Panorāma

RSU virusologi pēta «latviešu covid»

Panorāma

Panorāma

COVIDPASS.LV - jaunā ceļotāju anketa

Covidpass.lv - jaunā ceļotāju anketa

Aptuveni mēneša laikā Latvijā tiks ieviesta elektroniska ceļotāju anketēšana, ko šobrīd veic pasažieru pārvadātāji. Transporta kompānijas sūkstās par papīru kalniem, kad visu pārvadāto pasažieru aizpildītās anketas par pašizolācijas vietu jāsavāc un jānodod atbildīgajiem dienestiem. Jaunā vietne covidpass.lv šobrīd tiek izstrādāta un līdz oktobra vidum tiks ieviesta.

Šobrīd tiem cilvēkiem, kas mūsu valstī ieceļo ar kādu pasažieru pārvadātāju, proti, autobusu, vilcienu, prāmju vai aviokompāniju, jāaizpilda papīra anketa. Tajā jānorāda valsts, no kuras cilvēks ieceļo, tās valstis, kas apmeklētas iepriekšējās divās nedēļās, un vieta, kur plānots pavadīt pašizolāciju, ja tāda paredzēta. Transporta kompānijām tas nozīmē ļoti daudz birokrātijas.

"Papīra kaudze sanāk diezgan liela, ņemot vērā, ka lidmašīnā var būt līdz 145 pasažieriem, tad apmēram tik daudz anketu arī varētu būt. Stjuartiem šīs anketas jāpaņem no mūsu ofisa, un viņi paši ņem viņas uz lidojumu, un pēc tam viņi nes arī viņas atpakaļ, mēs arī paši viņas drukājam, viņas priekš apkalpēm tiek iepriekš sagatavotas," norādīja "airBaltic" salona standartu speciālists Gatis Stanga.

Jaunajā elektroniskajā sistēmā, kas aptuveni mēneša laikā būs pieejama vietnē "covidpass.lv", cilvēks pats diennakti pirms mūsu valsts robežas šķērsošanas ievadīs jau šobrīd pieprasīto informāciju. Tā centralizēti nonāks Valsts robežsardzes un Valsts policijas rīcībā.

"Apliecinājumam ir jābūt aizpildītam pirms robežas šķērsošanas, 24 stundas ir ņemtas vērā, lai nebūtu situācijas, ka ieceļotājs aizpilda anketu ilgāku laiku iepriekš, aizmirst, ka ir kaut kāda epidemioloģiskā situācija mainījusies, varbūt viņš ir pats piemirsis, ka šī valsts, kas bija baltajā sarakstā, tagad ir krāsaina un uz viņu attiecas pašizolācijas prasības, – lai nebūtu šādu neskaidrību, mēs esam izvēlējušies 24 stundu logu pirms ieceļošanas," skaidro Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra pārstāvis Jānis Dreimanis.

Pēc anketas aizpildīšanas ceļotājs saņems apstiprinājuma ziņu vai e-pastu, kas būs jāuzrāda pirms kāpšanas uz klāja, iekāpšanas autobusā, vilcienā vai lidmašīnā. Pēc izmaiņām normatīvajos aktos šis apstiprinājums būs jāaizpilda un pēc robežsargu vai policistu pieprasījuma jāuzrāda arī tiem, kas Latvijā ieceļos ar savu personisko transporta līdzekli. Jo šobrīd šie ceļotāji principā netiek un nevar tikt kontrolēti.

"Skaidrs, ka šobrīd uz iekšējām robežām šī robežkontrole nenotiek un juridiska pamata jebkuru LT [Lietuvas] vai EE [Igaunijas] transportlīdzekli, kuram ir šo valstu reģistrācijas zīmes, tiesiska pamata apturēt nav," atzina Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Elektroniskā formā anketa būs jāaizpilda pilnīgi visiem ceļotājiem. Un, ja policija konstatēs, ka cilvēks to nav laikus aizpildījis vai pārkāpj pašizolācijas prasības, viņam varēs piemērot administratīvo sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti