Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar VARAM ministru Juri Pūci

Ministrs: Rīgas domei nav pilnvaru automātiski pagarināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu operatoriem

Lai gan Konkurences padomes lēmumā par pagaidu noregulējumu uzdots Rīgas domei atjaunot un turpināt līgumus ar līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem, Rīgas domei likumā nav pilnvaru automātiski pagarināt līgumu ar tiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par”!).

Ministrs atzina, ka pēc Konkurences padomes lieguma “Tīrīgai” pagaidām sākt atkritumu izvešanu Rīgā nav garantiju, ka nākamnedēļ pilsētā nesāksies atkritumu haoss. Viņš gan solīja darīt visu iespējamo, lai nepieļautu šādu situāciju.

Pūce skaidroja, ka likums neļauj turpināt līgumus ar līdzšinējiem četriem atkritumu izvedējiem: “Esošie atkritumu apsaimniekošanas līgumi beidz savu termiņu neatkarīgi no Konkurences padomes lēmuma. Un pusnaktī no sestdienas uz svētdienu atkritumu apsaimniekošanas līgumi vairs nestrādās. Un jauni atbilstoši Konkurences padomes lēmumam nevar tikt pieņemti, noslēgti ar “Tīrīgu”.”

VARAM jau iepriekš prasīja Rīgas domei, kāds būs tās plāns B atkritumu apsaimniekošanai pilsētā. Atbilde gan esot bijusi vāja, sacīja Pūce.

“Rīgas domei ir jānodrošina sarunu procedūra, kurā viņi izvēlas operatorus, kuri to darīs.

Tādā formā, kā to piedāvā Konkurences padome, ka automātiski pagarina tos līgumus, kas jau ir, Rīgas domei tādu pilnvaru likumā nav,” sacīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka ir vajadzīga sarunu procedūra par atkritumu izvešanu un saistošo noteikumu pieņemšana. Šo jautājumu otrdien, 10. septembrī, varētu apspriest arī valdībā.

Ministrs noliedza, ka iecerēts visu atkritumu izvešanu uzticēt vienam operatoram – “Clean R”. Vienlaikus viņš norādīja, ka pašlaik divi no četriem operatoriem izved 90% atkritumu galvaspilsētā.

Līdz ar 15. septembri beigsies ne tikai līgumi par atkritumu izvešanu, bet arī Valsts vides dienesta izdotās atļaujas līdzšinējiem atkritumu operatoriem. Pūce skaidroja, ka šādu atļauju saņemšanai tiek pārbaudīts, vai ir pieejama tehnoloģiskā bāze atkritumu apsaimniekošanai, un neesot šaubu, ka līdzšinējiem operatoriem tāda ir.

Viņš arī pauda pārliecību, ka pagaidu noregulējuma laikā atkritumu izvešanas cenām nebūtu jāpieaug, jo apsaimniekotājiem netiktu prasītas kādas investīcijas.

KONTEKSTS:

15. septembrī Rīgā bija paredzēts mainīt atkritumu apsaimniekotāju – četru kompāniju vietā atkritumus izvestu “Tīrīga”, kurai Rīgas dome bija paredzējusi uzticēt šo darbu uz 20 gadiem.

Taču Konkurences padome iebilda pret šādu monopolu un nepilnu nedēļu pirms atkritumu izvedēju maiņas liedza “Tīrigai” pagaidām sākt darbus Rīgā. Vienlaikus konkurences uzraugi likuši pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem.

Rīgas mērs Oļegs Burovs pauda bažas, vai tas būs iespējams. Tikmēr par nozari atbildīgai ministrs pieprasījis Rīgas domei pašvaldības rīcības plānu. Ministrs un atbildīgas Saeimas komisijas vadītājs pieļauj, ka Rīga netiks galā, valstij būs jāiesaistās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt