Iekšlietu ministrija: Palielinājies izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saslīdzinājumā ar iepriekšējā gada pavasari palielinājies izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem, liecina Valsts policijas rīcībā esošā statistika, informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

IeM norāda, ka izsaukumi uz ģimenes konfliktu tiek reģistrēti ne tikai kā notikumi, kas saistīti ar vardarbību ģimenē, - lielu daļu no tiem veido arī sadzīviska rakstura konflikti, kur vardarbība nav pielietota, un citi tamlīdzīgi gadījumi.

Šobrīd dienā ir vidēji 32 izsaukumi, salīdzinot ar vidēji 21 pērn.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzsver, ka, neatkarīgi no dienestu noslogojuma saistībā ar Covid-19 kontrolēm, vardarbības ģimenēs gadījumi kā vienmēr tiek vērtēti ļoti nopietni, un ka pret varmākām iecietības nebūs.

"Diemžēl, palielinoties laikam, kas Covid-19 pandēmijas dēļ tiek pavadīts mājās, redzam arī paaugstinātu ģimenes konfliktu skaitu, kuros spiestas iesaistīties tiesībsargājošās iestādes. Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, četras brīvās dienas uz Lieldienām būs īpaši izaicinošas daudzām ģimenēm, tādēļ aicinu vienam pret otru būt cieņpilniem un tolerantiem, kā arī aicinu personām, kas cieš no vardarbības, nebaidīties un vērsties pēc palīdzības un nepieciešamības gadījumā pieprasīt nošķiršanu. Lai gan medijos šobrīd pārsvarā lasām par izolācijas vai karantīnas pārkāpējiem, citi noziegumi nebūt nav palikuši “otrajā plānā”, un noziedzīgās personas tiks bargi sodītas,” pauž Ģirgens.

Iekšlietu ministrs atgādina, ka pēc cietušās personas vēlmes policija izsaukuma laikā var piemērot varmākas nošķiršanu no ģimenes līdz astoņām dienām. Šādu policijas lēmumu var pieņemt tikai uz cietušās personas rakstveida pieteikuma pamata. Kad policijas darbinieks ir pieņēmis lēmumu par nošķiršanu un noformējis to rakstiski, varmāka mutiski tiek informēts par iespējamām apmešanās vietām tuvākajā apkārtnē. Ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai jautājumu par turpmāku varmākas nošķiršanu skatītu tiesa, tad to ir iespējams izdarīt gan ar policijas starpniecību, gan cietušajai personai pašai iesniedzot tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību.

“Tāpat aicinu arī līdzcilvēkus nebūt vienaldzīgiem un ziņot policijai, ja blakus dzīvoklī vai mājā dzirdams ģimenes konflikts, kā arī ja ir zināms, ka konkrētā persona cieš no vardarbības ģimenē. Šajos mums visiem neierastajos apstākļos pavadīsim svētkus sirsnīgi un mierpilni, novērtējot un atbalstot cilvēkus sev apkārt,” uzsver ministrs.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru otrdien, 7. aprīlī, nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti