Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi; viens pacients miris

Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās 24 stundās veikti 1748 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 40 jauni inficēšanās gadījumi. Viena persona, kas bija vecuma grupā no 70 līdz 75 gadiem, ir mirusi.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 3 saslimušie inficējušies ārvalstīs – Ukrainā un Taizemē, 18 personas inficējušās no zināmiem infekcijas avotiem, 19 personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi.

Tāpat diennaktī stacionēti trīs pacienti ar Covid-19.

Kopumā stacionāros ārstējas 28 pacienti, tostarp četri ar smagu slimības gaitu.

Šie pacienti ir vecuma grupās no 40 līdz 70 gadiem. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 234 pacienti.

Latvijā kopā veikti 336 577 izmeklējumi, infekcija konstatēta 2126 personām, 1307 personas izveseļojušās, 39 mirušas.

Pagājušajā diennaktī 2,29% no visiem testiem bijuši pozitīvi. Ja šis rādītājs pārsniegtu 3% robežu, tad slimības izplatību varētu uzskatīt par strauju un nekontrolētu, atzīst epidemiologi.

Līdz šim lielākajā daļā saslimšanas gadījumu ir izdevies atrast inficēšanās avotu. Tā atkal ir inficēšanās gan kā saslimušo kontaktpersonām, gan atgriežoties no ārvalstīm.

“Ārējie riska faktori joprojām pastāv. Katru nedēļu no 20 līdz 30 saslimšanas gadījumiem ir saistīti ar to, ka cilvēki ir atgriezušies no ārzemēm. Un pēc atgriešanās tika konstatēta saslimšana vai inficēšanās. Šis faktors joprojām paliek spēkā, tāpēc ka citur situācija ir krietni sliktāka. Ceļojums uz to zemi vai valsti, kur saslimstība ir augsta, būtu apsverams ļoti rūpīgi un pie noteiktiem rādītājiem, kas ir 50 dotajā brīdī un vairāk [saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā], nebūtu rekomendējams braukt uz zemēm, kur ir inficēšanās risks tik liels,” atgādināja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

29. septembrī Latvijā atklāti 95 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Ņemot vērā ziņas par lokālajiem uzliesmojumiem Kuldīgā un Daugavpilī, valdība nolēma noteikt stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus abu pilsētu teritorijās, kas noteikti no 1. līdz 14. oktobrim.  

Infekcijai izplatoties arvien vairāk, Veselības ministrija skatīšanai valdībā virzīs priekšlikumu atsākt obligāto sejas aizsegu lietošanu sabiedriskajā transportā, informēja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti