Burovs uzstāj uz ārkārtēju situāciju Rīgas atkritumu lietā

Rīgas mērs Oļegs Burovs no "Gods kalpot Rīgai" uzskata, ka ārkārtējas situācijas izsludināšana galvaspilsētā atkritumu apsaimniekošanas jomā ir nepieciešama, ņemot vērā, ka visi iedzīvotāji līdz 15.septembrim nepagūs parakstīt jaunos līgumus. To viņš šodien sacīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē. Taču, ka valdība šodien lēmumu par ārkārtēju situāciju, kuras izsludināšanu neatbalsta Konkurences padome, nepieņems, Rīgas dome ir gatavi rīkoties paši.

"Atbilstoši Konkurences padomes (KP) uzdevumiem, mēs rakstiski jautājām četriem operatoriem, vai viņi ir gatavi uz esošā līguma bāzes turpināt atkritumu izvešanu. No viņiem tikai viens atbildēja, ka "jā". Ņemot vērā, ka [ikvienam], izņemto KP juristu, ir pārliecība, ka šis process ir nelikumīgs, mēs plkst.16.00 gaidīsim Ministru kabineta ārkārtas sēdi un pēc MK lēmuma rīkosimies atbilstoši ārkārtas procedūrai. Ja MK sēde nenotiek, vai būs vēlreiz atlikta, man nav variantu un mēs šodien sludināsim sarunu procedūru, un organizēsim visu, lai atkritumus var izvest svētdien no paša rīta," sacīja Burovs.

KONTEKSTS:

15. septembrī Rīgā bija paredzēts mainīt atkritumu apsaimniekotāju – četru kompāniju vietā atkritumus izvestu "Tīrīga", kurai Rīgas dome bija paredzējusi uzticēt šo darbu uz 20 gadiem. Taču Konkurences padome iebilda pret šādu monopolu un nepilnu nedēļu pirms atkritumu izvedēju maiņas liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Rīgas dome pārsūdzēs šo lēmumu.

Vienlaikus konkurences uzraugi bija likuši pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet Pūce norādīja, ka tas nav iespējams un aicināja izsludināt ārkārtējo situāciju, bet valdība 10. septembrī par to nevienojās un uzdeva Rīgas domei pildīt Konkurences padomes lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti