Panorāma

Aizvien biežāk slimnīcā ieved novēloti

Panorāma

Epidemioloģiskā situācija pasliktinās

LIC gandrīz visi pacienti elpo papildu skābekli

Infektoloģijas centrā ir tikai piecas brīvas vietas Covid-19 slimniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piecas brīvas vietas, no tām tikai viena intensīvajā terapijā. Tāda situācija pirmdienas rītā bija Latvijas Infektoloģijas centrā, kas pandēmijas laikā kļuvis par vienu no lielākajām Covid-19 slimnīcām. Lielākā daļa no visiem pacientiem bez papildu skābekļa nevar, viņiem to nodrošina dienu un nakti. 

Situācija Latvijas slimnīcās ir kritiska. Latvijas Infektoloģijas centrā, kur Covid-19 pacientiem atvēlētas 100 gultas vietas, aizņemtas ir 95. Kādu pacientu pārved uz citu slimnīcu, bet vēl kādu uz Rīgu atved no reģionālās slimnīcas. Skābekļa maska ir gandrīz katram. 

"Mums ir pieeja skābeklim katrā palātā. Baloni mums ir tiem, kurus vedam uz rentgenu, sonogrāfiju, bet pie katras gultas ir skābeklis. Jā, un visiem ir gan maskas ar krājtelpām, gan parastas maskas. No 33 pacientiem 26 elpo ar skābekli," pastāstīja centra 10. nodaļas vadītāja Ludmila Ivančenko.

No visiem 95 slimniekiem 72 ir skābekļa atkarīgi.  Pa visu slimnīcu ir piecas brīvas vietas. Nodaļas ir pārpildītas. 

"Pašlaik mums ir pilna nodaļa, viena brīva vieta.

Mums ir vidēji smagi un smagi slimnieki, reanimācijā arī ir pilna un divus slimniekus pārvedām. Stājas jauni slimnieki, skābekļa atkarīgi. Pēdējie inficējušies no bērniem, kuri izslimo bez simptomiem. Tētis smagā, ļoti smagā  stāvoklī. Nē, mums kovids nav beidzies," uzsvēra Ivančenko.

Pēc Infektoloģijas centra galvenās ārstes Baibas Rozentāles teiktā, iespējams, mānīgo iespaidu par situācijas uzlabojumiem rada tas, ka daudziem slimotājiem ir viegla slimības gaita. Tāda ir aptuveni 40% sasirgušo. 

"Tie ir laimīgi cilvēki. Viņiem, ja apkārt nav neviena, kas slimo smagi, liekas, nu kas tad tur. Nē, tas nav sīkums. Ja 10–11 no simta nomirst, tas nav sīkums! Mūsu pacientu vidū tomēr vairāk ir pēc 50 gadiem. Ir 35, 45, tie slimo vidēji smagi. Tā kā jāsaka, esiet iejūtīgi. Jo viņi ir ar paaugstinātu asinsspiedienu, ar diabētu, ar aterosklerozi. Tieši ar tām slimībām, ar kurām kovids norit smagi," stāstīja Rozentāle.

Par to, ka vietu skaits ir pavisam niecīgs, pirmdien ziņoja vairākas ārstniecības iestādes ne tikai Rīgā, bet arī novados. Savukārt Covid-19 matemātika ir vienkārša. No visiem inficētajiem, kam Covid-19 atklāts, septiņi līdz astoņi procenti divu nedēļu laikā nokļūs slimnīcā. Un katrs vienpadsmitais no ievestajiem nebrauks atpakaļ uz mājām, jo nomirs.

 KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti