Panorāma

Covid-19 skāris pusi Rīgas skolu

Panorāma

Panorāma

Covid uzliesmojums sociālās aprūpes centros Kurzemē

Divos sociālās aprūpes centros Kurzemē atklāts Covid-19 uzliesmojums

Covid-19 saslimšanas uzliesmojums atklāts divos sociālās aprūpes centros Kurzemē. Plašākā saslimstība konstatēta Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" Dundagas filiālē, kā arī Latvijas Sarkanā krusta sociālās aprūpes centrā "Venta" Kuldīgā. Atsevišķi saslimšanas gadījumi pagājušajā nedēļā konstatēti vēl četros sociālās aprūpes namos. Lielākajai daļa sasirgušo – it īpaši pansionātos, kur vakcinēto ir daudz, slimība norit vieglā formā, bet ir arī izņēmumi.

Šīs nedēļas Covid-19 izplatības sociālās aprūpes centros monitorings atnesa nepatīkamu pārsteigumu – palieli uzliesmojumi divos centros. Dundagā un Kuldīgā.

Dundagas sociālās aprūpes centrā slimība skārusi jau 80 cilvēku - gan centra klientus, gan darbiniekus.  Tur visi klienti ir vakcinēti un lielākajai daļai slimība noritējusi bez simptomiem - vairākums jau atveseļojušies.

Turpretī Kuldīgas sociālās aprūpes namā "Venta", kur daļa klientu nav vakcinēti, saslimuši 20 cilvēki, daļai nevakcinēto pacientu ir smaga slimības gaita.

Kas Dundagas sociālās aprūpes centrā ienesis infekciju, nav zināms. Tas varētu būt gan apmeklētājs, gan arī darbinieks, piemēram, pēc veikala apmeklējuma, vērtēja aprūpes iestādes vadītāja Ieva Dinsberga.

"Man gribas uzsvērt sabiedrībai, ka varbūt nestaigājam [apkārt], ja tiešām esam ar augšējo elpceļu saslimšanām vai ar paaugstinātām temperatūrām, vai ožas traucējumiem. Varbūt nestaigājam pa ielām un nevedam savus bērnus uz skolām un bērnudārziem, bet dodamies labāk pie saviem ģimenes ārstiem nekā šo lietu tā kā mazliet gribam paslēpt. Līdz ar to ir izveidojusies šāda situācija, kādā pašlaik esam mēs," atzina valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" Dundagas filiāles vadītāja Ieva Dinsberga.

Mēs neesam tie, no kurienes slimība sākās – uzsvēra Dinsberga. Viņa atzina, ka gaisotne Dundagā ir nospiedoša, jo slimības izplatībā daudzi vainojot tieši sociālās aprūpes centru.

"Mēs tiekam visur aprunāti. Un es saku, kā ir, – gandrīz lamāti, ka mēs esam tie vainīgie. Bet nebūt jau tā nav," sacīja Dinsberga.

Latvijas Sarkanā krusta sociālās aprūpes centrā "Venta" Kuldīgā slimība uzliesmojusi šonedēļ un kopumā atklāti 20 saslimšanas gadījumi. No aprūpes nama 50 klientiem 19 nav vakcinēti. Tagad trīs no nevakcinētajiem nonākuši slimnīcā.

"Tur vairāk bija tāda kā panika. Un vakcinētie – tie jau bija ar zemāku temperatūru, 37 grādi. Un nevakcinētie tika aizvesti uz slimnīcu ar elpas trūkumu. Bet tiem visiem pāri 90 gadiem," stāstīja Latvijas Sarkanā krusta Kurzemes komitejas izpilddirektore Anita Boitmane.

Boitmanes pārraudzībā kopumā ir pieci reģiona sociālās aprūpes centri. Atšķirībā no Kuldīgas, citos vakcinēto klientu daļa ir krietni lielāka.

""Venta" paņēma to nedaudz vaļīgāk, jo pagājušo gadu, kad bija lielākais bums, viņi izspruka tam cauri. Un viņi izdomāja, ka dzīvo alā, ka tur neviens saskarsmē ne ar vienu nav un viņiem viss būs labi," teica Boitmane.

Sociālās aprūpes centra vadītāja atzīst, ka par vakcinēšanos grūtāk ir pārliecināt tos klientus, kuru piederīgie neatbalsta šādu soli. Iespējams, tagad situācija mainīsies.

"Tagad ir tā, ka tie piederīgie, kas negribēja to darīt, – viņiem būs jāizvērtē, kā rīkoties tālāk, jo no pirmdienas visiem viņiem jāstaigā ar maskām. Viņi visi atsevišķi dzīvo, atsevišķi ēd, atsevišķi pārvietojas. Viņiem grūtības ir lielākas, un piederīgie tagad to izvērtē un sāk jau saprast, ka kaut kas ir jādara," sacīja Latvijas Sarkanā krusta Kurzemes komitejas izpilddirektore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt