Dienas ziņas

Viļakas novadā medības izvērtās par traģēdiju

Dienas ziņas

Rīgā sociālās aprūpes centru darbiniekiem sola piemaksas

Nepilnības "Covidpass.lv" sistēmā

«Covidpass.lv» nepilnības – neskaidri definēti noteikumi par darbu ārzemēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ieceļotāju uzskaites un kontroles sistēmā “Covidpass.lv” atklājušās nepilnības – nav skaidri saprotams, uz kāda veida darbu ārvalstīs attiecināms izņēmums par pašizolācijas neievērošanu. Tas rada problēmas gan tiem, kuri dodas komandējumos, gan arī likumsargiem.

Apmācību vadītāja Ingrīda Kudure katru nedēļu dodas divu līdz trīs dienu ilgā komandējumā uz Tallinu. Atgriežoties Latvijā, viņa ik reizi aizpilda “Covidpass” anketu, atzīmējot, ka brauciens veikts darba uzdevumā. Ministru kabineta (MK) noteikumi paredz – šādā gadījumā 10 dienu pašizolāciju var neievērot. Taču sieviete katru reizi saņem ziņas no likumsargiem, ka viņa ir kontrolējamo personu lokā. 

“Tas kuriozākais gadījums bija pagājušajā nedēļā, kad man atnāca vienā mirklī divi e-pasti – vienā gadījumā, kur man pašizolācija ir jāievēro, otrā, ka pašizolācija jāievēro tikai tad, ja esmu braukusi privātajā braucienā. Man zvanīja no policijas iecirkņa inspektore. Izskaidroja, ka viņiem ļoti daudz šādu gadījumu, ka viņiem atnāk saraksts ar cilvēkiem, kuri būtībā nebūtu jāapseko dzīvesvietās,” skaidroja Kudure. 

Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldē apstiprināja, ka šādu gadījumu patiešām netrūkst. Likumsargi norādīja uz nepilnībām “Covidpass” sistēmā un neskaidri definētiem noteikumiem, jo iedzīvotājiem bieži nav skaidrs, kāda veida darbs ārvalstīs uzskatāms par izņēmumu. 

“Noteikumi ir ļoti plaši izveidoti, un ir daudz dažādu variantu, kā cilvēki brauc uz ārzemēm. Ir dažādi darba varianti, bet šajā gadījumā sistēma paredz atzīmēt tikai vienu – darba vizīti. Daļa varbūt arī nepareizi saprot  un atzīmē to, kas uz darba vizīti neattiecas. Līdz ar to policijas darbinieki ir tiesīgi pakontrolēt, pazvanīt,” skaidroja VP inspektors Jānis Vehi. 

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra pārstāvis Jānis Dreimanis skaidroja, ka tuvākajā laikā problēma tiks atrisināta: “Ir pareizi konstatēts, ka nav identificēti šie Ministru kabineta noteikumos esošie izņēmuma gadījumi, ka tiem paredzēts piezīmju lauks, lai paskaidrotu konkrēto gadījumu. Šo problēmu nosacīti esam apzinājuši. Tuvākajā laikā mēģināsim iestrādāt sistēmā spēcīgākus veidus, kādā norādīt personas esamību, kustību ārā no Latvijas Republikas, lai atvieglotu darbu gan policijas darbiniekiem, gan, protams, radītu lielāku skaidrību pašiem ieceļotājiem.” 

Veicot Latvijā ieceļojošo cilvēku kontroli, robežsargi un zemessargi pirmdien pārbaudījuši vairāk nekā 1300 personas, no kurām 30% “Covidpass” anketas nebija aizpildījuši. Par prasību neievērošanu var piemērot sodu līdz diviem tūkstošiem eiro. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī - jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti