Dievkalpojumiem turpmāk jānotiek tikai personāla ietvaros, nedrīkst pulcēt draudzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tieslietu ministrijā pirmdien, 30. martā, izstrādāja rekomendācijas reliģiskajām organizācijām saistībā ar drošības pasākumiem Covid-19 dēļ. Ir aizliegta jebkāda reliģiskā pulcēšanās. Dievkalpojumi turpina notikt, bet bez klātienes apmeklētājiem. Dievnamus aicina meklēt iespējas dievkalpojumus raidīt tiešraidēs.

Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis stāsta, ka arī Lieldienās cilvēkiem jāpaliek mājās. "Es domāju, ka visas baznīcas pakļaujas tam, ko mūsu valsts vadītāji ir ieteikuši, līdz ar to tādi dievkalpojumi, kur būs cilvēku pulcēšanās, nenotiks. Ja līdz šim varēja izlīst caur adatas aci ar to pulcēšanos līdz 50 cilvēkiem, tad tagad tas vairāk nav iespējams. Luterāņiem LTV pārraidīs dievkalpojumu, arī baptisti domā par pārraidi "Rīga TV24". Šis ir laiks, kad mums jābūt paklausīgiem, šis ir laiks, kad mums jāsargā sevi un citus un jāpaliek mājās," pauž Mažis.

Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis par ierobežojumiem
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Savukārt Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu draudzē stāsta, ka visiem ir jāpielāgojas. Uz dievnamu nevajadzētu nākt. Īpaši vecāka gada gājuma cilvēkiem. Draudzes prāvests Andris Kravalis stāsta, ka ļoti daudzas draudzes piedāvā dievkalpojumus tiešsaistē.

Andris Kravalis par draudzes darbu
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

"Arī garīdznieki mirst. Mums tiks piegādāti aizsarglīdzekļi. Mēs tiekam aicināti pie veciem un slimiem cilvēkiem. Jāievēro piesardzība. Labi, ka valsts nāk palīgā. Apzinām respiratoru, tērpu [krājumus]. Esam aicināti kalpot - tāpat kā medicīnas, policijas darbinieki. Cilvēkiem vispareizāk ir palikt mājās," skaidro Kravalis.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Saeima 20. martā steidzamības kārtā divos lasījumos atbalstīja vairākus grozījumus un valdības virzīto likumu Covid-19 izplatības dēļ grūtībās nonākušo uzņēmumu un to darbinieku atbalstam, tostarp dīkstāves pabalstus. Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Līdz pirmdienai, 30. martam, Latvijā konstatēti 376 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti