Panorāma

Bērni ilgojas pēc skolas un dārziņa

Panorāma

Panorāma

Piedāvā bezmaksas privātstundas

Brīvprātīgie piedāvā bez maksas attālināto mācību privātstundas

Līdz mācību gada noslēgumam atlikušas nepilnas sešas nedēļas. Un tad arī visi skolēni saņems liecības ar gala novērtējumu katrā no mācību priekšmetiem. Attālināto mācību laikā apgūt uzdoto ir daudz grūtāk, jo blakus nav skolotāja, kam lūgt palīdzību. Šo lomu uzņēmušies vairāki brīvprātīgie, kas bez maksas piedāvā privātstundas matemātikā, fizikā un citos mācību priekšmetos.

Pāvilostas vidusskolas 12. klases skolnieks Mihaēls Doroņins saka, ka visiem ir grūti mācīties attālināti. Viņš ne vien mācās pats, bet arī palīdz tiem, kuriem grūtības sagādā fizika. Viņš veido video par to.

"Mēs esam divi cilvēki. Es un mans tēvs. Es rakstu scenārijus un atbildu par tehnisko daļu, viņš man palīdz nofilmēt visu un pārbauda pie reizes, vai es kaut kur kādu kļūdu neielaižu. Tēvs ir mācītājs. Bet skolā viņš labi mācījās," sacīja Doroņins. Video ir vienkāršā valodā, un skolas Liepājā, Nīcā, Pāvilostā tos labprāt arī izmanto.

Brīvprātīgā Raita Pekusa aicinājumam atsaukties skolēniem, kuriem vajadzīga palīdzība matemātikā, pieteicās rekordliels skolēnu skaits - 75.

Tas pārsteidza, un, saprotot, ka viens pats ar visiem galā netiks, Raitis tagad konsultē kopā ar draugiem un domubiedriem.

"Visi idejas iniciatori esam no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un arī ikdienā strādāju inženierzinātņu nozarē. Tā kā ar matemātiku sanāk saskarties bieži, un tā man ir tuvāka sirsniņai," stāsta Pekuss. Nodarbības savai grupai Raitis vada divas reizes nedēļā. Tiešsaistes režīmā kopā rēķina uzdevumus.

Skolotāja darbam vajadzīga liela pacietība, tādas ir pirmās puiša atziņas.

Tomēr padarītais darbs rada gandarījumu, un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventu un domubiedru grupa konsultēt attālināti varētu arī nākamgad, piemēram, palīdzot sagatavoties eksāmeniem.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Lai atbalstītu attālinātās mācības, ir izveidot speciālais TV kanāls “Tava klase”.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Līdz 8. aprīlim ir apstiprināti divi Codiv-19 pacientu nāves gadījumi, vēl par vienu gadījumu gaida ārstu atzinumu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, bet 7. aprīlī valdība nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi - līdz 12. maijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt