Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lietuvā slimnīcas brīdina par gultasvietu izbeigšanos

Covid-19 konstatēts sociālās aprūpes iestādēs

Covid-19 atklāj Saulkrastu slimnīcā un Sociālās aprūpes mājā, kā arī Rēzeknes pansionātā

Covid-19 konstatēts pašvaldības SIA “Saulkrastu slimnīca” astoņiem darbiniekiem un deviņiem pacientiem, kā arī Sociālās aprūpes mājas diviem darbiniekiem un septiņiem klientiem. Jaunais koronavīruss atklāts arī vairākiem Rēzeknes pansionāta klientiem un darbiniekiem.

Uzliesmojums Saulkrastos 

Saulkrastu novada dome paziņojumā medijiem norādīja, ka darbinieku un klientu testēšana tika veikta nekavējoties pēc tam, kad Sociālās aprūpes mājā vienam klientam tika konstatēts Covid-19, par ko tika saņemta informācija no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas. Situācija ir bīstama ar to, ka

šobrīd konstatētajos 26 Covid-19 gadījumos vīrusa simptomi nav novēroti.

Līdz ar to esot īpaši svarīgi apzināt kontaktpersonas, lai veiktu kontaktpersonu pārbaudi.

Saulkrastu slimnīcas un Sociālās aprūpes mājas vadītājas sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), lai pieņemtu lēmumus par turpmāko abu iestāžu darbību, traumpunkta darbību, slimnīcas telpās esošo pakalpojumu sniedzēju darbību.

Aicina Saulkrastu slimnīcas un Sociālās aprūpes mājas klientus tuvākajā laikā – līdz turpmākai informācijai – neapmeklēt attiecīgās iestādes,

 ievērot visus valstī noteiktos drošības līdzekļus.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis Kristaps Feldmanis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (Latvijas Reģionu apvienība) trešdien, 28. oktobrī, sasaucis krīzes vadības grupas sēdi, kuras laikā tika nolemts maksimāli organizēt visām pašvaldības iestādēm darbu attālināti. Saulkrastu slimnīcai un Sociālās aprūpes mājas vadītājām uzdots organizēt darbu, norobežojot veselos pacientus, un pieņemt lēmumus turpmāko iestāžu darbībai.

Līcis Latvijas Radio atzina, ka situācija ir sarežģīta, jo Covid-19 konstatēta medmāsām, kuras apkalpo pacientus: “Šī apkalpošana ir jāveic nepārtraukti. Tātad, kā šo darbu nodrošināt, tas ir pats sarežģītākais.”

Tāpat Saulkrastu domes vadītājs paziņojumā medijiem aicināja iedzīvotājus ievērot visus valstī noteiktos spēkā esošos noteikumus saistībā ar Covid-19, ievērot 2 metru distanci un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Pašvaldība sadarbībā ar SPKC cer nodrošināt īslaicīgu mobilo testēšanas punktu Saulkrastos, lai pārbaudītu iedzīvotāju veselību.

Uzliesmojums Rēzeknē

Covid-19 konstatēta arī vairākiem Rēzeknes pansionāta klientiem un darbiniekiem, liecina informācija Rēzeknes domes mājaslapā.

Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns informēja, ka 21. oktobrī viens no pansionāta klientiem tika aizvests uz slimnīcu, kur 23. oktobrī viņš zaudēja dzīvību. Tajā pašā dienā tika saņemti Covid-19 analīžu rezultāti, kas izrādījās pozitīvi.

Ņemot vērā analīžu rezultātus, pārbaudīti tika visi pansionāta klienti un darbinieki. Saņemot analīzes, noskaidrojās, ka

Covid-19 konstatēta 12 klientiem un 8 darbiniekiem.

Rēzeknes sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.Renāte Lazdiņa

“Tika izstrādāts rīcības plāns un instrukcija, kā pansionātā ierobežot vīrusa izplatību. Darbinieki ar pozitīvajiem analīžu rezultātiem aizsūtīti izolācijā, savukārt kontaktpersonas atrodas karantīnā. Visi saslimušie klienti ir norobežoti un izvietoti atsevišķā ēkas stāvā, kur tiek stingri uzraudzīts viņu veselības stāvoklis,” informēja Arbidāns.

Pensionāru sociālo pakalpojumu centra vadītāja vietniece sociālo un mediju jautājumos Daina Sidoruka stāstīja, ka “panikas īpaši nav, varbūt darbinieku vidū, jo viņi atgriežas mājās pie ģimenēm, uztraucas, lai neaiznestu uz savam mājām šo vīrusu. Klientu vidu mēs stāstam, skaidrojam, novērojam klientus katru dienu, nedaudz satraukti tomēr ir.” 

Runājot par iespējamiem inficēšanas avotiem, tiek minēts, ka viens no tiem ir bijusi mirusī kliente, kurai bija pozitīvas Covid-19 analīzes. Vīrusu varēja atnest kāds no apmeklētajiem vai arī inficēšanās notika dažu darbinieku neapzinības dēļ. Bažas rada tas, ka slimība norit bez jebkādiem raksturīgiem simptomiem. Simptomi netika novēroti arī mirušai pacientei.

“Viņa jau no septembra no Infekcijas nodaļas atnāca pie mums, ar plaušu pneimoniju. Mēs karantīnu izturam savu, pēc tam atkal slimnīcā. Viņa periodiski bija gan tur, gan pie mums” stāstīja Gunārs Arbidāns.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa")  paziņojumā aicināja iedzīvotājus nopietni attiekties pret ierobežojumiem: “Aicinu iedzīvotājus sekot līdzi savam veselības stāvoklim un jebkādu aizdomu gadījumā sazināties ar ģimenes ārstu. Tikai ar savu atbildību mēs varēsim vīrusa izplatību ierobežot. Šobrīd ļoti svarīgi, lai mēs varētu izsekot vīrusa izplatības gaitu un to ierobežot.”

Arī Rēzeknes pašvaldība un pārvalde “Sociālais dienests” aicina iedzīvotājus ievērot spēkā esošos ierobežojumus, publiskās vietās lietot mutes un deguna aizsegus, ievērot distanci un tīrīt rokas ar dezinfekcijas līdzekļiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 15. novembrim.

Plānots arī pakāpeniski palielināt koronavīrusa analīžu jaudas aptuveni divas reizes līdz 8000 testu dienā, kā arī atjaunot piemaksas mediķiem, kuri iesaistīti pandēmijas apkarošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt