Centrs «Marta»: Covid-19 krīzes laikā ziņots par ģimenes vardarbības upura slepkavību

Centrs “Marta” turpina novērot ģimenes vardarbības pieaugumu Covid-19 krīzes laikā, un diemžēl šajā laikā ziņots arī par vienu upura slepkavības gadījumu.  

Centra speciāliste Irina Mazurika norāda, ka ārkārtas situācijas un ar to saistītās mājsaimniecību izolācijas sākumā zvanu bijis maz, taču maijā to skaits pieaudzis divas reizes. Turklāt vien puse klientu spējusi pāriet uz tiešsaistes konsultācijām attālināti.

Irina Mazurika atzina, ka tie ir “smagākie ievainojumi salīdzinājumā ar to, kādus stāstus mēs esam dzirdējuši pirms tam”.  

“Un pa šo laiku diemžēl mēs esam piedzīvojuši arī viena upura slepkavības gadījumu,” atklāja Mazurika.

“Mēs ierosinātu, ka vajadzētu pievērst lielāku uzmanību augsta riska vardarbības gadījumiem, jo šobrīd sociālās rehabilitācijas pakalpojums visiem vardarbības gadījumiem ir vienāds un paredz 10 konsultācijas, ar iespēju pagarināt un piešķirt papildu speciālistu konsultācijas,” stāstīja Mazurika.

Irina Mazurika: Par vardarbību ģimenē
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

“Tomēr tajos gadījumos, kur ir jau kaut kādi augsti riski dzīvībai un veselībai, būtu nepieciešama individualizētāka pieeja. Principā gan speciālists, lai varētu veltīt vairāk laika, gan attiecīgi, lai tam būtu paredzēts finansējums. Tas palīdzētu novērst nopietnus negadījumus,” pauda Mazurika.

Saeimas sociālo un darba lietu komisija otrdien, 26. maijā, plāno apspriest ar vardarbību ģimenē saistītās tendences krīzes laikā. Novēroto aktualizēs arī centrs “Marta”, kas secina, ka patlaban zvanītāji vairāk vēršas pēc palīdzības par smagākiem fiziskas vardarbības gadījumiem.

KONTEKSTS:

Iekšlietu ministrija jau aprīļa sākumā norādīja, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pavasari palielinājies izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem.

Covid-19 ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā pašizolācijas un attālinātā darba dēļ aizvien vairāk laikā ģimenes pavada mājās, turklāt tagad vecākiem arī jāpalīdz bērniem, kuri mācās mājas attālināti, kas palielina spriedzi un izprovocē strīdus un vardarbību.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti