsteidzoši mierīga”, infektologs Uga Dumpis brīdina – valstī parādās iepriekš paredzētās nelabvēlīgās tendences. Aicina medicīnas un sociālās aprūpes iestādes maksimāli mobilizēties.

Transports / repatriācija

Latvijas vēstniecība Krievijā aicina tautiešus līdz 30. martam pa sauszemi izceļot no Krievijas. Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, kaimiņvalsts no 30. marta uz laiku slēgs savas sauszemes robežas, ieskaitot robežu ar Baltkrieviju.

Ar īpašu „airBaltic” reisu no Ķīnas Latvijā svētdien atgādāti 900 000 sejas masku un 80 000 respiratoru medicīnas darbiniekiem. Nākamnedēļ plānotas vēl vairākas piegādes ar vairāk nekā četriem miljoniem masku un respiratoru.

Ekonomika

Valsts ieņēmumu dienests sācis izmaksāt pirmos dīkstāves pabalstus – tos saņēmuši jau 119 darba ņēmēji 26 uzņēmumos. Savukārt finanšu institūcija „Altum” saņēmusi 67 pieteikumus aizdevumiem un garantijām par vairāk nekā 20 miljoniem eiro.

Pasaulē

Igaunijā jau trīs Covid-19 izraisīti nāves gadījumi – svētdien miruši 90 un 83 gadus veci pacienti. Inficēto skaits pēdējā diennaktī pieaudzis par 39, kopumā Covid-19 diagnosticēts 679 cilvēkiem. Savukārt Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta 437 cilvēkiem, līdz šim septiņi nāves gadījumi.

Eiropā ir vislielākais koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits – 20 000. Kopumā pasaulē vīrusa upuru skaits jau pārsniedzis 30 000. Savukārt ASV mirušo skaits dubultojies dažu dienu laikā, tomēr vīrusa epicentrā – Ņujorkas štatā – karantīnu neievieš.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti