Informē par iedzīvotājiem tagad pieejamu lietotni «Apturi Covid»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No piektdienas, 29. maija,  iedzīvotājiem ir pieejama lietotne “Apturi Covid” jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai.

Saslimšanas ar vīrusinfekciju Covid-19 rādītāji Latvijā turpina pakāpeniski samazināties, tomēr līdz ar valsts noteikto ierobežojošo un drošības pasākumu samazināšanu, kā arī iespējamo ārkārtas stāvokļa atcelšanu, epidemiologi vērš uzmanību uz to, ka pandēmija nav beigusies.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā, pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares un zinātnes pārstāvji brīvprātīgi un bez maksas radījuši mobilo lietotni “Apturi Covid”.

Lietotne ir nozīmīgs instruments infekcijas izplatības ķēdes pārraušanai, jo ļaus ātrāk uzzināt, vai ir notikusi saskarsme ar personu, ka sasirgusi ar Covid-19, sniedzot iespēju savlaicīgāk doties pašizolācijā, lai neapdraudētu līdzcilvēkus, kā arī ātrāk vērsties pēc palīdzības pie mediķiem, ja nepieciešams.

Preses konferencē informē:

  • kā strādā lietotne, kādi ir tās darbības pamatprincipi;
  • kā lietotne palīdzēs atvieglot valstī ieviestos ierobežojošos pasākumus;
  • kāpēc lietotne ir būtisks solis, lai samazinātu Covid-19 izplatību Latvijā;
  • kur iedzīvotāji var iegūt lietotni, uz kādām ierīcēm tā darbosies;
  • kāds ir epidemiologu, SPKC un datu drošības ekspertu viedoklis par lietotni.

Preses konferencē piedalās premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”),  Slimību profilakses un kontroles (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta Infekciju slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa, ''Latvijas Mobilā telefona''  prezidents Juris Binde un “Web & Mobile” risinājumu izstrādes kompānijas “MakIT” valdes priekšsēdētājs Arvis Zeile.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti