Daugavpils skolās uzstāda termokameras

Šobrīd skolēni mācās attālināti un mācību process ir kardināli mainījies, tomēr, lai brīdī, kad bērni atgriezīsies skolās, viņi būtu maksimāli pasargāti no saslimšanas riskiem, Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs ir uzstādītas termokameras jeb termovizori. Tās ir ierīces, kas attālināti nosaka cilvēkus ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru.  

ĪSUMĀ:

  • Uzstādīt bezkontakta termokameras skolās dome nolēma jau vasarā.
  • Kameru iegāde pašvaldībai izmaksāja aptuveni 77 000 eiro.
  • Iekārtas uzstāda 19 skolās, pašlaik tās testē un kalibre.
  • Kameras ir izvietotas iekštelpās uzreiz pie ieejas mācību iestādē.
  • Temperatūras mērījumi ir ar 0,5 grādu precizitāti.
  • Dati nonāks datorā, un skolas medmāsa vērtēs katru konkrēto gadījumu.
  • Kameras nav bīstamas veselībai.
  • Šobrīd testēšana notiek ar skolu personālu.  

Lēmumu par bezkontakta termokameru nepieciešamību Daugavpils izglītības iestādēs Daugavpils dome pieņēma vēl pērn vasarā. Jau ir noticis termokameru iepirkums, tās pašvaldībai izmaksāja aptuveni 77 000 eiro, un iekārtas jau uzstādītas Daugavpils izglītības iestādēs, informēja pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (Latgales partija).

„Termokameras fiksē noteiktu temperatūru tām personām, kas skolā ienāk.

Ja temperatūra ir paaugstināta, tad tas nozīmē, ka cilvēks ir slims ar kādu vīrusu un viņam skolā nebūtu jāatrodas. Kopumā bija pieņemts lēmums termokameras uzstādīt 19 Daugavpils skolās, tostarp Saules skolā. Pavisam būs uzstādītas 34 ķermeņa temperatūras monitoringa kameras. Šobrīd kameras skolās jau ir uzstādītas, arī programmatūra ir, un notiek to testēšanas un kalibrēšanas darbi,” stāstīja Dukšinskis.

Daugavpils Centra ģimnāzijā termokamera, kas vizuāli atgādina parastu videonovērošanas kameru, vēl šīs nedēļas sākumā darbojas testa režīmā, stāstīja skolas direktors Jurijs Visockis.

“Protams, ka tā ir ļoti laba lieta, jo mēs uzreiz varēsim pamanīt tos izglītojamos, kuriem ir paaugstināta temperatūra. Ja gadījumā vecāki nav no rīta to pamanījuši, tad, sazinoties ar vecākiem, bērnu sūtīsim mājās,” klāstīja direktors.

Kameras ir izvietotas iekštelpās uzreiz pie ieejas mācību iestādē – vietā, kura maksimāli pārklāj ienākošo cilvēku plūsmu. Ķermeņa temperatūras mērījumi ir ar 0,5 grādu precizitāti, lai to noteiktu, nevajadzēs speciāli apstāties, tuvināt pieri, noņemt brilles un tamlīdzīgi.

Iegūtie dati nonāks datorā, un tālāk skolas medmāsa tiks skaidrībā par katru konkrēto gadījumu.

Kameras nav arī bīstamas veselībai, uzsvēra Jānis Dukšinskis.

“Dažiem vecākiem ir bažas, vai tur nebūs radiācijas kā rentgenā. Bet, nē, nekādus viļņus tie neizstaro, tikai nolasa temperatūra. Ir vēl, protams, dažas nianses, īpaši tagad ziemā, kad cilvēki iet telpās ar cepurēm un ar masku, kad ir grūti nolasīt temperatūru. Tāpēc izstrādāsim noteikumus, pirms ieiet skolā, galvas sega būs jānovelk, bet maskas būs obligāti jāatstāj, līdz ar to termokamera precīzāk varēs nolasīt ķermeņa temperatūru,” skaidroja Dukšinskis.

Šobrīd, kad skolas no skolēniem ir faktiski brīvas, testēšana notiek ar skolu personālu.

KONTEKSTS:

Līdz 7. februārim tiks pagarināti pašlaik spēkā esošie drošības pasākumi, lai mazinātu saslimstību ar Covid-19.

1.–4. klašu skolēni no pirmdienas, 25. janvāra, mācības atsāks attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt