Dienas ziņas

«Mežonīgo rietumu» cīņa par respiratoriem

Dienas ziņas

Saulkrastos slēgtas populārās atpūtas vietas

Valsts policija pārbauda ierobežojumu ievērošanu

Latgalē lielākais Covid-19 ierobežojumu pārkāpumu skaits saistīts ar pašizolācijas neievērošanu

Līdz ar ieviestajiem stingrākiem distancēšanās un pulcēšanās ierobežojumiem Valsts policija arī Latgalē ne vien pastiprināti pārbauda sabiedriskās vietas, bet arī uzrauga personas, kurām jāievēro pašizolācija vai karantīna. Pašlaik lielākais pārkāpumu skaits konstatēts saistībā ar pašizolācijas prasību neievērošanu.       

Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa darbinieki dodas pilsētas ielās, lai kārtējo reizi  pa skaļruņiem atgādinātu iedzīvotājiem par ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem distances un pulcēšanās ierobežojumiem. Tas ir viens no preventīviem pasākumiem, ko šobrīd Valsts policija īsteno, strādājot pastiprinātā režīmā.

Policijas Latgales reģionālās pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Gunārs Paškevičs stāstīja, ka policija pārbauda pašizolācijā esošos cilvēkus gan telefoniski, gan klātienē.

“Runājot konkrēti par Latgales reģiona pārvaldi, Rēzeknes iecirkņa apkalpojamo teritoriju, mēs praktiski divas reizes palielinājām esošo norīkojumu skaitu. Katru dienu tie ir trīs četri papildnorīkojumi,” stāstīja Paškevičs. 

Kopš valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, Valsts policija par aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu Latgales reģionā veikusi teju 500 preventīvas pārbaudes. 98 gadījumos ir uzsāktas administratīvās pārkāpumu lietvedības, par kurām var piemērot naudas sodu līdz pat 350 eiro.

“Lielākā daļa pārkāpumu ir par pašizolēšanās prasību neievērošanu. Šobrīd ir arī piemēroti sodi amplitūdā no 10 līdz 150 eiro.

Ja cilvēks būs kādu inficējis ar slimību, pārkāpjot karantīnu, tad var arī uzsākt kriminālprocesu,” atgādināja Policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

Valsts policija ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu kontrolē, ne vien patrulējot, bet arī reaģējot uz iedzīvotāju izsaukumiem. Rēzeknes iecirknī informācija par novērotiem likumpārkāpumiem tiek saņemta katru dienu.

“Pārsvarā iedzīvotāji informē par cilvēku pulcēšanos grupās, distances neievērošanu, kā arī ir informācija par pašizolācijas pārkāpumiem. Par šiem pārkāpumiem nedēļas laikā, piemēram, Rēzeknes iecirkņa apkalpojamā teritorijā sastādīti deviņi administratīvā pārkāpuma protokoli,” informēja Gunārs Paškevičs.

Šobrīd sociālajos tīklos plašu rezonansi un diskusijas izraisījusi arī informācija, ka Valsts policija piemēro naudas sodu, ja vienā automašīnā pārvietojas vairāk nekā divi cilvēki, kas nav vienas ģimenes locekļi. Lai gan šāda rīcība nav ieteicama, šobrīd Valsts policija par to nesoda.  

 KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4.aprīlī ziņots, miris viens no patversmes “Zilais Krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti