Būtiski pieaudzis patērētāju tiesībsargu saņemto sūdzību skaits

Līdz ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju būtiski pieaudzis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā saņemto sūdzību un sniegto konsultāciju skaits. Visvairāk sūdzību saņemts par avio un citiem tūrisma pakalpojumiem, kā arī izklaides pasākumiem, kas ierobežojumu dēļ ir atcelti vai pārcelti uz citu laiku.

Galvenokārt patērētājiem neskaidrie jautājumi saistīti ar to, kā rīkoties, kad aviokompānijas neatmaksā naudu par atceltiem lidojumiem, kad tūrisma operatori neatgriež naudu par nenotikušiem ceļojumiem.

Bet vislielākās neskaidrības arī patērētāju tiesību sargiem ir par situācijām, kurās mainīts pasākuma norises laiks, bet tad cilvēki to nevar apmeklēt.

“Protams, ka lielākoties šīs problēmas cilvēkiem ir pamatotas, jo naudiņa atpakaļ pienākas par nenotikušiem pasākumiem un tamlīdzīgi. Mēs, protams, arī saprotam otru pusi, ka to visu reizēm nevar izdarīt tik ātri. Runājot par pasākumiem, šobrīd īsti tādu risinājumu nav. Daudzi pasākumu organizētāji jau nezina, vai viņi to varēs pārcelt. Kad tas vispār būs atļauts? Es teiktu, ka šobrīd daudzās jomās cilvēkiem būtu  jāpagaida,” sacīja PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa.  

Ņemot vērā, ka šī ir netradicionāla un iepriekš neprognozējama situācija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrā uzskata, ka pasākumu pārcelšana uz citu laiku tomēr būtu jāpieņem gadījumos, kad naudu atmaksāt organizatori nevar.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti